Trebam dinamičku hrvatsku IP adresu

Molim pomoć. Trebam hrvatsku IP adresu koja neće biti stalno ista i za koju je velika šansa da je neću imati dvaput istu.

Neznam objasnit točno jer se slabo kužim u to. Treba mi nešto kao VPN, za mene, ne za hosting ili tako nešto. Za moje surfanje mi treba.

Imaju strane firme koje imaju servere po cijelom svijetu i nude VPN uslugu. Rijetke imaju hrvatsku ip u ponudi, a one koje imaju imaju samo jednu ili 2-3 koje se stalno vrte i to mi ne paše. Jel postoji neka hrvatska firma koja nudi VPN uslugu i kojoj kad platim dobim username i zaporku i onda se s tim spojim na neki instalirani software od njih i odaberem na koji ću se server spojiti i koji IP ću imati. Nadam se da kužite što hoću reć :slight_smile:

tebi bi trebao proxy sa dinamicnom adresom :slight_smile: nisam za to jos cuo :slight_smile: zasto bas iz hr ?

Sad sam malo zbunjen.

Zar nije večina IP adresa koje nam dodjeljuju
HR provajderi dinamička?

Moja jest, to znam sigurno, mijenja se svaki par dana.
Znam ju i sam ponekad promjeniti. jednostavno restartam router ili
preko CMD-a.

Koliko ja znam, statična IP adresa nije dio komercijalne ponude HR ISP-a.
Neko mi je rekao da se može zakupiti ali da je dosta skupo.

Ako ti je anonimno surfanje cilj, dinamička IP adresa ti ne znači ništa jer
ju ionako dodijeljuje provajder i po zakonu je dužan zapise držati 6 mj.

@Horz Svi HR a i drugi ISP po defaultu imaju dinamicke adrese koje se mijenjaju svaka 24h (osim ako rucno ne prekines konekciju pa je ponovno uspostavis). To je tako bilo da se radi o kabelskom netu ili ADSL-u. Opcija ISP-ova je da se korisnicima ponudi i staticna IP adresa, no ona u HR je jos uvijek jako skupa, a kosta oko 300-400 kn + PDV mjesecno. Pravog anonimnog surfanja kao takvog nema … sve se biljezi … pa cak i konekcije preko proxya podaci i sl :slight_smile: Bilo kako bilo … ako se nesto zesce zajebe … you will get caught :slight_smile:

nista, ruter lijepo on off svaki put kad zelis promjeniti IP addressu. Ako zelis mogu ti ja isprogramirati software koji ce ti resetirai ruter. Cijena 10 piva.

@vgenc vjerovatno nije iz HR cim trazi HR dinamicku adresu u obliku proxya …

@in4hr

Da, tako sam i mislio.
Što se tiče anonimnosti mislim da je Tails najbolja opcija:
https://tails.boum.org/

A ako si na mobilnom sticku na bonove? :smile:

Htio bi anonimno surfat, ali svejedno ne mislim nešto gadno zeznut da bi me trebali tražit

Treba mi za razne stvari pa mi je i više opcija u igri. Potpuna anonimnost je poželjna, ali ne nužna ono u stilu da me ne mogu pronać niti preko ISPa. TOR i slično mi ne valja zbog Google servisa koji to prepoznaju.

Slabo kužim te stvari pa možda bude glupo pitanje ali svejedno pitam :smiley_cat . Jel ako uzmem ovo: https://www.godaddy.com/ssl/static-ip.aspx?isc=gofd2003ac&ci=87233 mogu to onda nekako iskoristiti za statičku IP adresu preko koje mogu surfat? Server mi netreba.
Negdje na netu sam pročitao da mogu u exploreru 8 ići na tools, pa internet options, pa connections, pa lan settings, pa onda označiti kvačicu na Use a proxy server for your LAN i onda upisati IP i port.
Zanima me jel sa ovim što je na linku dobijem tu neku IP adresu i port koji bi upisao ovako kako sam napisao i onda dal bi se mogao spojiti preko toga na net i surfati sa tom adresom? Onako normalno, jednakom brzinom kao i inače i da me Google ne izbacuje jer idem preko proxya kao što bi me izbacio da sam na TORU?

Dalje :slight_smile: Jel postoji tako nešto u Hrvatskoj? Znači da uzmem neki hosting, server ili šta već, i da to iskoristim za statičku hrvatsku IP adresu? Znači za sebe i surfanje, ne za website jer mi server za website uopće ne treba.

Zabrijao si malo na te adresa :smile:
Sa statičnom IP adresom si uvijek manje anoniman nego sa dinamičkom.
Nađi si neki kvalitetniji VPN servis/klijent i to je to.

Kako odmah svi povezujete VPN, Proxy i promjenu IPa s necim ilegalnim. Sto ako covjek jednostavno nezeli ostavljati tragove na itnernetu?

To je njegovo pravo, sto vise on zivi u europi gdje su njegova internet prava daleko veca od onih u USA ili u tim takozvanim demokratskim zemljama.

A i sto moze napraviti s promjenom IPa kada je dosao na webmajstori.com da pita kako da promjeni IP.

Ma ja bi volio biti anoniman na netu ali to mi nije prioritet. Čisto da me netko ne tuži ako nešto krivo napišem i radi principa jer zašto bi me netko pratio itd.

Al bitno mi je ovo s IP radi Googlovih servisa i takvih stvari. Ne bi htio suspenzije od Googla.

Pa molim, jel može netko konkretno odgovoriti na moj prošli post?
Znam da je zmrdan ali nemam dosta znanja da konkretnije sročim, zato sam i došao tu pitat jer se slabo razumijem u to :slight_smile:

Anonimnost ne postoji … pa cak i preko proxya … to su price za malu djecu. Ako te netko zeli pronaci … ili si nesto gadno “zajebo” … nece te to spasiti. Proxy sa dinamickom IP ne postoji :slight_smile: Odakle si? Pretpostavljam da nisi iz HR kad trazis HR ip … ima rjesnje al ako nisi iz HR to ti je skupo . .a i neisplativo. Kupi si stick i nekakvu net sim karticu i to je to, al opet kazem to je pointless.

jesam iz Hr, ali nisam samo u Hr :smile:

Ma nije ta anonimnost najbitnija. Zapravo samo bi mi bilo fora da mogu biti skroz anoniman, ali ne kršim zakone da bi me neko išao silom tražiti. Osim par zakona Googla i takvih :smile:

Ali ne kužim kako te mogu naći ako si na netu preko sticka? Ako je kartica na bonove. I ja mislim da valjda mogu, ali ne kužim kako?

I jel zna netko odgovor na moj prošli post di je link? :wink:

triangulacijom (milijardu znakova).

A to prevedeno na laički znači…? :smile:

Meni nije jasno kako netko može otkriti identitet nekoga tko je na na sticku s bonovima. Približnu lokaciju još da ali to ništa ne znači u velikim gradovima.
Iako neznam ni kako otkrije baš tvoju lokaciju. Od servera preko kojeg se spajaš ok, ali baš tvoju to ne kužim.

A jel bi se našla neka dobra duša da mi odgovori na glavno pitanje oko IP adresa i ovog što nudi Godaddy i toga? :wink:

Zato jer nije IP jedina indetifikacija, bilježe se
podaci i o MAC adresama koje su “fizički ukucane” u hardver.

Dedicated IP nude svi ozbiljnije hosting i domenski provajderi.
To u smislu anonimnosti ne znači baš ništa.

Večina (naručito shared) hostinga dijeli jednu IP adresu
na više korisnika.

Razlika između hostinga sa dedicated ili shared IP adresom je
kao razlika kad tražiš stan u najam. Biraš stan u kojem češ
živjeti sam - ili sa još nekim cimerima.

Prednost dedicated IP hostinga je u tome što znaš šta
radiš sa svojom vlastitom IP adresom.

Npr. ako netko od tvojih hosting cimera spama, vaša zajednička,
shared IP adresa može otići na black liste. Onda vam svima
emailovi vezani za hosting račune odlaze u spam kad ih šaljete.

Botovi tražilica, poput Googlebota snimaju takve takve stvari, pa se
to može odraziti i na SEO, odnosno na ukupnu kvalitetu web lokacije.

Kvalitetni hosting provajderi, upravo zbog toga vode računa o tome
što se događa na zajedničkim IP adresama.