[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Svaka cast odlican tutorial za pocetnike i nekoliko korisnih detalja i informacija! Naravno screenshootovi zarade su posebno motivirajuci hehe :smiley:

Sto se tice seo kompanija koristio sam neke i rezultati su bili svakakvi. Sa istim paketom jedan site je procvjetao, jedan je pao treci je ostao na istom mjestu tako da nema pravila a ni mogucnost predvidanja kako će google reagirat.

Ono sto je malo upitno je kolicina novaca koju ulazes u pocetku jer malo tko moze toliko uložit u početku samo za jedan site. Al vjerujem da uz malo više truda može se za dosta manje novaca napravit takav rezultat.

Moze se ovakva stranica izraditi i za dosta manje novaca, na svim stavkama se moze ustedjeti:

  • Umjesto premium, koristiti free wp temu
  • Naći jeftinijeg pisca
  • Ne koristiti premium plugine (easy azon, $80), koji nije neophodan uopce
  • Odraditi SEO samostalno

S ovim se cijena izrade stranice rusi za jedno 60-70%. Najupitnija stavka je zadnja, tj. samostalno odradivanje SEO-a. Tu je ipak potrebno dosta znanja i lukavosti za to odraditi kako treba.

Idealno bi bilo izgraditi svoj PBN, na tome ja radim trenutno. Na taj nacin troskovi za SEO se znatno smanjuju, a rezultati mogu biti puno bolji od placenih kampanja. Dakako, ni PBN nije besplatan, ali na duge staze i s par uspjesnih money siteova trosak je zanemariv.

1 Like

Nakon točno 60 dana otkad je google prvi put indexirao moju stranicu, dogodio mi se velik skok u prometu s trazilica. Zadnjih dana imam 450-500 posjeta dnevno, od toga 350+ s trazilica. 70%+ amerikanci, publika kod koje je conversation rate odlican, 5-10%.

Ovo se ne moze nazvati nekakvim specijalnim uspjehom, ali na dobrom sam putu, zasigurno. Kada bih trebao podvuci crtu pod ucinjeno, te oznaciti pozitivne i negativne stvari, ovako bi to izgledalo:

Negativno:

  • trebam vise guest postova
  • trebam se vise angazirati na drustvenim mrezama

Pozitivno:

  • dobra organizacija stranice, od link strukture, on page optimizacije, off page seo… da ne navodim sve poimenice
  • pametna strategija za rankiranje, ciljam glavni keyword ali uz njega i hrpu long tailsa koje je konkurencija previdila. sada ih derem na tim long tailsima za koje vecinom odlicno rangiram. glavni keyword je zapeo na 5+ strani, ali nema veze, o tom po tom.
  • mudro ulaganje, realna ocekivanja, strpljenje
  • lista subscribera koja je prerasla brojku 100, nije puno, ali upamtite da se radi o micro niche siteu
2 Likeova

Kako ti je prošao black friday i cyber monday?

to je već ozbiljna posjeta i potencijalno ozbiljna zarada. Bravo.

1 Like

Nije bilo neke velike razlike u odnosu na ostale dane…

Ah taj prosinac :blush: :sunny: :moneybag:

9 Likeova

Svaka čast care. Reci mi da ne znaš možda gde se mogu naći solidni Amazon sajtovi za kupovinu? Flippa je teško sranje uglavnom a Empire Flippers su povećali sada sa 20x mesečna zarada na tipa oko 30 što već prelazi moju kalkulaciju isplativosti, a želeo bih investirati pošto nekoliko amazon sajtova koje imam od pre polako posustaju pa bih malo to pogurao.

Hvala :smile:
Ne znam stvarno, nisam nikad kupovao site…

Jel ja to dobro vidim ili si ti zaradio 410 dolara u dva dana ?!

Taj sam :smile:
20 znakova…

e jebote ako ikad zaradim neku lovu na amazonu, moram ti platiti klopu u najmanju ruku. Počnem raditi pa odustanem, pa opet, pa vidim tvoje postove pa opet krenem i tak stalno. Evo imam dojam da cu danas opet pocet raditi haha

2 Likeova

Majstore, naklon do poda, to se zove posao!

Sretno u daljnjem radu :slight_smile:

1 Like

@Anteloff svaka čast,skidam kapu! Ja proucavam amazon affiliate vec par mjeseci i ucim sve po malo,u izradu affiliate stranice krecem krajem ove godine i mislim se ozbiljno posvetiti izradi (4-8 sati dnevno u pocetku) ,sada imam jedan veci projekt koji mi je trenutno priroitet.Imam u cilju do ljeta napraviti nekoliko kvalitetnih amazon affiliate stranica.Nazalos necu moci puno ulagati tako da cu sve sam pisati i sam cu odrađivati SEO,bit ce veselo hahaha :smile:
Anteloff mozda trazim previse ali htio bih da mi se javis na e-mail,htio bih porazgovarat s tobom,ako ne zelis razumjet cu :wink: (e-mail: [email protected])

Naravno, u prvom mailu neka ti piše;
Dobar dan, ja sam Ante, kako mogu pomoći? :slight_smile: He he

2 Likeova

Pitaj radije tu javno, tako da i ostali imaju koristi od toga :smile:

2 Likeova

jedna stvar, što se desi ako kupac kasnije želi vratiti proizvod.
dali ti tada gubiš zaradu odnosno proviziju od te prodaje ili ne ?

tnx

1 Like

Da, oduzima ti se sve što si zaradio od tog proizvoda. Sreća pa se to događa jako jako rijetko.

2 Likeova

Koliko dnevno radis na sajtu? ulazes li jos u seo? koliko cesto objavljujes clanke?

Sat-dva, većinu vremena provedem prateći nove trendove u industriji te stanje na analyticsu, wmt i sl. nego sto stvarno nesto radim na stranici. Jer nema se tu vise sto ni raditi. Jedino keyword research, kad nadem dobar kw proslijedim ga piscu i to je to…

4,5 članaka mjesecno. Plan za 2016 je pronaći jos 2 dobra pisca pa izbacivati 20ak članaka mjesečno. Svaki bi ciljao 1,2 long tailsa, sa 50ak mjesecnih pretrazivanja. Nakon godinu dana, to je 10ak tisuca posjetitelja mjesecno samo na racun tih long tailsa…

Trenutno ne ulazem u SEO, ali ulozit cu nakon nove godine oko $1000. Dio na guest posting na jacim portalima, a dio na izradu vlastitog private blog networka.