U što uložiti 1000 eura svaki mjesec?

Hvala na odgovorima.

Imao i dionice telekoma, i ine itd… ovo s kladarom neću ni komentirati…
Aff sam napravio neku stranicu bio sa zelenom kavom dok je bila popularna, 3. stranica na google, imao sam par prodaja…znaci ima prostora…

Za 1000e, s kolikom prosjecnom mj zaradom bi adsense sajt mogao dobiti?

10-30€ mjesečno zavisi od stranice

Pogledaj ovaj marketplace, tu su navodno samo pomno odabrane stranice : www.empireflippers.com

A da ulozis u poljoprivredu? Aronija, ljesnjaci, orasi, paulonija?

Ja isto baš čitam… na forumu o web stranicama i internet zaradi, iliti na forumu o grani gospodarstva koja u cijelom svijetu ima najveći rast, čovjek je bukvalno dobio savjet da kupi njivu i posadi lješnjake… i onda da se vuče za uši dok ne prođe 7 godina do punog ploda… ili to da uloži na štednu, gdje je kamata 0.90%… točnije na 18k uloženih eura, nakon 365 dana će zaraditi čak 140€…

Izgleda da neke kolege webmajstori niti sami ne vjeruju u to što rade, i da im baš i ne ide najbolje…

Ja da imam 1000€ mjesečno… ima nekoliko opcija… kupio bi neku kvalitetnu web stranicu koja donosi zaradu, koja ima potencijal, i koja košta cirka 3-4k €… ako treba čekat i 2 mjeseca dok se ne nađe nešto isplativo za kupnju… ali ključno da se može dodavati novi kvalitetan sadržaj i da se može podići vrijednost i posjeta na istoj…

Ali kako glavno pravilo ekonomije glasi, nemoj držat sva jaja u istoj košarici… našao bih nekoga tko će mi 6 dana u tjednu dodavat sadržaj na razne stranice… to je tjedno 12 sati, mjesečno 48 sati x 3€ po satu = 140€ mjesečno…

Sada tu dobivaš puno prostora za rad… možeš recimo svaki mjesec kupiti na flippi ili na digital pointu ili ovdje neku stranicu od 300-400€, sad da li će to biti neka stranica sa nekim affiliate proizvodom, da li će biti stranica sa wallpaperima, ljekovitim biljem, igricama, receptima, o nekom turističkom mjestu… itd itd… to je do tebe… i nakon toga iskoristiš svog radnika da te stranice održava i da im daje dodatnu vrijednost…

Uglavnom, po meni je ključno da imaš jedan turbo kvalitetan projekt-sajt koji ti je baza, i za kojeg gledaš da ga neće pojest niti jedna googleova životinja, da za njega pišeš najkvalitetnije unikatne članke, a pošto imaš budžet 1k €, možeš si lako priuštit i da platiš nekome da piše kvalitetne članke… možeš si priuštiti u kupovinu guest postova na portalima na kojima to odabereš… zatim izabereš neki drugi projekt koji će ti biti na drugom mjestu po važnosti, ali koji nije kvalitetan kao prvi, ali je kvalitetniji od stranica sa wallpaperima… recimo izabereš neki affiliate proizvod

i onda dolazimo do treće skupine stranica… a to su copy-paste stranice… od wallpapera, igrica, raznih stranica temeljenim na slikama, stranice sa downloadima softwarea itd itd… uglavnom tvoj radnik koji bi dva sata dnevno radio na njima, mogao bi dodavati hrpu sadržaja bez problema… on bi mogao održavati dnevno i 15 web stranica bez problema… na svaki sajt bi trošio 8 minuta… a ti onda kako vrijeme prolazi, vidiš od čega ćeš odustajati, a što ćeš pojačavati… koje ćeš nove webove stvarati itd itd…

Uglavnom troškovi…
Projekt broj 1… kupit web od 4k €
Projekt broj 2… nakon nekog vremena kupit web od kakvih 2k €
Projekt broj 3… kupovat webove od kakvih 300-400€ i gomilat ih…
Projekt broj 4… ne kupovat webove od 300-400€ nego ih stvarat sam i sa svojim radnikom… vidjet šta ide, šta ne ide… i onda rokat po tome… recimo wallpaper stranice se nakon samo 3-4 mjeseca rada mogu podići na zaradu i od 400€ mjesečno… affiliate webovi ne trebaju imat veliku posjetu kao stranice sa slikama, a mogu donositi jako finu zaradu.

Sve u svemu… mjesečni troškovi bi bili…
Radnik koji bi održavao stranice i recimo FB grupu = 150€
VPS server mjesečno = 30€
Pisanje članaka za prvi i drugi sajt, te plaćanje guest postova te nekih drugih SEO radnji = 220€ mjesečno
Ostalih 600€ koji ostaju, ulagati u te projekte 1,2 i 3… odnosno kupovine web stranica… sve dok se ne dođe do dovoljnog broja webova, a onda tih 600€ možeš na brojne načine uložit, imaš aplikacije imaš ovo imaš ono… a naravno, budžet će ti se cijelo vrijeme i povećavat jer ćeš sa vremenom zarađivat i mnogo od samog adsensa odnosno od nekog affiliatea.

Uglavnom… eto, to je moje mišljenje trenutno, i to je ono šta bi ja napravio sa tolikom lovom… naravno cifre su velike koje spominjem, ali i tvoj mjesečni budžet je velik.

5 Likeova

ja bi sa 1000 eura mjesecno sve outsourcao i samo bi bio CEO. Hehehe.

A mozda je bolje pitanje kako ti zaradis tih 1000 eura?
Pa akos e dade poduplas taj proces, ili potruplas, pa umejsto 1000 eura imas 3000 eura i tako sam poduplavas i outsourcas i siris dok ne zaradjujes milijun mjesecno.

Kvota 2? :slight_smile: Vrati kredite za te pare.

  1. Educirat se
  2. Napravit svoj affiliate site
  3. Nakon pola godine prodat za 20-30x mjesecnu zaradu
  4. Ponovit sve

Dakako, nekoliko siteova zadrzis za sebe, ostale prodaješ.

P.S. Ovo je proces od nekih 8-10 mjeseci, to ti pada taman prije prosinca 2016… Moj savjet je da zadržiš sve siteove tijekom prosinca pa ih prodaš tamo u siječanj, veljača, ožujak…

P.S2. Ja sam zapeo za ove affiliate siteove jer se sam time bavim, možda ima i boljih opcija… razmotri sve prijedloge (osim kladionice i poljoprivrede :joy:).

Ni poljoprivreda nije loše ulaganje, za 5-6 tisuća eura digneš nasad nečega, lješnjak, aronija i kad ti gledanje u ekran dosadi odeš raditi u voćnjak da održavaš kondiciju na nivou :slight_smile:

2 Likeova

A je, ako imaš komad zemlje i volju za baviti se time… ali vjerujem da to nije opcija kad je covjek dosao na webmajstori forum pitati savjet za ulaganje :smiley:

Ja da imam te pare, u svoj biznis. Ali nemam, a ti bi mozda mogao, ako vec neces da radis, da potpises neki ugovor sa nekim ko ti lepo predstavi svoju ideju, biznis plan, kako da od toga zaradis, sta treba i na sta da se ulaze i slicno. Realno, ja cak mogu i za sebe da sastavim, ali da se ne nudim preterano, imas lokalne firme kojima mozda takva investicija znaci puno, da razviju biznis. Pa pogledaj, razmisli, tipa ako sa ulozenih 1000e, prvi mesec mozes dobiti 2000e ili da vratis 1000e, a da naredni zaradis 2000e, mozda ti se isplati. Trazi da ti napisu detaljan biznis plan, predlog, pa ako ti se svidi, potpises ugovor, i budes partner sa nekim.

2 Likeova

Rakicko???
Uložiš 1000, a dobiješ 2000 nakon mjesec dana???

Smiješno.

Danas je novac jeftin. Banke su krcate novcem kojeg nemaju kamo plasirati.
Godišnje kamate na oročenu štednju su 1-2%, kada uzimaš kredit onda je 3x skuplje ali ipak puno manje od tvoje računice - 100% mjesečno.

Hoćeš reći ne žele plasirati.

@H_rvoje
Baci oko na neku angel investor ili risk kapital mrežu. Ima ih posvuda, lokalnih, kontinetalnih, međunarodnih…

Sistem je jednostavan. Ti sam, ili u koperaciji sa drugim investitorima ulažeš u projekte koje procjeniš profitabilnim. Nemaš garancije (poput npr. hipoteke, kao kod banaka) ali ti je zato povrat investicije veći nego kao kod bankarskih kredita.

Sve se obavlja virtualno. Na stranicama tih mreža imaš gro poslovnih planova, koje možeš prelistavati, stupiti u kontakt sa poduzetnikom itd.

Kako su banke krcate novcem?

Pa banke imaju unlimited izvor novca, ako misle da im treba vise novca one samo kazu da imaju vise novca. Tako se dolazi u razno razna ropstva, zato je financijskih krah cijelog sviejta jako blizu.

Ako pratite malo dogadjanja, sta vam nije smijesno da se hrvatska samo zaduzuje, mi se samo azduzujemo, a nasi vladari se ponasaju kao bpijani miljunasi. Daju novac za dobrotvorne svrhe, daju novac imigrantima a s druge strane se zaduzujemo. Oni rade u korist banaka i bankarski su robovi kao i cijeli ans narod.

Banke jedino imaju problema po novom u Islandu i Poljskoj, naravno i ovim ajmo reci koliko toliko nekapitalistickim drzavama, rusija, kina,…

Ne, nije da ne žele nego se boje.
Čitam u Poslovnom, prodaju milijune (miljarde) kuna TOKSIČNIH kredita za 10% vrijednosti.

Taj novac koji se daje imigrantima i za razne dobrotvorne svrhe realno nije dovoljan niti za 1% mjesečne kamate (bez glavnice) koji uplaćujemo/vraćamo MMF-u… da se to preusmjeri, ne bi se bog zna što promijenilo…

Šta je rješenje povratak u komunizam?

Ruska najveća SBER banka je na aparatima već neko vrijeme… a ne znam na šta ciljaš po pitanju Poljske…

1 Like

Ulozi u neki kickstarter projekat i trazi %

To je dosta veliki problem što ljudi (masa) nemaju pojma o gabaritnim veličinama. Onda se “logično” nekome milijun učini velikim, pa ide kenjkat za tom miljom…dok niti ne kuži kako milijarde s druge strane tečno cure…
U slikovitom prijevodu, zamislimo da se neka osoba zamara kaj mu kapa pipa u kupaoni…a nije skužio da je pukla vodovodna cijev ispod kuhinje. I pritome, majstorima koji pokušavaju sklepati puknuće vodovodne cijevi, dodatno otežava optužujući ih za lošu instalaciju pipe i kapanje na istoj. Majstori bi možda rado pipu remontirali, ali treba krpati najglavnije rupe…

Tako se energija naroda rasipa na kenjkanje tamo di ne treba…a što ostavlja prostora propustu tamo di bi trebalo stisnut.
U konačnici, trošimo se uzalud na kenjkanje…umjesto da se uvide pravi problemi. Koji, kad bi se kvalitetno locirali…bilo bi puno veće šanse da se bolje i rješe…

Teški dani jesu, ali još teži iz razloga što većina samo traži na koga će prebaciti krivicu… A svi zapravo snosimo dio krivice! Normalno, neko više neko manje …što je sasvim prirodno i nebi niti bilo moguće drugačije…

Dobro ja znam koliko miljun vrijedi. To sto smo mi duzni miljarde nedaje pravo nikome da rasipa miljune.

A bit problema naravno nitko ne vidi, zato se to i radi, zato i nestaju miljuni, zato se u lijepoj nasoj jos dugorocno stvari ence promjeniti.

Pa koja to budala, oprostite na izrazu, donira novac kad je duzan i grmu i trnu? jel to pijanica? Drogeras ili tko, meni to nije jasno, pa mi probaj to objasniti.

A za ostalo treba malo citat ove sa strane medije, ne samo mass media gdje se pise onos to koristi. island je strpao bankare u zatvore, a poljska uvodi porez na banke. Eto… A koliko znam Banke ni u Madjarskoj nemogu raditi sto zele…

Ne govorim ja o nikakvim vracanjima, pa opce je poznato da se necem o vratiti niti u komunizam, niti u monarhiju niti pa bilo kamo sto smo vec vidjeli, ali da ce doci do revolucije oce. Covjek koji misli ili uopce ne razmislja da ce doci do recolucije nezna nista o povijesti, a bogami niti o buducnosti. Ako mislis da cemo zauvijek ostati u ovom totalitarizmu onda dobro, mi u Hrvatskoj za nasih zivota mozda necemo dozivjet revoluciju, jos kad vidis kako narod razmislja bojim se niti za zivota nasih sinova.

EDIT: da ruska banka je na aparatima, kod nas niejdna banka nije na aparatima niti ce u skoroj niti daljnoj buducnosti biti, zar to nije malo smijesno, kako rusija koja je razvijenija zemlja i veca sila od hrvatske ima banku na aparatima, a kod nas gdje narod samo sto ne skapava od gladi ima banke u raju…

Doniranje nema veze s time koliko imaš novaca.