Upwork iskustva i tutorial - Kako do poslova i do zarade!

Vjerovatno nije nemoguće penjati se prema tim ciframa…“samo” treba stvarati kvalitetne reference, tj. grabiti uvijek malo veći kolač od prethodnog. Putem okupljati i tim ljudi različitog spektra znanja…da se mogu kompleksnije stvari realizirati u nekom realnom roku.

E sad, koliko je to u praksi teško izvesti…treba probati :slight_smile:
Svakako je praktički nužan preduvjet da postoje uopće skuplji poslovi… ja još nisam tamo zavirio, pa me čisto onako zanima kakva im je koncentracija, hehe.

Ali eto, znam jednu motivirajuću priču…od mog bivšeg profesora jedan student (sad već čovjek) koji se bavio također web programiranjem, tako je radio preko tih online servisa…gradio sve kvalitetnije i kvalitetnije reference, da bi ga jednom uzeli za projekt gdje je sad njih nekoliko zaposleno, samo od održavanja projekta svi jako dobro žive. Uglavnom, kaže kad se odrade iole kompleksnije stvari…da ponude počmu samo stizati, te da treba zapravo odbijati i pametno odabirati što će se odrađivati kako bi se napredovalo s referencama… To sve nije bilo tako davno…vjerujem kad se prodre malo iznad ovih poslića od 5$ da situacija ne može biti bitno drugačija nego što je bila…

kako si dobio ban, kako su te skontali

Sve je bilo u redu dok pare nisam pokusao da povucem. Videli su slican opis na drugom akauntu, slican profil i isti mejl za isplatu. Posle, umesto novca sam dobio ban. :smiley:

Prošla su cca 2 mjeseca - imate li kakvih novosti i iskustava za podijeliti vezano za Upwork?

Ima netko zainteresiran za suradnju, a da mu treba bekendaš? Možete se javiti na PM ako ima zainteresiranih.

Napominjem da sam inače full-time zaposlen i da ovo ne mislim raditi full-time, nego 10-30 sati tjedno, a uvijek ću moći najaviti moju dostupnost barem 7 dana unaprijed.
Odgovornost onih koji se prijave mi je najbitnija, dakle neodgovorne i nemarne osobe molim da se ne javljaju, te poštede sebe i mene svakakvih situacija.

Sta da ti kazem, ja ako nekome treba neko ko zna da edituje klipove, pravi intro i sve u vezi video produkcije, tu sam.

Imam ja nesto reci - popravilo se stanje.Poceli me kontaktirati klijenti, imam posla ko u prici.

Danas dobio invite od jednog klijenta iz Svicarske, ekstra satnica pa cemo da vidimo

@tony ako naletim na nesto slicno, javim.

Danas dobijem mail da mi je offer za posao expired a ja nisam pojma imala da sam dobila ponudu. A to mi je trebao bit prvi posao na Upworku :frowning: .

Upwork uvijek salje mailove osim kad je nesto bitno u pitanju poput toga da mi je ponuđen posao. Strasno.

Kao sto rekoh, otkako su od odesk.com postali upwork.com postalo je nemoguce dobiti posao, a i tehnicka strana im je jako losa, pocevsi od toga da se ne dobivaju obavijesti, pa do toga da im je stranica svako malo offline. Kako su im to mnogi predlozili na Facebook stranici, trebali su se zvati downwork, a ne upwork. Ocajni su.

1 Like

Upravo, ja sam ih isto zezao na twitteru, da se sele sa tog slabasnog shared hostinga, al izgleda da me nisu poslusali.

Osim sto je cesto down, vrlo cesto imaju neka odrzavanja koja izgleda ne piju vode uopste.

Ja se iskreno nadam da sam zavrsio sada sa Upworkom i da se necu vise tamo vracati.Namucio sam se dok sam se ‘vratio u formu’, ali se na kraju isplatilo.

Sta ovaj Upwork radi, to je nestvarno haha

Ako ste novi na Upworku, znaci da ce vam uzimati 20% provizije, dok ne predjete iznos ukupne zarade od 500$, sto je suludo.

Krivo si ovo shvatio.

Sta sam krivo shvatio ?

Dok ne “napravis” 500$ na Upworku, na svaki posao ce ti uzimati 20%

500$-10k$ - 10%

10k+$ - 5%

?

Ne gleda se na total svotu, nego per client.

Da pojasnim na primjeru:
Ako imaš klijenta koji se zove Foobar Foobarović, do 500$ prometa koje napraviš isključivo s njim 20% će ići Upworku. Kada napraviš od 500$ do 10000$, 10% ide Upworku, iznad toga ide samo 5% Upworku.
Neovisno koliko si napravio prometa s klijentom Foobar Foobarović, kad kreneš radit s nekim klijentom s kojim nisi prije radio, opet ide priča ispočetka.

1 Like

U biti vece sranje od onoga sto sam ja razumio, nisam ni citao sta pise, samo sam ovaj chart pogledao.

Pa ovo je zbilja ocaj, bye bye upwork. S ovim ce si unistit reputaciju i izgubit sve klijente jer ce ljudi raditi negdje drugdje a ne kod njih. Ocajno da ocajnije ne moze bit.

Uh, ja sam jutros dobila mail i razumjela drukčije. Ovo je stvarno užas. Ja sam mislila da će uzimati 20% na sveukupnu zaradu do 500$, neovisno o broju klijenata. Nas pisce i prevoditelje ne plaćaju baš u tisućama$, tako da će mi na svaki projekt uzeti 20%, ukoliko me neki klijent ne odluči angažirati 10x…

Jedan savijet kako dobiti poslove, nemojte se prijavljivati na poslove sa opisom tipa:

“simple wordpress website development with four pages- home , about us, blog, contact us. Must be mobile responsive.”

Tu realno imate jako male sanse dobiti taj posao jer se nemozete po nicuemu izdvojiti od mase.

Tehnika sa kojom dobijam najvise poslova je:

  1. Pratim job feed i cekam poslove koji ispunjavaju sljedece uvijete
  • Klijent je vec potrosio bar 100$
  • Klijetov feedback je 4-5
  • Prijavite se medu prvima
  • Klijent je dobro opisao posao

Zadnje dvije stavke su jako bitne jer ako se prijavite medu prvih 5 sa jako kvalitetnim proposalom koji je napisan samo za toga klijenta i fokusiran je na njegove potrebe ostali koji se prijavljuju mu nece biti toliko iteresantni jer vecina ima copy paste proposale.

Uvijek se fokusirajte na ono sto klijet trazi u opisu posla, objasnite mu kako cete to postici, dodajte jos neke svoje ideje ili savijete, steknite njegovo povjerenje i pokazite mu ste tocno shvatili sto on trazi.

4 Likeova

Ja sam uvijek koristio filriranje poslova, i to:

  • Iskljucim Entry Level placanja
  • Iskljucim klijente koji nisu imali do sada nijednu saradnju
  • I ukljucim Payment verified

I ja se aktivirao na ovom, sredio profil i saljem prijave. Gledam da u svakoj prijavi napisem nesto sto je klijent spomenuo u opisu posla da ne bi bilo da idem samo copy/paste ovako bar malo zainteresujem klijenta.Od 10 prijava nema ni jedan odgovor :smiley: mislim da ako ubodem 1-2 posla da ce onda i procepiti.

Samo polako, nikad ne znas kad klijent moze da ti se javi, kad ces dobiti nov posao i slicno. Biraj poslove, slicne svojim radovima sto si mozda radio, pogotovu ako bas se niko ne javlja. Budi brz.