Velika aktivnost FB stranice, mala posjeta na web?

Znači imam jednu izrazito aktivnu Facebook stranicu, riječ je o: Pozitiva - Samo pozitivne vijesti. Za istu stranicu napravio sam i web stranicu: http://pozitivnevijesti.com/. Problem je u tome što web stranica ima veoma malu posjetu, te me zanima zna li netko rješenje za to?

Primjera radi, objava linka s web stranice na Facebook ima preko 200 lajkova, a posjeta na web stranicu je 50ak posjeta i zarada 0.02€ :disappointed: Broj korisnika koji su vidjeli objavu: 8606

Isti problem imam. Ljudi jednostavno toliko informacija dobijaju sa svih strana, da vise i ne citaju, samo lajkuju ili podele nesto ako im se svidi naslov ili slika. To je jednostavno tako, ne mozes nista ucitiniti osim da juris 2000 lajkova i da od toga udje 500 ljudi.

1 Like

Baš sad razmišljam, imam par pejđova kaj imaju nešto lajkova, pravih, reach zna biti dobar, ali kad vidim da ti s ovime ne uspiješ dobiti nikakvu posjetu, zanima me šta da se uopće mučim i radim sajt.

da li bi ih prodao ?

Moje mišljenje je da grešite u samoj postavci posla. Vi pravite sajt na osnovu stranice neke socijalne mreže? Naravno i treba da bude neuspešno, fan page bi trebao da prati to jest podržava neki projekat kao što je portal/aplikacija/šop… U većini slučajeva je smešno započeti projekat oslanjati se na posetu sa jednog mesta i očekvati da bude uspešno… Ukoliko nije neki ultra viralan page (engleski jezik) ili na primer profil neke ultra giga mega ribe u usponu pa ima milijarde na instagramu i slično…Sve to tipa prosecna doza lepog i pogledajte cecinu sisu na ovom linku je smesno…

2 Likeova

S obzirom na takvu situaciju, kao i na bombardiranje raznim informacijama i gluparijama sa svih strana, isplati li se uopće pokretati ikakve sajtove za naše područje? Čak i za neku specifičnu nišu gdje nema konkurencije?

Ako pokreces samo sa ciljem da bi ti neko kliknuo na reklamu i sve svodis na to, mislim da nema svrhe pokretati nista…

1 Like

Bi, ako se nađemo oko cijene.

Ne znam rjesenje, ali recimo da ne bi bilo lose da se imaju (FB i ostali) komentari artikala na samom sajtu.

ajde pisi u inbox :slight_smile:
Link +cijena+ statistika odakle su lajkovi , aktivnost i to :slight_smile:

I ja sam zainteresiran…baci mi URLove i koliko $$ trazis na PM…

Slazem se sa tvrdnjom da prvo treba napraviti web site,pa ga podrzati sa facebook page,a ne obrnuto. Sve to na nasem jeziku je mizerija i uopce se ne isplati to radit. Neko kaze napravi stranicu o necemu sto volis. Ma da volis ne znam sta ne znam kako,ako je na nasem jeziku popusio si,jer od ljubavi se ne zivi…

1 Like

Prošla baba s kolačima, iliti stranice su prodane :slight_smile:

1 Like

E bas si prava mrcina :slight_smile:

1 Like

ja u stranicama imam preko 2 mil lajkova i ljudi nebitno koje su ne prodaju se. Ako je uvijek page bio neaktivan nema od njega nista, pokusaj malo da poguras slikama tipa http://prntscr.com/9e81us tako da dignes reach da to bude malo organic ulazenja preko shares ili slicno, pa ce odma i links biti aktivniji. Drugo ne spamaj po page linkove nego pronadji vrijeme kada su ti korisnici najaktivniji , trece sadrzaj promjeni , testiraj ih na raznu vrstu vijesti … ispovesti vicevi zabava skandal itd.
Cetvrto kako godina zavrsava zadnji kvartal dionice fejsa su skupe te je reklamiranje kod njih skupo, zbog toga nije isplativo promovisanje, a pustaju vise gigante i milionske stranice da se pojave na naslovnici. Bice bolje poslije nove godine…

1 Like