White hat SEO vs Black hat SEO

A tu vec imamo kojekakve adsense prijavljivace, black hat prijavljivace, sigurno svi u crkvu idu i redovito rade charity work.
Osjeca se povisen moral.
Ja da skuzim ko me prijavio jer je ljubomoran, sutnuo bi ga u jaja, ili unajmio turke zeljne dokazivanja.

Salu na stranu, jedino bi pitao, kako znati sto je WH a sto BH? Jer ja bome ne znam primjetit razliku ovako bez da napravim temeljitu analizu, a i to nije nikakav isto dokaz.

p.s. sad sam se zmislio - google nije sluzba ko 911 pa da ih se zove i tamo nesto pravdu da dijele ko uciteljice u skoli. Da je tako lako “skinut” nekog, to bi bio opce poznat sport.

Gluposti.

@xapuc
Sandbox je reakcija gugla na sajt koji je nov a kompita se za jake termine. BH ili WH, veze nema, fakat. Dodao bih jedino, primjecujem taj problem najvise, najcesce, na sajtevima koji su exact kw domain klase.

Više znanja treba za blackhat.

Vise znanja o SEO-u.

Za WH treba vise znanja o marketingu, vise vremena i vine resursa.

Za BH treba imat muda. :zub:

Za sve u životu treba imat muda. Ak si šupak neš niš napravit ni na webu ni offline.

Ako ti je kod dodavanja svake sitnice ili featurea na sajtu glavna briga da li će se to svidjet googlu ili ne, onda možeš taj sajt odma okačit mačku o rep.

Inace mislim totalno overdramatizirate BH ovdje. Pocevsi od snitcha gore.
Citali smo sad ovo i ono, i sto bi ko kad bi di bi, ali nitko nije dao nis konkretno, cons pros. Predrasude, subjektivna misljenja, svega ima, al argumenata nigdje. Dapace, nitko ni definiciju nije uspio razdvojit za 2 pojma.

Budem kad se vratim napisao nesto jos, ovo je nabrzinu provokacija WH fanovima :stuck_out_tongue:

lagani uvod na HR

http://www.poslovni.hr/vijesti/jc-penney-umalo-prevario-google--172019.aspx

Evo primjera WH / viral marketinga koji kvalitetom generira linkove !

cca 2500 linkova u niti 15 dana :wink:

Doduse, WH ide lakše ako se zovete KIA motors :slight_smile:

Za te pare kolko ćeš platit izradu takvog videa, možeš unajmiti pola Mumbaia da ti godinu dana spama linkove uzduž i poprijeko world wide weba

Jesi li pročitao štivo na linkovima koje sam priložio?

Onako letimično, ima dosta teksta pa mi se neda sve čitat.

Uglavnom JC Penney će najebat od googla jer su spamali linkove ko blesavi, ako sam dobro skužio.

[quote=“Rango”]Onako letimično, ima dosta teksta pa mi se neda sve čitat.

Uglavnom JC Penney će najebat od googla jer su spamali linkove ko blesavi, ako sam dobro skužio.[/quote]

je najebo

pa što nisu pazili xD

Pratim temu od početka, ali napokon sam se odvažio nešto napisati. O čemu mi pričamo uopće ovdje, ako woot s jedim pozivom izbacuje onog koji radi BH ,baš si me dobro nasmijalo. Ta ista osoba koja to radi će napraviti za 20min ponovno istu stvar, samo s drugom domenom, a s pravim ljudima u BH se bolje ne zezati. (da se razumijemo ja nisam taj :smiley: )

Stvar je da BH prolazi jako dobro na ne eng govornom području, recimo kao kod nas, jel nema previše ljudi i konkurencije što se tog tiče. Ja sam prije par godina to aktivnije radio, sad baš i ne jel mi nije toliko gušt. Da ne bude da mlatim praznu slamu, evo vam alexe od te stranice

a takvih sam imao par komada. Da stvar bude još smješnija ta stranica ima i dan danas oko 1000 posjeta (doduše mjesećno). Sad je na parkingu na Sedu, i donosi i dalje neku siću. Ali u danima dok je trajala bolje da ne govorim…

Evo što se tog tiče napravio sam jednu stranicu prije godinu i pol, napravio par razmjena, unio u par direktorija i stao s radom. Dakle, više od godinu dana nisam ništa radio na promociji baš apsolutno ništa, da bi odjednom “misterio” prije 2 mjeseca izašla iz tog nekog hlađenja i posjeta skočila odjednom s 1k na 10ak tisuća dnevno.
Jesam li bio u kazni zbog tog što su mislili da radim BH ili sam pretjerao u WH?
Totalno mi je svejedno, važno da su se rezultati pokazali…

Samo jedno pitanje, što mi garantira ako ja napravim novu stranicu recimo, i netko radi BH samo da bi ju uništio?

Inače nikad ne bi preporučio BH nikome, zeznuto je to polje, nije to tako jednostavno kako izgleda…

Jako dobro pitanje!
Sta onda, stvarno?

[quote=“DcontraC”]Jako dobro pitanje!
Sta onda, stvarno?[/quote]

U tom slučaju se moraš zapitati kome si stao na žulj.

Evo recimo, cisto misljenje; ako ides radit nesto ocigledno BH i netko te ima na piku pa radi protiv tebe, rekao bih da je to rizik posla. Iako sama ideja mi ne drzi vodu, jer zamislite kolko je to bacenog truda/love na sve strane za nista, tako da takvih valjda ima samo 0.0000001% dovoljno ludih, manijakalnih.

Bolje da takvi sebe linkaju s svrhom. Mislim, bolje za njih.

A onda ako se bas i desi, a sajt je vidljivo BH, mozda bi bilo pametno move-on.
Ako sajt nije BH i moze se strpati u normalan tip, onda nastavis po svome, predas guglu nekakvu zalbu tamo u webmaster tools, dokazes kako si super i sve to, i dalje sljaka.

edit: I ovo sto trnac kaze.

Ahaha, ovo je prije bi se reklo komedija topic nego rasprava o Black Hatu versus White Hatu.

najvece nebuloze:

  1. Debelo na prvom mjestu gdje netko u ovom topicu kaze da s jednim pozivom brise kompeticiju, bilo da je ona white aht ili black hat, hahaha, to kao da netko kaze da s jednom rukom digne tenk, hahahaha

  2. neki tip pise koliko je linkova dobro a koliko nije, pa navodi brojku 100, OMG pa 100 linkova je isto ko i nula linkova, tvoja stranica ili stranice dnevno dobivaju miljone linkova bilo white hat ili black hat ili viral ili bilo kako, ali dobivaju, tak da 100 losih linkova ne cini razliku.

Par odgovora:
Google stvara nove algoritme ali svi ti algoritmi od sad ovog novog chrome blocking stranica u googleu pa onda te stranice dobiju penale se moze iskoristiti u black hat svrhe, pa stoga ni to blokiranje nema neki poveci utjecaj na algoritam, a kamoli da sad netko iz hrvatske ili jos bolje s ovog foruma zove nekamo (osim ak ne zove razbijace da razbiju vlqasnika stranice, al onda je to kriminalno djelo).

Pa odgovor na one koji se boje da ako im netko radi black hat na novoj stranici da ce biti penala, pa vrlo vjerojatno ce biti ali nakon nekoliko mjeseci cete biti odpenalizirani, zato se ne preporuca prijavljivanje novih stranica u direktorije, trazilice i tako dalje (sto je white hat?)

Uglavnom srce googlea jos uvijek kuca po broju backlinkova…

Mani je genijalno citat ovo sto ljudi ko dadaas pisu, vidi se da im je doseg stranice sa igricama i smijesnim videima i earn cash online te da nisu nikad radili na pravom SEO poslu.

Ma necemo se sada natezat po forumu, ali moras priznat da je malo smijesno kada netko kaze da s jednim pozivom se rijesis konkurencije, pa onda bi svi zvali da je to tako.

P.S. kakav je to pravi SEO posao?