Wordpress vs Blogspot

Koji je bolji, za sta je bolji jedan za sta drugi, navedite neke prednosti i mane oba servisa :smiley:

Po meni Wordpress.
Dosta opcija i mogućnosti, veliki odabir tema itd.

Ja sam na Bloggeru i ne mislim se micat :stuck_out_tongue:
Ne plaćam host, jednostavan je i do sada nisam imao problema sa njime! :slight_smile:

Svakako wordpress. Na blogspotu nisi ti vlasnik stranice nego Google i mogu ju obrisat kad god pozele. Wordpress plus placeni hosting je dobitna kombinacija.

Bez obzira Ŕto je Blogspot googleov proizvod, nisam vidio baŔ nekih poznatih stranica da su na prvim pozicijama. :blush:

Joomla ! LOL (20 znakova)

ljudi misli se na wordpress.com a ne na .org izdanje

Odgovor je: ovisi za koju svrhu.

Na Wordpress.com ne možeÅ” imat adsense reklameā€¦

Ni jedan ni drugi :smiley:

Pa nije hosting danas neka stavka, a ni domena.

A sad koji CMS to svakako ovisi o potrebi. Jam dugogodiŔnji zaljubljenik u Joomlu, ali ne uvijek

Ne znam zaŔto bi na blogu radili.
Za 12 DOLARA na godaddy kupiÅ” wordpress hosting na 12 mjeseci dobijeÅ” domen free :slight_smile:
To je neŔto do sada najjače sto sam vidio za Ŕpočetnike sa malo traffica :smiley:

ko pravi jednostavne sajtove (teks+slike) i ne treba mu puno opcija po meni je blogger zakon. bolji čak i od wordpress.org jer prst u uvo i samo kucas. moje misljenje je bar iz mog iskustva da gugl voli njegove blogove i da se lakse probiti sa bloggerom na guglu no sa wordpress sajtom, mada zavisi naravno od vlasnika sajta kako i kakve sajtove pravi. prednost je velika i sto nema zajebancije oko hostinga jeste da ima za 12 - 15 dolara solidnih shared hostinga ali to je samo prvu godinu.