Youtube video reklame - Iskustva?

Pozdrav svima,

vjerovatno ste primjetili ove video reklame na youtube-u kad pocinjete gledati video ili usred videa :)) Zanima me ima li tko iskustva kolika je prosjecna cijena prikaza tog videa … i na koji nacin to funkcionira. . nesto kao adwords ili ? Koje su jos opcije prikazivanja … postoji ogranicenje trajanja i sl. ?

Unaprijed hvala.

Jeftino - definitivno najpovoljniji PPC kanal. Ako ti treba pomoć - javi se u inbox.

Da to je AdWords (YouTube) oglašavanje. Stvaraju se i vode iz AdWords sučelja. Nema ograničenja trajanja videa, ali naplaćuje se tek kad user odgleda 30 sec ili kraći video do kraja.

Hvala na odgovorima … imas mozda saznanja kako kotiraju cijene za 1 pogled … ? I na koji nacin se targetira … ciljana publika … ?

Eto, statistika najnovije kampanje - stare jedan dan.
Ciljanje - ovisi. Ovo ti je primjerak kampanje “za sve”, tako da nema posebnog ciljanja.
Cilja se slično kao i display oglas. Ali samo slično…

A ispod videa koji si reklamirao ti sada broj 4830 views ili 60 views? :slight_smile:

Više od 60, ali ne reklamiram ga za AdSense već za prodaju. Guram webshop & brand.

Ako sam shvatio 16kn za 60ak pregleda… pa i nije bas isplativo…

:), za isti proizvod u Search kampanji plačam HRK0.56 prosječno. Još nemam podatke o konverzijama. Ali zasad je grubi omjer uloženo/dobiveno oko 1:7.
Stoga svaka rasprava oko isplativosti je suvišna.

Da, dobro je ukoliko se reklamira proizvod. Isto kao i FB oglašavanje, ukoliko se reklamira stranica dobije se mali broj lajkova, ali recimo slika s proizvodom, postoji velika mogućnost prodaje i zarade…

Slika s proizvodom?? Na što misliš?

Pa recimo na FBu mi često izlaze plaćene objave na kojima je slika primjerice sata i u opisu piše cijena, kako naručiti…
Na taj način dosta ljudi prodaje preko FBa…

Da, to je ok. Slike prodaju, a videi još više. Kad vidim konverzije videa, postat ću ih.