Zašto nije u redu stavljati referral linkove u Forum?

Zašto nije u redu stavljati referral linkove u Forum?

Nastavak priče sa

P.S. @brane333 Priznaj molim te da tvoj post sada izgleda mnogo više Forum friendly i ulijeva veću dozu uvjerljivosti i povjerenja, nego sa (krajnje nepotrebnim) referral dodacima.
(ne trebaš odgovarati na ovo) a odgovorio je, naravno: :smile:

ne razumem bas, cemu to imam 3 sajta na cams i 3 sajta na dating i ako neko dodje preko mog linka i krene posao on nista ne gubi, mislim bas me briga za to ali uopste ne razumem svrhu tvoje ispravke linkova,

Protivi se pravilima Foruma, a u najmanju ruku nije u redu prema Forumašima. :frowning:
Zašto nije? Pa jednostavno stoga jer tvoj link ne izgleda Forum friendly, kao; dragi kolege nudim vam ovu opciju jer je dobra. Ne, to izgleda kao da viče slijedeće: Ovo je moj referral link, ja ni ne znam što je to, ali možda ću zaraditi koji cent. Najvjerojatnije neću, ali što ima veze…

Ako imaš ponovno primjedbe, pročitaj opet početak prve rečenice ovog posta.

A za kraj, spomenut’ ću našeg zajedničkog prijatelja i uzornog člana ovog Foruma, koji se je popodne libio staviti link na svoj web (NE referral link), ali ja sam to ispravio: :slight_smile:

Srdačam pozdrav :blush:

ma samo opusteno, to samo tebi tako izgleda,ja kada nesto gledam kliknem na link,
a svaki link ima neki referal ili je to link od samog sajta gde je vlasnik prakticno REFERAL tako da uopste ne vidim svrhu izbegavanja referala???

Dobrošao si, ovdje se možeš slobodno iščuđivati, nisam htio da spamamo onu interesatnu temu. :smile:

Opušteno… :blush:

ma kazem opusteno vas forum vasa pravila al im ja ne vidim svrhu,jbg svi imamo
drugaciju tacku gledista ,

Ispričavam se, neći više o ovome, ali;
Evo što kaže naš vrli, simpatični i jako cijenjeni kolega i prijatelj, a kojeg nismo čuli dugo: :blush: pozdrav @apazinjan :
Referral linkovi u postovima su, zabranjeni.

a tek mi to nije jasno ZABRANJENI ,al ok to je politika ovog foruma,
al eto ponavljam moj stav i moje glediste,

dakle neko na neki sajt moze doci preko mog tvog njegovog referal linka

ili preko original linka googla binga yahoo itd gde je u tom slucaju na dobitku nekom

vlasnik sajta koji je direktni referal ili trazilice ,dakle kako god okrenes stignes

na bio koji sajt preko nekog referala,

Ja sam isto bio jednom ljut kada su mi obrisali link.

Mnogi forumi nevole affiliate linkove to jos datira tamo iz vremena kada su spamali te affiliateve i svi forumi su bili dofollow. Pa je onda vecina tih velikih foruma donjela to pravilo da su zabranjeni.

Ostali su ko corave kokosi to pratile. No sada je u trendu da su affiliate linkovi na dosta tih foruma dozvoljeni jer su gotovo svi forumi nofollow i u praksi se postavi direkt link i referal link. Pa sad kako koji korisnik zeli ce napravit, osobno bi uvijek koristio referal link jer znadem da sam tako pomogao kolegi forumasu, a ako ja pomognem njemu onda ce i on meni pomoc, odnosno on ce biti aktivniji i bolji korisnik za komuniti.

No ovaj forum ima vise manje monopol na ovom trzistu pa kako god odlucili svejedno im je, mi cemo biti tu. No treba je znati da forumi polagano ali sigurno izumiru, stisnule su ih sociale i tako, pa mozda u buducnosti i mi dozivimo da se na ovom forumu promjene pravila, tek onda bi vidjeli pravu aktivnost clanova…

P.S. i da ne zaboravim, dosta tih specijalnih affiliate programa daje ogromne popuste pa ako ides preko affiliate partnera ti nesto mozes dobiti i do 50% jeftinije…
EDIT:
Pa kada vidis neki program ili nesto sto ima affiliate program, pitaj kolegu na PM da ti dade affiliate link, mislim da to nije zabranjeno… Mozda dobijes i vise od 50% popust.

2 Likeova

Nisam ja ljut niti me briga ,nego prostom logikom koju sam opisao uvek preko nekog dolazis do nekog sajta,pa kako ti kazes ipak bi bilo bolje da dodjem na neki sajt preko kolege sa foruma makar on imao 1 cent zarade nego preko multimilijarderskog monopolskog GOOGLA…

1 Like

meni ne smeta aff … čak štoviše, ako je forumaš objavio koristan post uopce mi ne smeta ako je aff link

da sam ja admin foruma zažmirio bi na aff linkove… eventualno ako bi procjenio da forumaš konstantno spama forum sa takvim linkovima.

cheers!

Referal linkovi su zabranjeni baš iz razloga koji je @dadaas napisao - zbog klinaca koji su svojevremeno spamali forume s takvim linkovima. I mislim da takvi linkovi trebaju biti zabranjeni, ali bi tu trebalo igrati na način da se prepozna tko je podijelio referal link usputno, dobronamjerno, a tko se samo zbog toga registrirao na forum ili neprestano spama forum. I naravno, dodao bih da se uz referal linkove obavezno treba objaviti i običan link, pa neka raja bira.

Al opet, razumijem da @c3po održava red na forumu i drži se pravila koji su neki ljudi donijeli, a na koja on niti ne utječe. Ne treba mu zamjerit, dobro je da barem neko održava forum. Keep it up. Odličan posao. :slight_smile:

PS Svojevremeno sam ja podijelio jedan ref link na forumu. Nisu ga dirali. Zbilja dobronajerno, a i vrlo korisno (povoljne domene ili nešto u tom smislu je bilo). Mnogi su kliknuli, neki tvrdili da su se registrirali, neki da su i trošili. Ne brinite, nisam se obogatio, moja zarada bijaše - 0 centi. :slight_smile:

3 Likeova

Za mene je najbolje rešenje na našem IM forumu. Referal link je dozvoljen, ali mora bit označen kao takav. Tako možemo kod zasluznih usera kliknut na referal linkove i vratit nešto tim userima :slight_smile:

Primjer: http://www.internetmojster.com/administracija/kater-poceni-gostovanje.html (user nas-t1)

1 Like

Nekada je link kao takav koristan, bio on referral ili ne, i ja ne mijenjam takve linkove pod obavezno, niti ću ubuduće. Na koncu, postoji još mojih kolega moderatora ovdje. :smile:
Ali ponekad sam post ne izgleda iskren niti dobronamjeran ako je začinjen takvim linkom (imajte to na umu vi koji postate). Pogotovo ako svi znamo da tu uglavnom nema ni zarade ni privilegije. :frowning: Na taj način će Forumaš, po meni, samo sniziti svoj ugled na Forumu, i po tome sam ustvari napravio uslugu našem kolegi, a sigurno učinio njegov post vjerodostojnijim. :blush:

Ovo je neki moj iskren i slobodan resume. :sunny:

zasto ljudi samo o sebi pricaju , ovo je moj iskren odgovor…

a po tebi je moj post NEISKREN

pa moj post je bio 1000 % iskren jer radim sa time sajtovima 5-6 -7 godina

i ti si slobodno svojom voljim zakljucio da ostalim citaocima smeta

referal link,

vec sam rekao mene bas briga za to ,problem je u tome sto svi vole da se

uzive u ulogu sudije,zastitnika,pravobranica,BRISACA,blokera,izbacivaca,itd itd…

Brane, :slight_smile: znam ja da ti voliš ovakve diskusije iz šupljeg u prazno (viđeno i skoro na ovom Forumu):slight_smile: , ali molim te da okončamo ovu diskusiju.

3 Likeova

u slobodno vreme sam filozof :stuck_out_tongue:

Heh Brane, pa mora covjek brisat ako tako pise u pravilima, mogao si abrem malo to zamaskirat pa bi mozda proslo, primjetio sam dok se zamaskira onda mozes proci ispod radara. Ali ne radi se o tome uopce. Radi se o tome da su affiliate linkovi ponekad dobronamjerni i dobrodosli, mnogi forumi su se adjustali, ali i mnogi i dalje brisu cijele linkove pa cak i banaju usere, a ionako imaju nofollow i sta ja znam sve ne, ovaj forum je jedno vrijeme cak imao i redirect, pa nevidim u cemu je problem.

Jedini problem je sto naprimjer vlasnik foruma bi mozda trpio zaradu, ali nevidim nikakve affiliate bannere po forumu pa nevidim kako bi trpio.

Na ovom forumu mislim da je to pravilo samo zbog toga jer je to pravilo na drugim forumima…

1 Like

Hehe, ja sam prije tri godine jedan jedini put stavio referral link na forum, s time da sam napisao da je referral i da ću ga obrisati ako je zabranjeno… to je bilo kada je Namecheap tek krenuo sa hosting akcijama, što je stvarno bila revolucija u to vrijeme, mislio sam da će akcija kratko trajati… godišnji hosting je koštao 6,99$, bio je još jeftiniji nego danas…

Uglavnom, zaradili smo jednaku cifru. :slight_smile:

2 Likeova

pa sve je to ok ali je filozofija jasna

bolje dati kolegi 1 cent nego ovim monopolistima

mislim da svako zna kako referal funkcionira nikada nije na stetu onog

koji je nov dosao ,