AdSense zarada općenito

Meni je ovih dana 0,65 do 1e zavisi… Kad dodje januar bice patnja jer kontam da ce pasit na 0,4-0,7 i to ce biti katastrofa

Gore od ovog sam siguran da ne moze… A @1116 sta t je od 0,65 do 1 RPM?

RPM na googlu (plus bude bude neke sice of adnow)

A AdNow je baš spao na to - siću…

Dobar si 0.24 i 0.2 domaci…

4 posts were merged into an existing topic: Adnow vasa iskustva?

rpm

Jucer 0.14 klik 0.01 heheheh nikad u decembru nisam imao ovakvu mizeriju na Adsensu, a ima godina…

Meni nikad nije brze dosla zarada na bankovni racun - u roku od 33 sata… doduse isto tako “nikakva” :slight_smile:

Adsense je propao skroz.

1 Like

Da, to je prava rijec… ali jos cudnije od svega jeste sto se niti ne trude da urade nesto po tom osnovu… ja stvarno ne vidim neki pomak kontra FB-a koji im ogromnim koracima oduzima marketinski prostor…

Ali opet, sta JA znam :slight_smile:

1 Like

adsense velikim dijelom izvlaci youtube tj. yt izvlaci adsense iz banane … pitanje je kako ce biti kada fb krene u osvajanje tog polja

Po čemu zaključujete da je AdSense propao? Koliko se sjećam zadnji put kad sam gledao (krajem ljeta) njihovi prihodi su bili DALEKO veći od prihoda Fejsbuka.

Meni je adsense vec godinama jako dobar, rpm i cpc raste kontinuirano. U zadnje 2 godine se poduplao i vise nije peak u 12 mjesecu nego je vecim djelom godine jako dobar. Za domace trziste mozda je smeche al to su krivi oni klikni da vidis clanak i te gluposti.

Da, za strano je i dalje dobar, no za domace je smece od 0.01 klik, a i slazem se za krivce.

Neki dan mi jedan sajt strani imao 65 prikaza i jedan klik, koji je donio 0.93…kao na domacem na 45 klika.

Na našim prostorima je potrebna jedna jaka native firma da krene. Nešto poput RevContenta ili ContentAd-a npr za strano tržište. Nešto što neće biti samo kao Adnow ili Mediavenus i samo odredjen tip takvih oglasa, već nešto ozbiljnije, profesionalnije, šire i sveobuhvatnije. Stabilno i profesionalno.

Mislim da sigurno ima prostora i potrebe za tim, samo izgleda još nije došao trenutak za to. Svima bi dobro došla još neka jaka i pouzdana mreža pored Adsense. To je na momente bio Mediavenus, Adnow, MGid, ali ipak to nije ono što je našem tržištu zaista potrebno. Može to još dosta bolje i ozbiljnije da se radi.

Bitno je da se malo diversifikuje i da se ne oslanja sve na jednu mrežu.

jedino sto je uspjelo donekle na nasim prostorima su oni linkeri ako se neko sjeca … oni su nudili da na svoj sajt stavis njihove widgete i koliko im klikova pošalješ tebi se vrati 150-200% od toga … i dobro je funkcionisalo jedno vrijeme

to je vrhunac necega sto moze uspjeti na nasim prostorima haha

208 eura mi je manje u odnosu na decembar prosle godine, i ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i smecarskih mreza poput adnow-a…Jedino sto kod ovih drugih mozes ocekivati da te ne isplate.

Hm pa to nije bilo ništa specijalno kvalitetnije odradjeno od ovih ruskih native mreža. Plus se od tih linkera nije ništa direktno zaradjivalo, a ništa značajno ni indirektno, jer ta poseta koja ti ide je možda bila bolja od ove koja ti dodje, i ne osetiš puno razlike, plus što vremenom za neke sajtove nisu ni vraćali nešto veliki procenat

0,19 EUR RPM nastavlja se trend, odlicno…

Nebi ni ja rekao da je Adsense propao. Dobra nisa i dalje ima super klik, samo treba i posjete nesto :slight_smile:

Dok recimo zarada od youtube adsense mi je konstantno 0.02 - 0.04 cpc, posjeta worldwide ja mislim.