1 site 2 CSS-a

Zanima me dali je moguce (pretpostavljam da je) napravi stranicu koja ce imati 2 CSS fila i koja ce raditi na sljedeci nacin

od vremena X do vremena Y ona ce otvarati CSS file 1

a od vremena Y do vremena X otvarati ce CSS file 2

znaci jedan file ce mi otvarati od recimo 8 do 20 sati i tamo ce biti podesene jedne slike, podloga, glazba… a drugi ce se otvarati od 20 sati do 8 ujutro i onda ce ici druga glazba, druge slike … itd

dali je to nekako izvodivo?

Naravno da jest, možeš to srediti preko php-a naprimjer.
PHP: time - Manual

Bolje sa JS jer php ne moze ucitati user-time
ovako nekako, nisam probavao

<script type="text/JavaScript">
<!--
function getStylesheet() {
      var currentTime = new Date().getHours();
      if (0 <= currentTime&&currentTime < 12) {
       document.write("<link rel='stylesheet' href='stlye1.css' type='text/css'>");
      }
      if (12 <= currentTime&&currentTime < 24) {
       document.write("<link rel='stylesheet' href='style2.css' type='text/css'>");
      }
}

getStylesheet();
-->
</script>

[quote=“zero1”]Bolje sa JS jer php ne moze ucitati user-time
ovako nekako, nisam probavao

<script type="text/JavaScript">
<!--
function getStylesheet() {
      var currentTime = new Date().getHours();
      if (0 <= currentTime&¤tTime < 12) {
       document.write("<link rel='stylesheet' href='stlye1.css' type='text/css'>");
      }
      if (12 <= currentTime&¤tTime < 24) {
       document.write("<link rel='stylesheet' href='style2.css' type='text/css'>");
      }
}

getStylesheet();
-->
</script>

[/quote]

ovako nesto sam i ja isprobavao, no ne funkcionira, u navedenom primjeru ne ucitava niti jedan CSS :frowning:

Stavi ovu scriptu negdje u body i probaj

da znam, no nece. jednostavno niti jedan CSS ne ucita

Uspio sam, problem je bio u destination url-u morao sam cijeli link staviti!

Hvala puno :slight_smile:

Probaj ovo staviti u head:

[HTML][/HTML]

APazinjan i zero1 Hvala Vam puno, uspio sam!

Jedino me jos zanima, dali se moze osim sata namjestiti i minute?

jer nije mi jasno koju varijantu ce mi opaliti ako stavim jedno od 8 do 20 a drugo od 20 do 8 … u 8 sati bi moglo ili obje varijante?

[quote=“Vedran031”]APazinjan i zero1 Hvala Vam puno, uspio sam!

Jedino me jos zanima, dali se moze osim sata namjestiti i minute?

jer nije mi jasno koju varijantu ce mi opaliti ako stavim jedno od 8 do 20 a drugo od 20 do 8 … u 8 sati bi moglo ili obje varijante?[/quote]

Nema potrebe, primjeti logičke znakove < i <=, postoji razlika.
Ako koristiš kod koji ti je zero1 dao, ovakav će ti biti raspored:

Prvi css ti se učitava od 24:00 do 11:59
Drugi css ti se učitava od 12:00 do 23:59

Zanimljiva ideja okači šta si to radio, baš me zanima :slight_smile:

Ovako gledajući prvo sto mi pada na pamet da radi jeste da na osnovu vremena mijenja izgled stranice u dan i noć :slight_smile:

Ali to onda povlači pitanje što će u zimskom periodu, mrak ne pada u 20:00 niti sviće u 8 ujutro :slight_smile:

[quote=“HepeK”]Ovako gledajući prvo sto mi pada na pamet da radi jeste da na osnovu vremena mijenja izgled stranice u dan i noć :slight_smile:

Ali to onda povlači pitanje što će u zimskom periodu, mrak ne pada u 20:00 niti sviće u 8 ujutro :)[/quote]

Pa lako promijeni za vrijeme zimskog perioda

Pa da nije ti svaki drugi dan zimski period :slight_smile: dobra ideja svidja mi se ovo, taman cu sebi slicno odradit.

Ma ne, nije svaki drugi dan…ali vrijeme zalaska sunca varira, svaki dan se za minut pomjeri naprijed ili nazad zavisno od toga da li je ljetno ili zimsko vrijeme.

To naravno govorim kada baš precizno želiš napraviti :slight_smile:

Onda se linkaš na DHMZ i povlačiš podatke o izlasku i zalasku sunca te njih integriraš u PHP da prema njima mijenja CSS =)

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja