10 dana za startup

Evo jedan dobar blog koji prati stvaranje startupa u 10 dana. Nije da je projekt propao, ali nekako mi je tu najbolje pasao, a nije baš ni za birtiju jer ima veze i s poslovanjem i internetom itd.

Uglavnom, link je sljedeći: 10 dana za pokretanje startup-a | Da li je 10 dana dovoljno za pokretanje startup-a
a poruka je nije sve u igricama i adsensu. :hico:

Odlican hosting, ako ne i najbolji po meni europski.

Ako je ekipa sposobna u 10 dana napraviti projekt onda je dovoljno, ako nije onda nije dosta ni 10 godina. :slight_smile:

Za pokretanje startupa (nečeg ozbiljnog) je potrebno ozbiljnosti, znaći investitori (novac). Kod nas u hrvatkoj toga ima jako malo a na forumu se mogu nabrojati na prste jedne ruke ljudi koji su spremni raditi nešto ozbiljnije.

Za sve ostale tu je adsense.

Pratim… zahvaljujem CreatifCode.

Evo jutros je puštena Beta faza, tako da je projekat uspeo :slight_smile:

http://train.rs/signup/

Nažalost stao je kod dana 06 i to me je razočaralo. A projekt nije uspio dok kod ne bude bilo ekonomske koristi od njega.

Je. Kada je trebalo sjesti i programirati, tu je stao. Reci da sam cinik, ali mislim da se oko tih startupova kod nas razvio jedan ekosistem ljudi koje bih najbolje opisao kao “startupovske hipstere”. Tip koji zapravo idealno odgovara u srednji management velikih poduzeća gdje mogu imati duge i uspješne karijere temeljene na pretvaranju vanvremenskih i vanprostornih ideja svojih nadređenih u floskule za svoje podređene i skrivanju od nadređenih probleme masne i prljave stvarnosti s kojom se suočavaju oni podređeni prašinari koji moraju preskočiti ogradu i umarširati u 7. dan (svaki problem, naime, ako se sakrije dovoljno dugo će nestati sam od sebe, jer će nadređeni jednostavno zaboraviti što su i zašto tražili).

Je, istina. Nažalost od stvarnih mogućnosti za pokretanje nekakvog bootstrap biznisa izrodio se veliki hype i privlači sve više, rekao bih nažalost, nesposobnih i/ili lijenih ljudi koji jednostavno žele biti trendy i dobiti 5 minuta svoje slave. Smeta me što se oko toga stvara velika galama predstavljajući ljudima to kao nešto što je izlaz iz svih njihovih problema u vrlo kratkom roku, mjesec, dva, a ustvari prešućujući činjenicu da od 100 pokrenutih preživi možda 1-2%. Stvarajući takvu sliku u javnosti zagađuju taj prostor koji u biti može biti jedan od bitnijih gospodarskih čimbenika na nekoj mikro razini. Nažalost moram reći da sam i ja u jednom trenutku bio uhvaćen u tu medijsku mrežu laži.