12,500 unique posjetitelja i cijena oglasa

Dobar dan

Prvi put sam na ovom forumu, pa se ispričavam ukoliko sam temu otvorio na pogrešnom podofrumu.

Vlasnik sam jednog specijalizirano internetskog foruma koji mjesečno broji 12,500 jedinstvenih posjetitelja (ClodFlare statistika; bez botova i threatsa) te 197,675 page viewsa, od toga 135,791 from regular traffic.

Nedavno sam dobio nekoliko upita vezanih uz cijenu oglašavanja na forumu. Međutim, doista ne znam koliko bih naplatio reklamu. Kako mjeru, uzmimo mjesec dana oglašavanja.

Prelistao sam ovj podforum temeljito i neki zaključak je koliko uspiješ naplatiti, toliko vrijedi. Jest, ali ne bih želio naplatiti previše, a ne bih želio niti premalo, naravno. :wink:

Stoga, kolika je realna cifra za jednomjesečno prikazivanje 728x90 oglasa ispod gornjeg vodoravnog izbornika foruma ?

10-15 EUR mjesečno? Manje?

Hvala vam na komentarima.

Bez tematike, nema procjene.

Isprika, zaboravio sam spomenuti. Auto-moto je tematika.

Ovdje možda možeš usporediti cijene Automotive | BuySellAds

Ako ćemo gledati samo po unique posjetiteljima ovi naplaćuju $ 95 za 30 dana. ( 15 000 unique-a mjesečno ) Automotive | BuySellAds

Eto čisto da vidiš koliko netko naplaćuje.

Rekao bih do 150 eur ako se radi o stranom forumu s US/UK/CA posjetima, a do 30 eur ukoliko pitas za domaci forum. Dao sam ti maksimume prema svojoj procjeni, sto ne znaci da netko mozda nebi platio i vise.

To ti nije neka poseta, dodje oko 400 i nesto dnevno, ovo sto ti je steel napisao mislim da je maksimum maksimuma.

620 dnevno.

@Steel

150 EUR mi se čini previše. Čak mi se i 100 EUR čini jako puno za tako mali broj posjeta.

[quote=“Mladen32”]620 dnevno.

@Steel

150 EUR mi se čini previše. Čak mi se i 100 EUR čini jako puno za tako mali broj posjeta.[/quote]

Sa stranim forumom specijalizirane tematike je moguce postici tu cijenu. Neke strane oglasivacke agencije placaju po €10/CPM, premda je u njih vrlo tesko upasti. U svakom slucaju moguce je pronaci oglasivaca po toj cijeni ukoliko je traffic iz US/UK/CA.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja