Ja sam sastavio…ali moguće da sam negdje pogriješio ili da se sustav ne može na taj način izraziti jer postoji šansa da je npr. umjesto c = d+e, zapravo: c samo jako približno d+e. Ako bi bilo takvih relacija, nemam pojma kako bi to utjecalo na jednadžbe…tj. vjerovatno bi bile krivo zadane.
Radi se o puzzlama koje se mogu složiti na više različitih načina. Pa sam ja dimenzije određenih puzzli vezao uz dimenzije drugih puzzli iz različitih kombinacija slaganja. Od tuda sam izvukao sve jednadžbe, pa vizualno znam da ništa nije jednako nula.
Radi se o ovim puzzlama: https://www.youtube.com/watch?v=W5WQXHPUU5A&t=9s
Ovako sam izrazio nazive stranicama:
(Desna slika ima svoje zasebe nazive stranica…te samo pokazuje kako se može izraziti lijeva vertikala “trapeza” spram desne u ovisnosti širine “trapeza”, kuta alfa i desne visine…te se taj tg(alfa) u jednadžbama pojavljuje kao “w”)
E sad, svjestan sam ja da složene kombinacije sa ovom extra puzzlom ne zatvara istu površinu kvadrata, kao i bez nje. Ali treba imati na umu da se samo visina kvadrata mijenja sa tom extra puzzlom, ne i širina koja je konstanta i koja je definirana puzzlom 7, tj. bridom “a”.
Moje jednadžbe bi zasigurno bile nemoguće da sam uveo fiksnu visinu tog kvadrata i protegao tu visinu kroz sve jednadžbe…ali to nisam napravio. Samo gledam odnose međusobnih puzzli koje dosjedaju jedna do druge u određenoj kombinaciji.
Ali tu isto postoji šansa da se visina tog kvadrata ne mjenja “pravilno”…tj. da nastaju minorne razlike u odnosima dimenzijama onih puzzli koje ovako praktično izgledaju jednake.
Npr. prva slika pokazuje da je j=m, ali u praksi to može biti da je j samo jako približno m. Tu bi se vjerovatno sustav jednadžbi raspao…ali bi i dalje trebalo biti rješivo podrazumjevajući da umjesto znaka jednadkosti stoji znak “približno”. Te naći ono rješenje koje će nositi najmanju ukupnu grešku između znakova “približno”.
No to bi vjerovatno onda trebala rješiti kakva mašina metodom iteriranja…