1and1.com Ne žele mi dopustiti da obnovim domene koje istječu za 7 dana

Radi se o kompaniji 1and1.com, i ovo je nešto nevjerojatno, dobijem sljedeći mail:

dakle domene (njih 4) istječu za 7 dana kao što piše u mailu. Ja odem u panel od 1and1 da ću produljiti domene i vidim tamo ih nema nigdje. Pošaljem im upit gdje su domene i dobijem sljedeći odgovor:

It is very important for us to answer all your questions quickly and to your satisfaction.

We would like to inform you that the domain names friv1ooo.com, friv1000a.com and friv550.com are already in a deletion state and are supposed to expire on 9/22/2016.

If you still need further assistance

Dakle domene nisu istekle, čak i da jesu moram imati pravo 30 dana poslije toga za obnovu, a ovdje 7 dana PRIJE isteka oni su meni oduzeli domene i ne mogu ništa.

Pošaljem im opet mail da hoću svoje domene natrag i dobijem odgovor da za daljnje savjetovanje moram nazvati njihov telefon što nisam lud jer vjerojatno sve rade radi toga da zarade na tim skupim pozivima.

Ne znam što da radim, ovdje se radi o očitoj pljački jer domene su moje po pravilima još 37 dana a ja ne mogu do njih i sad me ucjenjuju.

Koristi skype da ih nazoves. Ali vec je bilo rijeci za ove 1and1 da varaju ljude kako znaju.

Sad su mi odgovorili da ih moram nazvati na telefon i reći im svoje podatke o plaćanju jedino preko telefona jer je putem maila opasno prenositi takve informacija radi zaštite kljenta. Ne razumijem ništa, to su moje domene otkuda im pravo da me ucjenjuju i postavljaju takve uvjete.

Eh sta da ti akzem, nisi ni prvi ni zadnji koji ima probleme sa 1and1. Oni su jednostavno prevaranti, e sad kako ces ti istjerat pravdu sam bog zna.

Prijeti im da ces ih prijaviti, mada nemas previse prostora za manevar kada ti domene istjecu za 7 dana.

Jel ima neki link za prijavu na ICANN, jedini način da ih se zaustavi da ih prijavljivamo.

Uzas sta rade i koja je tu prica uopste, jesu li te kompanije pred bankrotom kad se ciganisu tako za 1 - 10$ i to na najgore moguce nacine.
Dovoljno je jednom da te tako neko prevari i neces mu se vise nikada vratiti, a kad okacis ovako na forum to ide do x 1000 izgubljenih korisnika.
Preteruju cesto sa snizenjima i glupostima, da navuku ljude, ali nek usklade onda cene i daju prave, a ne tako da navlace ljude i kao zajebacemo te jednom pre ili kasnije.
Cija je to kompanija uopste, da je domaca bilo bi ocekivano, ovako,…

Ima ih sve više na žalost, nema druge nego kupovati samo kod ovih par provjerenih kompanija i izbjegavati akcije, ja sam već na 2 nasjeo radi ovih akcija od 1$, obje prevate 1and1 i transip.eu. Trebalo bi ugasiti onu temu na forumu gdje se stavljaju akcije na domene jer su to uglavnom prevare.

Da, neka sticky tema sa proverenim dobrim i/ili losim kompanijama bi valjala, mada kao sto rekoh jednom kad kiksnu na tako malim stvarima, ureze ti se u pamet da ih zaobilazis, jos tako lako se pamti 1and1, za ne hvala,…

Ja sam do sada uzimao samo GoDaddy za domene/hosting, HawkHost za domene/hosting, i NameSilo domene.
Nisam zasada imao problema ni sa tim domenama koje su bile na velikim snizenjima (1$) kod ovih kompanija, ali za produzetak/transfer jos ne znam, videcemo, sad uskoro isticu, pa cu neke probati da produzim.
Vecina ih po defaultu stavi u podesavanjima da se automatski domena produzava, ali to proverim uglavnom odmah i iskljucim.
TOS ne citam iskreno sve, ali koristim debitnu karticu za te kupovine, pa kao koliko para toliko muzike.

Kako ce izgubiti korisnike kada vidis u drugom topicu da ljudi i dalje kupuju domene kod njih, sta god loseg da zakacis na internet o njima.

Pa kao da oni idu na to da im se korisnici vračaju. Oni ideu na što veći broj novih prevarenih korisnika. Znaju oni da se neće nitko vratiti, ali na svijetu postoji 7 milijardi ljudi i izvor im je nepresušan.

Slažem se da najčešče nije potrebno ići dalje od ova tri imena. U suprotnom često bude - manje je više, i obrnuto. :wink:

Za produžetak/transfer se prebaciš na Namesilo, to provjereno radi. :sunny:
Ovo je, nažalost, poduka i za Bugija, :frowning: za ubuduće.

@dadas
Mislio sam izgubice korisnike kao Bugi kojeg su zajebali a bio je njihova musterija, mene i x ljudi odavde koji ove teme citaju i nemaju razloga da ne veruju u ove price a imaju pamcenje malo jace od akvarijumskih ribica.
Ako im je to cilj, a slazem se da im je strategija izgleda zajebati sto vise jednom, a ne imati stalne korisnike, neka ih, toliko ce i trajati i vredeti kao kompanija .
Za sve ostale koji ne guglaju, ne prate forum, jbg, vise srece u sledecem izvlacenju.

@c3po
Da, i moja ideja je da sve istekle domene, a koje mi trebaju, transferujem najverovatnije na NameSilo.
Ovih dana cu uzeti malo da procitam o tome, posto nisam imao prilike to raditi.
Dal ima tu rokova, koja je procedura i tako to.
Samo kazem posle ovog bugijevog slucaja ne znam hoce li proci sve ok dok ne prodje,haha, mozda i ostali krenu da ucenjuju produzetak, transfer, sto bi se strucno reklo nije to bug to je feature…

Cim prije transfer. Po mogucnosti odmah sad. Sa transferom se doda jos godina dana na domenu tak da nista ne kosta jer ce se domena produziti za jos godinu dana.

Ovdje sam ja napisao kako je mene godaddy raspizdio:

1 Like

Dobro 'ajde, nije to baš tako, ali nije ni mnogo kompliciranije.
Često tamo gdje si registrirao domenu te ne puštaju odmah, mislim da Godaddy pušta nakon 3 mjeseca, ne sjećam se, ali neka, prođe i to. :blush:

Nije točno da ne košta ništa, košta transfer domene ali to je opet otprilike cijena godine dana domene koji si dobio gratis. :slight_smile: Manje od $10.

Nisam čitao ovaj članak s tvoje domene, ali ovako ti je kako ti kažem. :wink:

Eh da sam ovo vidio samo dan ranije, razlika u nekoliko centi, a Boga pitaj sta ce mi ovi iz 1&1 sve naplatiti, bojim se u banku otici…

Takodjer ima problem sa ovim klosarima, srecom pa se radilo o sajtu koji sam tek pokrenuo, kasnije i izgubio vremena i zelje da ga guram. Sve u svemu zaobilaziti u sirokom luku

Pa da, to i kazem, kada transferiras domenu platis tu cifru koja iznosi oko godinu dana da si kupio domenu i domenu produze jos za 1 godinu, znaci prakticki te nista ne kosta. Dok ako ostanes na 1and1 te moze jako skupo kostati, zamisli da iams projekt koji ti uspije i pocnes zaradjivati veliku lovu a kod njih si s domenom, hahaha

Ja sam isto godinama odgadao tranferirati domene sa infoneta i godaddya na namesilo, lakse mi bilo platiti duplo vise nego uciti priceduru prebacivanja kad ono pizdrarija, imas 3 koraka:
Odes tamo gdje ti je domena, otkljucas je, kopiras kod, ides na namesilo, desno ti je kink transfers, tamo upises naziv domene i kod i vodi na placanje. Jedino pazi da je tvoj mail na whoisu jer ce doci da potvrdis.

Kada prebacujes domenu na namesiki jos je jeftinija nego nova, mislim samo 8.60$ dakle ravnih 2puta jeftinija nego na godaddyu.

1 Like

Izgleda da je ovo ciljano ili ne citas TOS fino?

Koristim 1and1 vise vremena, tj zloupotrebljavam ga… Registrujem domen za 99 centi pa transferujem na godaddy za 99 centi… Nisam imao do sada prepreka… a vec 2-3 godine to radim otkako su pocele te akcije neke.

Ko hoce bas pouzdan registrar, neka prebaci ovde https://internetbs.net/

ko ima warez sajtove i slicno, ili zeli “svicarsku sigurnost” onda ovdje https://joker.com/

Ja imam jednu domenu na http://www.studio4web.com i jednu domenu i hosting na infonetu. Da li je kod.njih sigurno ili je bolje transferirati