2 razlicita podatka kroz jedan upit

Pozdrav,

Najvjerojatnije je macju kasalj ali sam zapeo, ne znam mozda vrucina ali mozak stao, naime zelim preko jednog upita izvaditi 2 razlicita podatka.

Naime imam jednu tablicu iz koje zelim napraviti padajuci izbornik.

znaci recimo da imamo tablicu ponuda u zagrebu i splitu i zelim napraviti izbornik koji mi govori da u zagrebu trenutno imam samo jednu aktivnu a u splitu niti jednu.

Tako da u iznorniku zelim imati

ZAGREB (1)
SPLIT (0)

$select=“SELECT grad, COUNT(ponuda) FROM tablica WHERE status=‘active’ GROUP BY grad”;
$select=mysql_query($select);

Naravno da ovaj upit eliminira grad kada mu status nije aktiv rako da u izborniku jednostavno izostane split jer trenutno nema aktivnih ponuda, na koji nacin da napravim da mi ubaciju i split i pokazuje nulu u zagradama kao sto sam gore naveo.

Hvala

count(active) bez where status?

Probao sam staviti COUNT (active) ali mi query ne funkcionira jer je active samo vrijednot u koloni Status.

Znaci kada napravim query kako slijedi:

$select=“SELECT grad, COUNT(active) FROM tablica GROUP BY grad”;

ne funkcionira ili ja pak nesto krivo radim.,

[quote=“tchibo”]Probao sam staviti COUNT (active) ali mi query ne funkcionira jer je active samo vrijednot u koloni Status.

Znaci kada napravim query kako slijedi:

$select=“SELECT grad, COUNT(active) FROM tablica GROUP BY grad”;

ne funkcionira ili ja pak nesto krivo radim.,[/quote]

Evo i rješenje ako ikada bude nekome trebalo:

$select=“SELECT grad, SUM(IF(status = ‘active’, 1,0)) AS active FROM tablica GROUP BY grad”;

Podatak u meniju hvatamo preko echo $rows[active] ;

Za takva pitanja ipak moraš dati više podataka, recimo barem strukture tablica. I da tablice nemaju ime “tablica” :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja