[2022] VPS: Ubuntu ili CentOS 7

Isprobaj ove tvikove:

1 Like

A što kupujete Contabo kad rade mass overselling? Brzina diska ograničena na 200mb/s, mreža 200Mbps…

Radije kupite ovo što provjereno radi jer dobijete dedicirane jezgre/threadove i mrežu 2.5Gbps netcup GmbH - Root Server

svasta pisu o tom netcupu

pišu o svakom provideru svašta, ali ne bi pričao da ne koristim

ima i lokacija beč - austrija za dobar latency prema balkanu

1 Like

e da i za srbiju ako hoće neko lokaciju beograd cheaply > https://virtono.com/cloud-vps

Imam ja gore 3 VPS mašine već oko 4 godine, i FiveM server od 150-250 igrača dnevno na “Root” mašini, na početku su mi throttali brzinu konekcije pa sam ih morao zvati i onda su me prebacili na dedicated port što me košta dodatno…
Dok Contabo sam preporučio zato što je jeftin, i kod njih sam radio praksu 4 tjedna u minhenu prije nekoliko godina, super je ekipa bila, a to što mass “oversellaju”, a ko to danas kruhat ne radi?
I ruku na srce druže, al zar par eurića mjesečno dobiješ masu resursa da hostaš neki sajtić osobni, ne radi se o tome da hostaš projekat koji dnevno ima 5 miliona posjeta pa ti trebaju dedicirani portovi od 5-20Gbps…

1 Like

šta galamiš, oš se pobit :rofl:

2 Likeova

Ljudi, imam problem. Nakon što sam sve lepo podesio sa LiteSpeed Cache pluginom, od tog momenta kada delim članke na Facebooku ili Twiteru, nema slike. Dakle objavi se link bez slike.

Odmah sam izbrisao LiteSpeed Cache plugin, mislim se u sebi, biće malo sporiji sajt ali ce bar sve funkcionisati. Kad ono i nakon brisanja i dalje sve isto.

Ima li neko predlog kako da rešim ovaj problem? Tražio sam po YT, ništa nisam uspeo da nadjem. Probao sam provući sajt kroz Facebook Debugger, ma ne pomaže ništa.

Mrzim WordPress cache plugin - bilo koji. Cache radi pomoću CDN-a ili još bolje na serveru.

P.s. možda nije problem kod tebe. Bila je jučer mislim tema baš sa takvim problemom. Potraži, ne sjećam se točno tko je pisao

1 Like

ukljuci ponovo ls cache plugin samo iskljuci sve pod Image optimization i flushaj cache

1 Like

Hvala vam, nasao sam resenje na ovom linku ovde. Dakle ako neko bude ima slicnih problema, jednostavno se treba podesiti za Facebook Open Graph. :blush:

1 Like

Mislim da se svede na stvar ukusa. Da li vise volis apt-get ili yum.
Jasno je valjda svima da je instalirao Ubuntu server a ne Ubuntu Desktop verziju.
Greska je sto si instalirao Ubuntu 20. Iako je i on LTS, poslije njega ima Ubuntu 22 koji je isto LTS. Podrska za U22 ce biti puno duza od U20.
Ostalo je skoro sve isto. Ako imas iskustva sa nekom distribucijom, koristi onda nju.

I dont know why, ali meni je hard prsnuo na 2 servera nakon unosa ovog crontaba (masine se jednostavno nisu dale rebootat, kod 2 razlicita provajdera), morao sam servere na novo instalirat, i stari hard dodatno mountati da bi dosao do bekapa…

Evo ti moje finalno mišljenje.

AlmaLinux 8.6 i Webuzo panel (2,5$ mjesečno), unutar njega možeš jednim klikom instalirat web server koji želiš (apache, nginx, openlitespeed…) i sve je već podešeno optimalno za početnika.

https://webuzo.com/

Demo: https://demo.webuzo.com:2003/index.php?act=login&username=demo&password=password&dologin=1

ne znam sta moze biti

dosta ih takav cron task ubacuje, on ne bi trebao praviti problem

pogledaj pod Linux Command via Cron

https://openlitespeed.org/kb/litespeed-cache-on-openlitespeed-without-plugins/

A sto koristis ovo? I koliko fajlova ima uopste tu?

koji su provajderi u pitanju i koji je distro na tim serverima?

ja lsws koristim tri godine, promijenio sam tri provajdera i najmanje 6 servera (centos i ubuntu) i na svim je bio ovaj cron job … ubacio si tu liniju u crontab -e, rebootovao server i nije htio da se podigne ili?

@Amadex evo testam ovaj panel i izgleda fino ali ipak se mora angazovat neki indijac da podesi server, optimizuje itd.

A znaš kako, instaliraš jednim klikom pa tamo u App Store instaliraš CSF firewall i promjeniš ssh port.
Oni su već odradili config koji misle da je dobar, a šta ćeš tweakat dalje - to je do tebe.

Iza tog panela stoje Softaculous.com za koji ćeš dobit premium licencu gratis i Virtualizor.com. Nije bzvz ekipa.