403:You don't have permission to access / on this server

: forum mi je imao staru smf verziju… 1.1.13 i ja sam pratio sve procedure i nadogradio ga na 2.0… i super je sve radilo, i onda sam išao instalirat pakete jer su se nadogradnjom izbrisali… i kod jednog paketa mi je pisalo da nije dozovljen uplod u direktorij, zbog toga sam prvenstveno i stavio 2.0 jer su rekli da će sve bit ok, zajebavao sam se sa tim chmodom promjenio sam sve živo i neživo… i onda sam išao u neku opciju na forumu pod admin panel gdje sam kliknuo na zelena polja da neke datoteke tipa avatars paketi itd. budu writtable…totalno bezveze…3 sekunde kasnije sve je krepalo i forum i ostale moje dvije poddomene i izbacuje poruku You don’t have permission to access / on this server. logiram se bez problema na directadmin panel i nemam mi više ništa pod files

izbacuje no data to show…tako da se nemogu igrat sa chmodom nigdje… i onda pokušavam stalno skinuo sam flash fxp pokušavam se logirat da vidim dal mogu uletit u public_html ali ništa

Mi može netko objasnit šta znači ovo 331 i 530… isti pasword skojim se bez problema spojim na direct admin control panel ne radi na flash fxp

331 Password required for *****
[R] PASS (hidden)
[R] 530 Login incorrect.

Na serveru sam od frenda, ali ni on nezna riješenje tako da unaprijed ne kažete kontaktiraj hosta…

Molim vas ako možete pomoći, lijep pozdrav!

Hvala svima na pomoći! potrgali ste se…

spoji se preko ftp i makni .htpasswd i vidi ide li onda
ako ne ide onda vidi imas li dobar pwd od ftp-a, njega mozes promjenit u cpanelu ili di vec administriras tvoj web prostor.
Provjeri takodjer da nije pri tim promjenama sta si napravio u admin panelu foruma mozda promjenjen i folder (ime ili putanja) gdje su smjestene datoteke od foruma (pocetni folder ili slicno se zove u AP foruma).

Ne znam da li je ovo riješeno. Vjerujem da je, ali ako slučajno nie :slight_smile:
Pogledaj si permisije na direktoriju kojem pristupaš, kao i na svim direktorijima iznad toga. Nemam baš puno iskustva s Direct Adminom.
Ako ti frend ima root pristup serveru, neka pogleda u Apache error log, tamo bi trebalo biti dosta informacija. Vjerujem da je pristup blokiran ili zbog pogrešnih permisija, ili postoji neka zabrana u .htaccess-u