Ad balance 50%, 70% ili 100% - zašto postaviti određeni postotak

Zanima me ima li netko iskustva sa postavljanjem “Ad balance” unutar AdSense

Što je bolje i što znači kada postavim na 50% ili 70% ili 100%?

Koja je pozitivna strana a koja negativna strana za dotični postotak?

  • 50% ?
  • 70% ?
  • 100% ?

Ako stavis 50% prikazuje ti broj reklama na kojima si imao polovinu svoje zarade. Ako stavis 100% prikazuje ti sve reklame koje se mogu servirati na tvom sajtu.

Hvala ti na odgovoru. Što je isplativije (iz tvog iskustva)?

Ja sam isprobao 50% ali nije bas toliko imalo efekta , dok se kod kolege RPM nakon toga dosta popravio. Jer su mu se prikazivale reklame od kojih je najviše zarađivao.

Probaj par dana pa vidi kako će se ponašati :slight_smile:

bas gledam taj slajder nudi mi 99% zarade a 42% oglasa… sad sam tak podesil ibas me zanima oce se promjenit kaj…

Gdje se to nalazi u ovom novom cudnom adsense sucelju?

He he, :slight_smile: ovo je nažalost istina.
Google koliko je dobar i inovativan toliko je prečesto dizajnerski traljav, a sučelja i navigacija problematični. :blush:
(moje mišljenje)

2 Likeova

u my ads ima podkategorija…jedva sam ija naso…

1 Like

Kad stavim slider na 50% kaze ovaj gornji 98 % pa je to onda valjda ok,ostavit cu par dana da vidim efekt.

Od kad ovo postoji? I sto se dogodi kada se Ad ne prikazuje, nastane li “rupa” na mjestu gdje je trebao biti oglas ili se prostor automatski smanji (collapse div)?

Kod mene oboje stoji 100%, nisam to prije ni vidio :slight_smile:

Meni je bilo prazno par puta :slight_smile: Tako da sam odustao od tog eksperimentisanja

Hm da, onda bi bolje rijesenje bilo koristiti Google DFP kao ad server i tamo si kroz dynamic allocation namjestiti floor CPM za Adsense, odnosno da ne zelis da ti se prikazuju Adsense reklame koje placaju manje od zadanog CPM-a, pa se sa collapse empty divs opcijom namjesti i da kad nema reklama da se umjesto praznog prostora prikaze 1x1px.

mislim da mos cjenu postavit i ovak kad kreiras kanale

Na Adsense ili u DFP? Nisam vidio tu opciju…

Ja postavio slider na 50℅ a ono zarada koja je ionako mizerna pala na pola. Odmah sam ga vratio nazad i vise ga ne diram.

3 Likeova

OK dečki, lijepo je čuti vaša iskustva. Vidim da je tema interesantna. Bilo bi lijepo da zaživi i dalje i da vaša iskustva podjelite sa ostalima nakon testiranja.
Ne znam koliko dana je potrebno testirati da bi čovjek znao nešto analizirati. Ja sam vratio nakon 3-4 dana na 80% pa ću čekati barem 7 -10 dana.

1 Like

Već neko vrijeme za moj web u “Ad balance” ne prikazuje mi se slider, također stoji grafički prikaz da se radi na riješavanju problema. Da li imate sličan problem i da li ste pokušali kontaktirati “support team”?
Ja sam pokušao preko “fedbeck” kontakta ali nema odgovora? :frowning:

btw: Imate li novih iskustava sa postavljanjem postotka?

Možda nisam dobro skužio problem, ja vidim oglasne jedinice uredno.

Opet da pohvalim web (bez obzira na dizajn koji teško prolazi) sviđa mi se niche i kako detaljno razradiš temu.

@komentar hvala ti na javljanju

[quote=“komentar, post:19, topic:34547”]
ja vidim oglasne jedinice uredno
[/quote]ma vidim ja oglase. Problem je što nemam slidera za “ad balance” a i zarada mi je pala u zadnje vrijeme 2-3 mjeseca (iako su posjete u prosjeku). Možda je upravo taj ad balance uzrok smanjenoj zaradi?

[quote=“komentar, post:19, topic:34547”]
(bez obzira na dizajn koji teško prolazi)[/quote]Malo off topic, svjestan sam ja toga. Međutim trenutno nisam u mogućnosti ništa učiniti po tom pitanju. Imam dvije domene (domena od 2005 godine i domena stara 3 godine). Prvenstveni razlog je taj što na tim web stranicama ima “hrpa” povezanih linkova, ima preko 1800 html stranica i preko 5000 slika, + forum. Samo da u nekom CMS-u kreiram linkove trebalo bi vremena koje ja trenutno nemam. I onda se na kraju pitam "Zašto, zbog koga i za čega?"
Možeš li pretpostaviti koliko bi meni kao laiku trebalo vremena da to prebacim u neki CMS?
Međutim, ja mislim da je važnija kvantiteta i kvaliteta od dizajna i izgleda. Onaj tko posjećuje te stranice i traži pomoćna njima sigurno ne obraća pažnju baš na dizajn i nije ga briga. Važno mu je da nađe što želi, zar ne?
pozdrav