Ad blocker i malware

Treba mi pomoć po dva pitanja

  1. Nešto blokira prikazivanje oglasa na mom računaru. Nemam nikakav adblocker instaliran, kao antivirus koristim windows defender. Pregledao sam sveinstalirane programe i plugine u browseru ali ne mogu pronaći šta je u pitanju.

  2. Pokupio sam neki malware koji stalno otvara reklame u novom tabu. Pogotovo ako se klikne na točkić da otvori link u tovom prozoru. Interesantno je da se na nekim stranicama to redovno dešava (dnevnik.hr npr) dok se to na nekima nikako ne dešava (Facebook npr.) Probao sam skenirati računar sa raznim software-ima. ali nema ništa

Imate li kakvih ideja?

Jesi li probao sa Superantispyware i Malwarebytesom?

@denza258 pretpostavljam da si i ti zakačio neki keylogger kad su ti provalili na ebay, probaj i ti spomenute programe, ako nisi već! :slight_smile:

Probao, ali ne pomaže

Probaj jos SpyBot. Kad god sam nekom cistio od virusa uspio sam sa nekim od ova tri programa. Ako ni ovo ne uspije mislim da ti je najbolje da backupas podatke i reinstaliras sistem.

Ništa ni SpyBot :frowning:

Jesi pokupio mozda chrome virus u obliku ekstenzije? Vidi jel desno od adress bara imas neki prazan kvadrat, ako ima desni klik na njega i uninstall.

1 Like

Nažalost nema (to sam prvo pregledao)

Osim toga isto mi se dešava na svim browserima

Mogao bih napraviti kompletan scan sa Malwarebytesom. Nisam odavno.
Sto se tice tih reklama meni je na kraju uvijek samo system restore pomagao. Skenirao sam i sa 5,6 programa i nikad nisam uspio ukloniti reklame. Negdje u windows datotekama ti se prikaci i ne mozes drukcije rijesiti nego system restore

  1. Bootaj Windowse u safe modu.
  2. Control panel -> folder options > show hidden folders and files
  3. My computer -> C: -> Users ->[naziv tvog računa] -> App data -> Local -> Temp
  4. Pobriši sve (shift + del) iz ovog foldera
  5. Restartaj računalo u normal modu

Take a beer :slight_smile:

Ovo je odličan alat za takve stvari.

Nažalost ni ovo nije pomoglo. Reklame se i dalje otvaraju u novom tabu. A interesantno je da one reklame koje želim da vidim (AdSense) nešto i dalje blokira