Adam mail hillsborough - prevara?!

Danas uđem na karticu i vidim da mi je s računa otišlo cca 134 kn.

Stvarno pazim na takve stvari, ali, izgleda da se dogodilo.
Jučer nisam apsolutno ništa kupovao, podatke svoje kartice dajem isključivo na provjerenim mjestima… i stvarno mi nije jasno kako mi je netko uspio maznuti novac?!

Imate li pretpostavku što se moglo dogoditi i kako da spriječim da se opet dogodi nešto slično?
Sada sam ostao bez 130 kn … mogu mi tako skinuti koliko žele i kako žele?

Uvijek kupovati sa druge kartice koja je vezana za račun na kojem nema para tj. koja nije glavna.

Za kupovinu koristim visa karticu vezanu uz devizni račun.

Brojeve kartice tekućeg računa ne ostavljam nigdje na internetu.

1 Like

Potpisujem, isto tako kao i jorgovan i ja radim

@s.perkovic koliko sam na netu vidio da je prevara i to je cak trgovina za igracke p.s. za ODRASLE.

https://scamcharge.com/c/adam-mail

Cak ih je dosta primjetilo to kad nakon nekakve obicne transakcije na pay pal-u i poneka “zrtva” se cakznala naci ako je izvrsila trgovinu preko amazona i ubrzo dobila naplatu na adam mail.

Pazi sad (nekakva teorija u mojoj glavi) mozda ti isti scammeri npr prodaju na amazonu sta li vec i onda si nekim slucajem kupio/la maskicu za mobitel od njih ili neki drugi proizvod i posto su vec imali s tobom tako nekakvu transakciju oni kasnije zloupotrijebe tvoje karticne podatke…

Jedino sumnjivo mjesto na kojem sam kupovao je nobuna.
Tu sam kupovao neke pluginove putem paypala povezanog na ovu karticu.

Nisam ništa drugo online kupovao jakooo dugo, osim tih pluginova na nobuni.

Nije ti niko mahnuo pare po mom misljenju je to rezervacija novca za nesto u banci cesto se zna desiti, vidjeces novac uskoro opet na racunu/online banking. Ako ne bude uvijek mozes pitati banku. Meni se ovo cesto desavalo jer koristim paypal svakodnevno i placam na raznim stranicama dok nisam provjerio u banci bilo je puno nekih rezervisanih transakcija za koje se morao poslati zahtjev da budu ponistene a na online banking ih nisam mogao vidjeti. Vecina kartica danas je vbv ili 3d secure nije to bas tek tako skidati nekom pare sa kart ili racuna, i zasto bi neko skinuo samo 134 kune a ne sve.

4 Likeova