Addon domene- pomoć

Pomoć, ništa ne kužim :gubise:

Znači, na jednom hosting paketu imam jednu domenu. I sad sam ja preko tog isto hostinga zakupila još 3 nove domene.

Što znači zapravo addon domena? Te 4 domene nemaju veze s vezom, ja bih htjela da je svaka domena zasebna.

Kako da pristupim novim domena? Imam c panel od stare domene, jel tu moram nekako instalirat te nove domene ili ću dobiti c panel za svaku pojedinačnu domenu?

Addon domena je poput bonusa. Recimo, ako nemaš dovoljno novca da kupuješ hosting accounte pojedinačno za sajtove, možeš dodati par sajtova na jedan hosting account.

Za svaku addon domenu ti se kreira u public_html folderu “ime-domene.com” folder, u koji stavljaš fajlove od sajta.

Znači promjeniš name servere na domeni, na one od hosting accounta. I možeš pristupiti toj istoj addon domeni preko glavnog accounta, u public_html-u će ti bit folder.

daj malo detaljnije

odem u c panel pa addon domene (ili???)

upišem ime domene (new domain name)

subdomain- kad kliknem piše mi samo www

jel trebam tu nešto tipkat?

a da nije ovo tvoje spamanje, pa me želiš navest na krivi trag? :slight_smile:

[quote=“tulipanka”]daj malo detaljnije

odem u c panel pa addon domene (ili???)

upišem ime domene (new domain name)

subdomain- kad kliknem piše mi samo www

jel trebam tu nešto tipkat?[/quote]

Ono što je najbitnije moraš imati tu domenu, znači prvo što ćeš uradit’ je promjenit name servere od domene, iz tvog domain panela. Znači staviš iste name servere koje si stavila na glavnu domenu.

CPanel - Addon Domene :

http://pokit.etf.ba/upload/pokitffd23cc99af9c1d6a7192ab61ff5068b.png

Ako ti primi domenu bez errora, znači da su name serveri ispravni, i možeš pristupiti odmah sajtu;

ime-sajta.com

I logovat’ se preko tog ftp accounta, ili se logovati sa glavnim i ući u folder “ime-domene.com”.

Addon domena nema cPanel. Već samo FTP access. Što znači, da ti treba cPanel pristup da bi mogla pravit MySQL baze. itd

Valjda si skontala…

nisam. kako da promijenim te name servere domene?

u koracima, ako nije problem

[quote=“tulipanka”]nisam. kako da promijenim te name servere domene?

u koracima, ako nije problem[/quote]

Gdje ti je registrovana domena?

http://pokit.etf.ba/upload/pokite2463e1d67abb1fc3083f53a842cc2d1.png

Nađi DNS managment. I stavi iste name servere kao na glavnoj domeni. ( ne ove name servere sa mog screenshota :lol: )

oikohost hosting

pa di nađem to u c panelu? jel domains? tu imam subdomains, addon domains, parked domains, redirects i simple DNS Zone editor?

[quote=“tulipanka”]oikohost hosting

pa di nađem to u c panelu? jel domains? tu imam subdomains, addon domains, parked domains, redirects i simple DNS Zone editor?[/quote]

jock tu ba… Sad si me fakat zbunila.

Znači,
Kupila si tamo hosting na tom Oikohost, i sa hostingom si uzela i domenu. I sad si uzela još jednu domenu koju hoćeš da dodaš kao addon domenu na account, loguj se na korisnički odjel tog Oikohost-a, i tu promjeni name servere. Mora bit DNS managment.

Znači to nije u cPanelu, nego accountu glavnom od hosting-a. Ili onom gdje su registrovane domene, a u tvom slučaju registrovane su preko tog Oikohost-a.

nemam ja to :frowning:

http://www.oikohost.net/korisnici/

Tu se loguješ, selektuješ domenu onu koju misliš addati kao addon domenu na account. Promjeniš joj name servere da su isti kao i na drugoj glavnoj domeni. I dodaš ju preko cPanel-a.

Meni se čini da ti uopšte ni nemaš tu drugu domenu? :gubise:

pa jesam ja to sve, i otišla sam na moje domene, tamo imam 4, jedna stara, aktivna, 3 nove, ako kliknem na nove izađe mi normalno blank stranica, ništa ne pokazuje, a tu ne vidim nikakve name servere da mogu mijenjat grrrrr

Hmm nema nikakakvih postavki za određenu domenu uopšte?

Ako nemaš postavke, otvori support ticket. I reci im ime domene koju hoćeš da dodaš kao addon domenu na account, i reci im da promjene name servere od te domene, u iste kao što ti ima i glavna domena. I kad ti odgovore, i kažu da su promjenili onda dodaj preko cPanel-a normalno.

EDIT :

Pa ako izađe blank stranica npr. “Index Of” znači da je već dodata na hosting account. Ono što ti hoću reći, ako ti loada te domene sasvim normalno onda imaš hosting s njima…

ne, piše mi sad adresa nije pronađena…

pa normalno da imam hosting s njima?!

ma dobro, poslala sam im mail, ništa ja to ne kužim…

mene zapravo zanmima da li će te domene funkcionirat zasebno, znači svaka posebno sa svojim sadržajem, neovisno od druge?

ne, piše mi sad adresa nije pronađena…

mene zapravo zanmima da li će te domene funkcionirat zasebno, znači svaka posebno sa svojim sadržajem, neovisno od druge?

[quote=“tulipanka”]ne, piše mi sad adresa nije pronađena…

mene zapravo zanmima da li će te domene funkcionirat zasebno, znači svaka posebno sa svojim sadržajem, neovisno od druge?[/quote]

Zavisi kol’ko addon domena možeš dodati na glavni account, tol’ko ćeš sajtova moći hostati na tom accountu. Svaka domena ima svoj folder, i u folder od te domene, uploadaš njen sadržaj.

poslala sam im mail…

da li će te domene funkcionirat zasebno, svaka sa svojim sadržajem?

ok, šteka mi malo forum

Hoce, svaka zasebno :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja