Adobe HTML

Adobe & HTML Novi set open source i free alata iz Adobeove radionice. Kažu oni [quote=""]move the web forward and give web designers and developers the best tools and services in the world![/quote], a ja kažem “Što da ne!” Eto možda i vama bude korisno

Ovo definitivno treba isprobati!

Iako neizmjerno cijenim Adobe i njihov software mislim da ovo “FREE” bode oči i odma mi je neka patka na pameti, još je prerano za božićne darove… :ded:

Eto ga ■■■■ sad. Nema nikakvih sitnih slova, to su sve free alati i servisi kako bi web kao platformu za zabavu, ali prvenstveno za poslovanje unaprijedili još više, to je jednostavno zajednička inicijativa svih najvećih imena u ITu za unaprijeđenje kvalitete weba kao platforme. Na tebi je da prihvatiš ili ne. Ja sam sad uletio i u Microsoft WebsiteSpark dobiješ sve moguće alate za development free na 3 godine, jedina stvar koju moraš je ta da postaviš nešto unutar 6 mjeseci na web,a što je izrađeno s njihovim alatom. Evo ti malo više detalja o tome: WebsiteSpark - Home.

Nekad je bilo “Proleteri svih zemalja ujedinite se”, a danas je “Developeri svih zemalja ujedini te se!”. :slight_smile:

Nema šta, open source i GPL i slični pojmovi su (hvala bogu) odavno predstavljeni i prihvaćeni.
I neka je tako.

Open Source | Adobe & HTML

Uh nisam znao da je Adobe preuzeo phonegap. Nadam se samo da ga neće komercijalizirat :confused:

I to čak prije godinu dana: PhoneGap | Nitobi enters into Acquisition Agreement with Adobe
A ne znam zašto bi ga komerijalizirali, mislim da im to nije u interesu i oni su toga svjesni. Pa mislim i jQuery Mobile je pod Adobeom pa je ostao free i open source. Bit će sve manje i manje komercijalnih alata i servisa ove vrste, jbt pa i Microsoft ima free Express IDEe, a vjeruj mi da sa tom free verzijom Visual Studia možeš uraditi 99% stvari koje ti uopće padnu na pamet.

Ja sam ovo vidio neovisno o ovom postu, ali se nisam puno zadržao budući da se radi o Adobe-u. Ali ako kažete da je free, valjalo bi isprobati!
Ali nije mi jasno, vidim da je Brackets free, ali što je naprimjer s Edge code ili animate?

Ne znam da li je to ovo što je moja kolegica koristila - Adobe Muse (beta, vjerojatno code name ovoga gore). U tom si je napravila web začas i taman kad je bila gotova su joj izbacili obavijest da ga komercijaliziraju, tj. da je beta završila. Poslala im je mail da li se to može kupit u HR i odgovorili su da još ne, već da se može kupiti samo u SAD. Onda su joj produžili beta verziju za još 3 mjeseca i sad ne znam što je s tim.

Adobe Muse nema veze s onim što je na stranici koju sam ja linkao, na toj stranici je sve open source i free.

@ex_profa možda je tvoja kolegica koristila neku betu ili tako nešto.

[quote=“suludi”]Ja sam ovo vidio neovisno o ovom postu, ali se nisam puno zadržao budući da se radi o Adobe-u. Ali ako kažete da je free, valjalo bi isprobati!
Ali nije mi jasno, vidim da je Brackets free, ali što je naprimjer s Edge code ili animate?[/quote]

A što bi s time trebalo biti? Pa ne toj stranici su free i open source alati. Ne znam na što ciljaš.

Uh, oh, gdje je nestala cordova?

http://incubator.apache.org/cordova

Ne znam za vas, meni baca 404, možda se uskoro “popravi”.

Htio sam probati taj phonegap, ovo je jedan od koraka na ovom popisu:
Apache Cordova API Documentation

What am I missing here ?

[quote=“dev_masta”]Uh, oh, gdje je nestala cordova?

http://incubator.apache.org/cordova

Ne znam za vas, meni baca 404, možda se uskoro “popravi”.

Htio sam probati taj phonegap, ovo je jedan od koraka na ovom popisu:
Apache Cordova API Documentation

What am I missing here ?[/quote]

Apache Cordova - Apache Cordova (Incubating)

Pa dobro, šta je ovo ?
Prvo nikako da nađem dobar link (hvala Creatif, gdje si to iskopao?), a onda nikako da skužim koji klinac moram downloadati…

Šta nisu mogli na landing page staviti jedno veliko zeleno “Download” dugme?!
Argh…

Najnoviji PhoneGap je ovdje: PhoneGap | Download & Archives
Cordova je unutra.

Stvarno super programcic moze proc umjesto notepad ++ nekako mi je ugodni dizajn