Adobe Premiere - iznos projekta

molim pomoc: zelim projekt koji sam napravio u Premiere-u spremiti kako bih ga mogao
otvoriti na drugom PC-u. Premiere mi napravi datoteku .prproj ali ne pokupi sve
materijale koje koristim (fotografije, video, glazbu,…) tako da na drugom racunalu
ne mogu otvoriti projekt.

Kako to rjesiti?

Hvala

Indesign ima opciju Package, možda ima i Premiere?

[quote=“loop”]molim pomoc: zelim projekt koji sam napravio u Premiere-u spremiti kako bih ga mogao
otvoriti na drugom PC-u. Premiere mi napravi datoteku .prproj ali ne pokupi sve
materijale koje koristim (fotografije, video, glazbu,…) tako da na drugom racunalu
ne mogu otvoriti projekt.

Kako to rjesiti?

Hvala[/quote]

radim dugo s premierom al et nikad nisam bio u takvoj situaciji, al mislim da se to nemoze jer je premiere namjenjen za video, znaci kad bi se to moglo .proj file nebi iznosio nekoliko MB nego nekoliko GB.
.proj file sadrzi informacije i linkove do medija koje koristis u projektu, ali ne i same medije a razlog je taj sto recimo avi format za sat vremena videa zauzme oko 12GB memorije(kad prebacivas npr sa kamere).
eh sad ostaje solucija da sve medije(glazba, video slike) prebacis zajedno s .proj
file-om pa tako pokusas otvoriti(iako nevjerujem da ces uspjeti)…
il jedino za sto sam siguran da bi uspjelo je to da na drugom racunaru napravis isti projekat ispocetka.

Moraš na drugi komp prenijeti i sve fajlove koji su bili u projektu. Kad pokreneš premiere i proj file pitat će te gdje se nalazi (Where is the file"…"). Odredi putanju prema prenešenoj datoteci. Ako ima više takvih datoteka ponovi radnju i to je to.

U meniju “project” imaš opciju “project manager” koja ti skupi sve upotrebljene fileove i kopira ih na drugu lokaciju, npr. prenosni disk.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja