Adresa na čeku razlikuje se od one na osobnoj

Dakle, neki dan sam primila svoj prvi ček (vjerujem da znate kakav je to osjećaj :edi: ) i odem ja to fino danas unovčiti kad ono - ništa od toga :frowning: Naime, adresa na čeku je ona gdje trenutno živim, a prebivalište mi je negdje drugdje i sad je nekakva frka zbog toga (naravno, inače to ne bi bila RH :rolleyes:).

Nažalost, ne mogu boravište prijaviti na ovu adresu jer guess what, vlasnički odnosi nisu riješeni tako da ni boravišnu prijavu ne mogu priložiti kao dokaz nekakav. Uglavnom, bila sam bijesna kao ris jutros i htjela sam nekog zadavit. :smiley:

Jel’ imao itko takav problem? Pliz?

A zašto nisi na wester union prebacila i jednostavno digla novac na pošti?
Ne znam zašto ti ne daju novac, pronaj na drugu banku, ne mora biti tvoja banka, može biti tilo koja druga!

[quote=“sime_zd”]A zašto nisi na wester union prebacila i jednostavno digla novac na pošti?
Ne znam zašto ti ne daju novac, pronaj na drugu banku, ne mora biti tvoja banka, može biti tilo koja druga![/quote]

Pa ne daju mi novac jer je adresa različita. Napisala sam gore.
Mislim, ček sam već dobila… ne znam jel’ sad išta mogu prebaciti…

Jesi probala na drugu banku? Splitsku npr.

Ma nisam jpš, al probat ću sutra nakon posla. Jučer sam kasno otišla do grada tako da nisam stigla, ali me zanimalo jel’ još netko imao takav problem :slight_smile:

Otkazi cek na googlu (za par tjedana kad to bude moguce) i cekaj da ti stigne u obliku western uniona.

sto se banke tice, oni znaju biti poprilicno strogi zbog svojih internih pravila u kojima mora sve biti savrseno, inace gresku snosi sluzbenik na salteru

Gdje otkažem ček? Mogu otkazati ček koji sam tek dobila?

Ma ne otkazuj ništa, odu sutra na splitsku banku i podigni novac!

I? Što je bilo na kraju s ovim?

Rješenje/savjet za ostale je…

[quote=“passoa”]I? Što je bilo na kraju s ovim?

Rješenje/savjet za ostale je…[/quote]

Nemam savjet - meni je to na kraju prošlo ali su mi rekli nek promijenim adresu, no nigdje ne nalazim opciju da upišem 2 adrese - jedna na čeku, druga za slanje.

A sad ne mogu ni pristupiti svom adsense accountu. Ima li itko taj problem?

[quote=“passoa”]I? Što je bilo na kraju s ovim?

Rješenje/savjet za ostale je…[/quote]

Savjet iz mog slučaja: samo odeš kod drugo službenika i stvar je riješena. Doživio sam svašta u ovo godina što mi redovno stižu čekovi pa me tako jedna službenica tražila da jedan ček ide na inkaso koji naplaćuju 30 kuna a ček je glasio na 7$! :smiley:

I dan danas svaki mjesec uredno dobijem jedan ček od jedne tvrtke i ček još uvijek glasi na staru adresu koja je tazličita od one iz osobne ali pošto je to redovito sve me službenice u banci znaju pa ga bez pitanja odmah polažu na račun.

Dakle,sve je stvar do osobe s druge strane pulta i ništa više.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja