Adsens CTR sa 1,4% na 0,4% bez ikakvog razloga

Da li je imao iko problema kao ja? Imao sam CTR 1,2-1,5% u septembru, al od juce je jednostavno manji od 0,4%. Nisam nista mjenjao na sajtu, nisam nista mjenjao sa oglasima, isti izvor prometa… Imao oko 50k pregleda, a zarada izasla oko 10e iako je npr CPC bio 6 centi sto je malo iznad prosjeka. Jednostavno se cini kao da google nije registrovao klikove, jer nema bas nikakve logike da ovako nasumicno CTR opane skoro 4 puta (prevelik je uzorak 50k, nije to 200-300 pregleda).

Imao sam situacija gdje je statistika kasnila, ali tad su i pregledi i zarada kasnili, medjutim sad je samo u pitanju zarada, tj klikovi… Sve se reklame ucitavaju normalno i na mobu i na kompjuteru. Imam i adnow na sajtu pa sam njega provjerio- tamo je sve posve ok, ista zarada kao i normalno, tj isti ctr- na kraju na adnow ispane veca zarada nego na googlu (iako je obicno omjer 1:4).

mozda nisu servirali reklame relevantne tvojoj publici

A ne moze tek odjednom tako da padne… A i u pitanju je 50k pregleda, nije neki malan uzorak

zasto nebi moglo? jedan bug i ode cijela zarada i viewovi tog dana, dosta toga poniste , nekad vise nekad manje … nitko nije savrsen pa tako ni gugl

Viewovi su ti, ucitavaju se reklame nomralno gdje sam god pogledao, a izmedju ostalog i pokazuje impresije normalno na google… Jedino da kasni, ili da je vecinu klikova odjednom google poceo smatrati invalidnim

e to za invalid clickove mozes vidjet na kraju mjeseca kada obracunaju