Adsense da li je vama ovo premalo zarade?

U samom adsense imas taj baner pod opcijom ads pa auto ads i kako ce izgledati na sajtu baner koji se pokazuje sa auto oglasima ali moras omogucitii da prikazuje i poruku za GDPR I Kalifornisjski zakon.Evo ovako:

1 Like

Na sličan broj klikova ovo je moja zarada za domaći sajt:

ja imam malo vise stranih klikova

mislim da se ovde sve i svašta mješa :slight_smile:
prije svega “domaći” nije isto srb. bih. porediti sa hr
jer je hr 5 a srb 1 cent trenutno kod mene cpc… dalje o stranom da ne pričam…

Evo izvukao sam par naših država sa adsense statistikom Znači ovo vidite su okvirne približne brojke :

            CPC        CRT  	 RPM
Croatia	   0.05€	   0.66%      0.34
Serbia	   0.04€	   0.92%      0.26
Bosnia	   0.03€       1.11%	  0.35

Celu listu možete videti ovde:

2 Likeova

Gluposti manje vise kao i sve liste… Burkina faso dva puta veci CPC od Luxemburga? :smiley:

Jos ovaj RPM pretpostavljam da racunaju na 1000 impresija… tako da na neku prosjecnu posjetu ovo gore ne valja. Mislim da mi rpm na ovom jednom sajtu (na impresijama naravno), nije 0.3e ni sa njemackom, austrijskom i americkom posjetom, a kamoli samo bosanska.

Evo izmedju nekoliko sajtova (da ne idem pojedinacno), desetine miliona pregleda i ovakvi su rezultati:

-RPM 1000 impresija= 0.15e
-Bosna 1000 impresija= 0.07e, klik oko 0.014e (reko bih zahvaljujuci Srebreniku i ostalima).
-Hrvatska 1000 impresija= 0.15e; klik oko 0.028e
-Srbija 1k impresija= 0.09e, klik oko 0.016e

Svicarska imala najvise na 1000 impresija (nasa dijaspora), oko 0.53e na 1000

Evo ispod sa jednog po drzavama. Sajt je krs, u fazonu vijesti (samo zadnja “vijesti” objavljena prije 3 god) al mislim da nije ovo daleko od prosjeka sto se posjete tice (ako je neki generalni sajt u pitanju)

download

2 Likeova

Slovenia zna da ima dobar rpm.Ovako je i meni slicna lista.

Koji je ovo region pa da ima ovako visoku kvotu?

" Unknown Region 0.18 1.13% 2.07 "

Unknown Region kod adsensea obično su to avionski letovi,brodovi ili kad google ne može baš najpreciznije da odredi izvor posete

1 Like