AdSense i Ezoic problem-pitanje

Ubacih nedavno Ezoic na jedan od sajtova koji radim s frendom (njegova je domena pa mu asistiram s monetizacijom).

E sad, ubacili smo Ezoic i sve pokrenuli i pojavio se problem s AdSenseom.

Ezoic računa prihod (nije onako kako smo očekivali) I oglasi se prikazuju, ali AdSense uopće ne broji promet na stranici pa tako onda ni ne broji zaradu.

Njihov support kaže da bi moglo biti do ads.txta, ali sve je ok s te strane.

Je li se netko susretao s ovim problemom ?

1 Like

I ja imam isti problem samo sa luponmedia

Oglasi se prikazuju i sta znam, ali Support kupona kaze da je do ads.txt fajlova

Nisam nikada resio taj problem

Ako je Ezoic preuzeo sve oglasne pozicije na sajtu, onda je logično da Adsense više nema prikaze pa nema šta ni da broji?

sorry što upadam, jeli riječ o stranoj stranici ili primaju i domaće ?

Primaju i domaće. U početku bi trebalo da je neka iole veća poseta, bar 500+ dnevno, a posle kada se sprijatelji sa njima, mogu i sajtovi sa oko 200-300 dnevno, čisto da ima AI sa nečim da radi.

u pravu si ti…zauzeli su od googlea…i onda ovaj njihov “Mediation” sustav prikaže ako ima neka bolja ponuda od strane googlea…ali evo koliko vidim, jako malo tih boljih ponuda ima…

domaća je publika…testiram ali za sada je adsense bio duplo bolji…

a što se tiče pravila, imaju ti kriterij od 10000 sessions per month…

imaš čak i jednog lika iz Hrvatske koji radi za njih u Londonu pa ti se on javi na domaćem jeziku i objasni ti sve…što je stvarno ok, za razliku od adsensea kojem ne možeš mail poslati

ads.txt vjerovatno, imao sam sličan problem s Luponom…

1 Like

ali evo…u mom slučaju, barem za sada…duplo slabiji prihod nego na adsense…pa sad ti budi pametan…

Ljudi ne zavaravajte se nema bolje (mreže) za publisher-e od google adsense. Ko ima iole dobru posetu na sajtu i dobar raspored reklama (kao i publiku stranu , jbg ovu našu Balkansku nešto ne možeš računati da su jaki) može lepe novce dobijati od adsense

Da, ali kada zafrkava AdSense sa nepodržanim jezikom, za ove u BiH, zatim “penali” za pojedine postove ili ban za sajt, možda neka “prečica” poput Ezoica ili Lupona i nije toliko finansijski loša…

1 Like

U potpunosti se slažem s time što si rekao ! :+1:Naravno! Kad nema drugih mogućnosti (love) što narod kaže daj što daš! I da je što bolje novčano

1 Like

ma ezoic je odličan, dapače…imam neke sajtove koji su više pasivni pa u tim nišama bolje prolazi…

evo imam neke news sajtove gdje se svaki dan ubacuje sadržaj i tu sam sve živo probao u zadnjih deset godina…i adsense je tata svima…

1 Like

i sad sam vratio adsense…i evo počeo je brojati pageviews…ali oglase još ne prikazuje…valjda treba dan googleu da reagira