Adsense isplata na čekanju

Ma slažem se, komparacija je bila čisto kao opreznost i mogućnost, nisam konkretno vukao paralelu sa Todorićem i Google-om kao nešto similarno, već kao nedaća koja može zadesiti malog čovjeka koji ostane bez primanja. Svi oni koji žive od interneta su se nekako opustili a i ja sam među njima. Samo sam dobronamjerno želio da malo promislimo o najgorem, makar je vjerojatnost jako jako mala, skoro pa nikakva. Upravo ovo kašnjenje sa uplatom, koje se još nikada do sada nije desilo, me ponukalo da razmišljam o tome. Nemoj nešto zamjeriti

Ma daj, opusti se, kaj bi zamjeril. Trabunjamo malo po forumu. čisto da ubijemo vrijeme dok nas Google ne isplati, pa da možemo ko ljudi otić’ na janjetinu i popratni sadržaj.

Google kao izvor prihoda može biti upitan i treba te biti strah samo ako nekaj mutiš pa postoji šansa da izgubiš adsense account zbog kršenja TOS-a. Ili ako ti posjeta ovisi o Google tražilici, a do pozicija si došao BH metodama, pa te Google mazne Pingvinom ili Pandom ili nekom trećom životinjom po glavi, pa takoreć preko noći ostaneš bez standardnog izvora prihoda. Ili ako ti neki @Adsensemajstor “poštela” account, štajaznam.

Zbog toga treba stalno gledati i na druge izvore prihoda, stalno se usavršavati, pokretati nove projekte i stvarati nove izvore prihoda, kako bi u slučaju da jedna pipa presuši, druga mogla dati vode neophodne za život.

1 Like

nadam se da će danaas konačno biti mail,red bi bio…

Meni sjelo jos u srijedu…

Nisu normalni. Ni danas nema ni maila a od novcu i da ne pricam.

Ukoliko payment ne bude do 00:00 trebali bi biti zabrinuti jos je rano u Kaliforniji tek je oko pola 2 ujutru, polako.

jos uvijek pending…jel netko slao mail? sta ce bit tek u 12 mjesecu koliko praznika najbolje da se odmah sam prebaci na prvi lol

Ma ovo nije ni do kakvih praznika 100%, neki je drugi problem.

Blek frajdej i druga vremenska zona. Doci ce danas ili do sutra ujutro.

1 Like

Sutra ce, sutra ce…

1 Like

sumnjivo je ovo,najgore sto se google nije oglasio nikako u vezi ovoga

hahahahhaahahahaaha “samo mi govore sutra ce sutra ce”

Nek samo propadnu :disappointed_relieved: opet mi je oglas zavrsio na nekom popupu ili tako necemu. Zadnja 2 dana ctr je preko 40 (a broj prodaja isti ko i inace) sto je nemoguce.

1 Like

dugo nisam radio sa adsenseom, ali znam da recimo ljudi koji kupuju traffic za affiliate/cpa offere sa određenih ad mreža koriste traffic trackere kao što je voluum … tako da mogu stalno pratiti koji im sajtovi (ID) donose dobar ROI a koji sajtovi ih ukopavaju, zbog toga su u stanju da blacklistaju ID koji im ne donosi konverzije

vjerujem da adwords ima sve to integrisano, a ima po našim domaćim forumima tema na kojima objavljuju urlove tih varalica, tako da se može izvući adsense ID koji će se kasnije blacklistati u adwordsu

i nemojte se čuditi što adsense ima blackhatera, to svaka mreža ima i svi su ranjivi, vjerujte adsense je mila majka šta se radi sa drugim mrežama, pogotovo ko se oglašava preko popupova, mora proći čak par dana i mora se potrošiti određena svota novca samo da bi se traffic filtrirao, pa tek kasnije dolazi dobar ROI

recimo, jedan od osnivača gamers.ba, dernek.ba i olx.ba je tamo neke 2006-2007 godine pokrenuo sajt adsblacklist.com koji je indeksirao urlove adsense varalica kako bi urlovi tih prevaranata bili svima dostupni

Mislis Adwords.

Odes na Adwords -> Kampanju koju si pokrenuo -> Placements -> Where ads showed

Izaberes datum kampanje.

Cekiras sajtove koji ti se ne svidjaju i selektujes Exclude from campaign.

Ako to ne uradis nekad 2016 je bilo skoro 30% klikova ti ode na popup na ovim znj sajtovima.

1 Like

Novac ce biti uplacen danas poslije 14h,premium sam korisnik adsense podrske i pisao sam im u petak,dobio sam odgovor koji sad tebi pisem.

Jos su neki indijanci na njihovom forumu kontaktirali podrsku, isto govore da se peiceka ovih 24h.

Nema potrebe da gubite zivce i nagadjate,radite za kompaniju koja ima veci profit neko EU budzet,tako da opusteno i sretan rad.

3 Likeova

Premium korisnik? Koliko visitora mjesecno vrtis ako se smije znati? :thinking:

Jel neko dobio danas ?