Adsense Matched Content

Dobio sam obavijest da stavim to na web, pa me zanima je li itko to koristi?
Isto tako da li ti klikovi na te matched content oglasne jedinice donose šta love?

Ne donose zaradu klikovi na to, samo mislim da ti oglasi sluze da privuku posetioce sajta da vise pregledavaju stranice satja, a time i povecaju verovatnocu klikanja na plative oglase adsensa.

Ja sam postavio jučer i već vidim pozitivni pomak. Imam lagano uzlet stranica po posjeti i samim tim i trajanje posjeta.

Nemaš isplate na te klikove kako je već iznad kolega napisao. Služi tebi kao recimo plugin related posts.

Edit: mislim kratak je period da nešto konkretno napišem i tvrdim da je do toga, ali na live analytics vidim da svako malo imam klikove sa matched content odnosno googleads.g.doubleclick.net

Zasto ja to nemam :frowning: ?

Mislim da je do manjka teksta. Pretpostavljam da misliš na sajtove sa igricama. Ja imam više portala sa dosta članaka ali sam samo na jednom dobio approval. Taj ima skoro 3k članaka

1 Like

Evo danas sam skužio da mi google u matched contentu ipak ubacuje neki reklamni sadržaj… Kakva je situacija kod vas?

Meni isto. Očito je to njihov napad na content marketina tipa taboola,outbrain itd.

Jedini mi je problem što je to katasrrofalno ružno izvedeno… za razliku od dva gore navedena.