Adsense mi blokirao domen zbog kopiranja?

Mnogo ti hvala na odgovoru, zaista cijenim vrijeme koje si izdvojio. Još samo jedno pitanje, vrijedi li stavljati na novi sajt koji pravim ovaj adsense ili da i to potpuno mijenjam?

Vidi hvala vam na svim odgovorima, moj cilj je bio savjetovanje od ljudi koji znaju više nego januara svemu ovome i jako sam zadovoljan sa svim odgovorima. Moj cilj nije bilo varati niti malverzacije stvarati, iskreno vidim da su mnogi na forumu loše nastrojeni, kao da im kradem nešto, a cilj mi je raditi po pravilima.

Na koji način i po kojim pravilima? Kršiš gotovo svako Google AdSense pravilo, pa me baš zanima…

1 Like

Ako je novi sajt po Adsense pravilima i nastaviš po pravilima raditi, vrijedi. Sa tim da će ti ovo biti crna mrlja na nalogu sigurno neko vrijeme.

Ovdje imaš sva pravila i primjere:
https://support.google.com/adsense/answer/48182?hl=en
https://support.google.com/adsense/answer/1348688
https://support.google.com/webtools/answer/7347327

Klikni “Expand all” i iščitaj ta pravila. Pregledaj i pravila na povezanim linkovima. Sudeći po drugim sajtovima bez problema možeš tehnički izvesti sajt koji će ko od šale zadovoljiti sva Adsensa pravila i raditi mnogo bolje nego se patiš sa tim formatom kako sad radiš.

Posto u zadnje vrijeme svi kukaju da google odbija sajtove… Koji su razlozi?

Ja sam probao na sajtu na kom su isle reklame prije godinu dana sve normalno… medjutim morali pregledati opet- i prc nije odobreno…

Meni su razlozi bili: skrejpovan kontent i “sajt u izradi”

Treba traziti alternative sa drugim reklamama jer se ne zaradjuje dok se ceka da se smiluje veliki google.

Ako prodje article 13 i article 11 nece pomagati ni pisanje izvora sa kog je tekst kopiran,google ce biti jos stroziji i sa sajtovima i sa youtube.

A šta bi bila najbolja zamjena za adsense? Probao sam sa adnow, em je šugav, em zarada očajna.

Ne postoji prava zamena pa da bude isti rpm ali za tvoj sadrzaj adnow zajedno sa mgid bi bio najbolje resenje.Na mojim sajtovima imam taboola.com koji dobro placa ali oni primaju ozbiljne sajtove (prednost englesko govorno podrucje)…Ovaj sajt steepto.com citao da isto dobro placa,ali ne mogu da provalim kako se kod njega prijavljuje i preko kojih preporuka se ulazi u partnerstvo.

preko mgida … pratim sajt koji ima mgid kodove ubačene a prikazuju se steepto reklame

1 Like

Hvala ruin. Citao sam malo tvoje objave i vidim da cesto spominjes popads,sto je super za zamenu za adsense sto se tice teme kao sto je ona plavusa na sajtu od Ahmedpasa.Vidim da je na popads skoro sve dozvoljeno i ne stide se one plavuse u svom repertoaru.Ne bi ni posetioci primetili da su im iskocile reklame zbog plavuse .:smiley:

Ja sam na jednom sajtu na kojem imam AdSense od nedavno postavio i Mgid i ugodno sam se iznenadio ovim drugim. Na manji broj prikazanih reklama u odnosu na AdSense dobijam duplo veći broj klikova a i zarada je duplo veća.

1 Like

zaista ne znam gdje si vidio da sam napisao da je popads alternativa za adsense

to su potpuno dva različita formata oglasa, za različite vrste publike i za različite niše sajtova

poredit se ne može nikako

Ne nisam napisao da si ti pisao da je adsense alternativa.To sam ja predlozio,nego sam napisao da sam video na tvojim objavama,ali sam pogresio sto nisam napisao da ne na ovoj objavi,nego na tvojim ranijim objavama sam video da si pisao o popads reklamama,Pa sam ja po tvojim objavama zakljucio da je popads pravi dobitak za objave koje imaju sajtovi kao sto su pogodite ko je ova plavusa ili sad ovo oko Karleuse bi se jedino moglo najbolje unovciti sa popads jer se oni koliko citam ne bune na explicit.