Adsense na internetskom forumu

Pozdrav,

lijepo bih molio odgovre na tri pitanja za koja nisam pronašao konkretne odgovore Googlajući. Relativan sam noob po pitanju AdSensa.

1. S obzirom da imam jedan internetski forum čiji je sadržaj u većoj mjeri zatvoren za neregistrirane korisnike, zanima me smijem li postavljati AdSense oglase u takve dijelove foruma?

2. Smijem li AdSense s jednog Google računa koristiti na više web domena koje sadržajno nisu povezane.

3. Neki moji kolege su mi se požalili da im je Google suspendirao uslugu te uskratio “zarađeni” novac, jer su navodno uočili velike nepravilnosti u broju klikova. Što to točno znači? Odnosno, može li mi na takav način pojedini zlonamjernik nekakvim “auto-clickerom” postići enorman broj klikova u cilju da Google svojom analitikom to protumački kao moj pokušaj “nabijanja” klikova? Kako se zaštiti od toga?

https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=48182&hl=hr&gsessionid=tITgojMWvRvn6tm6l7B4rQ

[quote=“Vinko70”]Pozdrav,

lijepo bih molio odgovre na tri pitanja za koja nisam pronašao konkretne odgovore Googlajući. Relativan sam noob po pitanju AdSensa.

1. S obzirom da imam jedan internetski forum čiji je sadržaj u većoj mjeri zatvoren za neregistrirane korisnike, zanima me smijem li postavljati AdSense oglase u takve dijelove foruma?

2. Smijem li AdSense s jednog Google računa koristiti na više web domena koje sadržajno nisu povezane.

3. Neki moji kolege su mi se požalili da im je Google suspendirao uslugu te uskratio “zarađeni” novac, jer su navodno uočili velike nepravilnosti u broju klikova. Što to točno znači? Odnosno, može li mi na takav način pojedini zlonamjernik nekakvim “auto-clickerom” postići enorman broj klikova u cilju da Google svojom analitikom to protumački kao moj pokušaj “nabijanja” klikova? Kako se zaštiti od toga?[/quote]

1.) Smiješ
2.) Smiješ
3.) Bitno je da ti ne klikaš po svojim oglasima. Ukoliko uočiš nešto čudno na svojem računu odmah prijavi to Googleu.

1. Smiješ ako nije warez, adult i sl.
  2. Neće, ako ima pravde.

[quote=“CreatifCode”]1.) Smiješ
2.) Smiješ
3.) Bitno je da ti ne klikaš po svojim oglasima. Ukoliko uočiš nešto čudno na svojem računu odmah prijavi to Googleu.[/quote]

Odlično. Puno Ti hvala na odgovorima.

CreatifCode ti je sve dobro rekao.
Jedino bih dopunio prvi odgovor.
Poželjno je Googleu dati username i password tako da Adsense bot može ulaziti u zatvoreni dio foruma. Hint: Site Authentication.
Naravno, “normalan” Googlebot koji indeksira stranice za tražilicu neće ulaziti u zatvoreni dio foruma.

Nije. Forum je usko specjaliziran za jednu znanstvenu granu.

Ovo je isto jako korisna informacija.

Nastavno tome, pretpostavljam da bih za to trebao otvoriti poseban račun na forumu?

Ako Googleov mediapartners, ili kako im se već zove taj robot, ima pristup forumu, stavljat će oglase vezane uz teme o kojima se raspravlja.
Ako ne zna o čemu se radi na forumu, stavljat će ti najbezveznije i najlošije plaćene oglase.

Vidi
http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hlrm=hr&answer=161351&ctx=as2&rd=1

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja