Adsense native reklame

Koristi li neko ove adsense native, ljudi me ubise sa mailovima da ih upalim. Trenutno sam zadovoljan zaradom pa mi se ne eksperimentise, da li je neko od vas upalio?

Je, prakticki se vise nemoras trudit ubacivat reklame, ubacis code (malo se poigras sa CSS-om) i GG sve to sam uradi umjesto tebe, ugl. zaspama ti cijeli site sa reklamama… no, primjetio sam da mi je losiji CPC, ne znam zasto, ali uvijek 300x250 najbolje prolaze (meni osobno).

Pa koja je razlika sa automatskim, isto to i oni rade? Ako je losiji cpc, ne kontam sto forsiraju da se prelazi radi “bolje zarade”

ja sam do 2015. godine radio sa adsenseom i tada je ta čuvena kockasta reklama 300x250 najbolje prolazila … koliko vidim i u adult niši najbolje prolaze 300x250 i slični banneri … dobre stvari nikada ne prolaze :smiley:

1 Like

Dobro pitanje… znas kako ide, prije kada sam poceo sa Adsense-om bilo je dopusteno maximalno 3 oglasne jedinice po stranici, nakon sto su vidili da im nije neka zarada dopustili su ljudima da stave vise reklama na page, nakon toga da maximaliziraju zaradu stavili su nativne oglase kako bi cim vise profitirali od adsense-a spamajuci ljudima sajtove. Idu na kvantitet, da prikazu cim vise oglasa na necijem sajtu i da zdrmaju veci broj klikova a samim time i veca zarada. Gugl je postao ocajan. :slight_smile:

1 Like

Da, sjecam se tog vremena sa 3 reklame. Uglavnom koliko sam te skontao, native su isto sto i ona promjena sa automatskim uz losiji cpc, ali veci ctr?

Sve u svemu, ne dirati…

Definitivno veci ctr, a cpc je u prosjeku manji nego na auto. oglasu. nekad se dogodi da je ponekad neki klik veci na nativnom, no kada sve zbrojis jos uvijek bolje prolaze auto. oglasi.

Edit: sta se tice same zarade, na nativnim ces imat vise klikova sto opet moze biti jednako zaradi automatskih oglasa, na nativnim dobis 10ak klikova 0,50centi, na automatskim dobis 3 klika za isti profit, samo sta ces sa nativnima zaspamat sve zivo…

1 Like

Sto su ti native oglasi, to neki novi naziv za nesto od prije?