AdSense ne biljezi klikove a Statcounter ih registruje

Da li neko mozda zna o cemu se radi,adsens mi ne biljezi klikove a statcounter ih biljezi kao izlazne linkove u visitor path,na zadnjih 700 impresija statcounter je zabiljezio 20 a adsens ni jedan.Inace adsens mi vec neko vrijeme ne biljezi klikove a statcounter koristim nekoliko dana,dovoljno da primjetim da nesto nije u redu.Ako neko nesto zna bio bih mu zahvalan da mi objasni posto sam novi u svemu ovome,unaprijed hvala

jesu mozda to tvoji vlatiti klikovi ?

Naravno da nisu moji klikovi,toliko znam i ja.Toga se strogo pridrzavam.Na statcounteru imam statistiku o aktivnostima posjetioca,kad i koju reklamu je kliknuo ali adsens nista,nema ni vazecih ni nevazecih klikova ,nula

Mislim da EXIT LINK u statcounteru nije bas najsretnija informacija

probaj malo googlat i istrazit sto on broji pod exit link
i naravno javi dojmove, jer me zanima :slight_smile:

[quote=“bubac85”]Mislim da EXIT LINK u statcounteru nije bas najsretnija informacija

probaj malo googlat i istrazit sto on broji pod exit link
i naravno javi dojmove, jer me zanima :)[/quote]

Exit link biljezi klikove na linkove koji vode van sajta i nista drugo,to je to 100%.
Vidim i po stranim forumima da ima dosta toga,nisam jedini s ovim problemom i svi
pitaju ali niko ne zna odgovor,pada mi na pamet samo jedno:razbi:

naravno google nikada ne racuna sve klikove, nego samo one koje oni smatraju valjanim…
Ako ti jedna osoba vise puta klikce naravno da nece uracunati…

Možda je riječ o botovima. Google ima daleko veću bazu bootova čiji se klikovi onda ne broje

i ja imam sličan problem, samo sto i nisam toliko razvio sajt tako da sad nista ne mogu zasigurno reći…

Sumnjivo je to sve skupa
u nekoliko navrata se dogodilo da sam stavio statcounter na stranicu koja jos nije javno objavljena i samo sam ja surfao po njoj bez ijednog klika na adsense

i onda pogledam statcounter (vidim po IPu sebe) i on pokaze 2-3 klika na adsense…
tako da ipak mislim kako je kod njih neka greskica

[quote=“bubac85”]Sumnjivo je to sve skupa
u nekoliko navrata se dogodilo da sam stavio statcounter na stranicu koja jos nije javno objavljena i samo sam ja surfao po njoj bez ijednog klika na adsense

i onda pogledam statcounter (vidim po IPu sebe) i on pokaze 2-3 klika na adsense…
tako da ipak mislim kako je kod njih neka greskica[/quote]

Mislim da imam rjesenje.
Stvar je u tome da adsens klikove na jedinice veze priznaje tek kad se klikne drugi put na stranici sa rezultatima.Provjerio sam izvjestaj za jedinice veze i poklapa se broj klikova sa statcounterom,recimo od cetiri klika na jednu istu jedinicu veze adsens je zabiljezio 4 a priznao 1 posto je vjerovatno neko kliknuo na rezultatima. Mada statcounter pokazuje da je bilo klikova i na druge oglase samo ti vjerovatno iz nekih razloga nisu priznati.Uglavnom poklapa se i mislim da je u redu statistika i jednih i drugih.

[quote=“bubac85”]Sumnjivo je to sve skupa

tako da ipak mislim kako je kod njih neka greskica[/quote]

i meni se desava da vidim da sam sam klikao na oglase a nisam i naravno da google to i neobracuna, jer da ih obracunava po statcounteru bio bi davno banovan zbog klikanja na svoje oglase, tako da je to nepouzdana informacija.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja