Adsense obavijest - pronašli smo vaš kod na drugoj stranici

Već mjesecima mi dolazi barem jednom tjedno obavijest od adsense-a da su pronašli moj kod na jednoj ili više stranica. Piše: “potvrdi da želite dodati Vaš kod na te stranice” … ili tako nešto

Naravno, ja odaberem “NE” i ne želim da moj kod bude na tim nekim stranicama.

Razumjem da je to neki oblik “phising-a” i slično, jedino mi nije jasno što oni dobivaju s tim? Vjerojatno netko slučajno klikne DA pa se na toj stranici počnu prikazivati oglasi a zarada ide vlasniku adsense koda dok ne izgubi adsense nalog, obzirom na sadržaj te stranice koji vi ne možete kontrolirati. Mene samo interesira koji bi mogao biti benefit tih stranica koje stave nečiji tuđi kod na svoju stranicu, ako netko zna ili barem pretpostavlja

Šta dobijaju s tim…? Pa verovatno da unište (iz zlobe) tog publishera -vlasnika stranice s adesnse oglasima.To vam je kao nekada što je bila fora anonimnog prijavlivanja više od 3 adsense oglasa na stranici, besomučnog klikanja po oglasima ili prijava za kršenje TOS-a

Na kraju, ne može da ide zarada vlasniku koda jer ako ga google nije odobrio u tvom (vašem) nalogu ( vaš domen) on je nevažeći to jest neće donositi zaradu

1 Like

to sam i ja isto pomislio odmah, nisam vidio drugi razlog, međutim u pitanju je ogroman broj stranica različitog imena… recimo stotinjak u zadnjih mjesec dana. Postavlja se pitanje dali je takav oblik zlobe isplativ. Hvala svakako na tvojoj hipotezi :+1:

1 Like

Mozda kako kopiraju clanke, pa usput “pokupe” i reklame.

2 Likeova

evo nešto sam pronašao, izgleda da je to u pitanju:

1 Like

hahaaha :grinning: ovaj tekst sam ti hteo dati da pročitaš. Ali sam odustao, reko možda nije to to,ne bi da zavučem čoveka bespotrebno a on došao po konkretnu pomoć na forum

1 Like