Adsense odjednom smanjio domet pregeda

Prije 3 dana se odjednom naglo smanjio domet na svim clancima,ne znam do cega moze biti,sada evo jedva nekako skupim 1k pregleda
Da li je ovo samo kod mene,ili jos ima neko problema s ovim?

brate kakav adsense domet … šta ti je opalo? posjeta na stranici ili klikovi na reklame?

Posjeta na stranici,gurpama i tako to sve

Smanjen domet pregleda”, :smile: vidim da ti nije lako, i ne samo tu:


Ne preostaje ti drugo nego:

Ovo su sve tvoji topici, blago nama. :blush: :o:

1 Like

To znači da ti se sprema blokada zbog clicbait. Pazi na naslove, slike, sadržaje… tako bilo kod mene, dugo sam bio blokiran dok nisam shvatio u čemu je problem. Prestao sam da objavljujem clickbait posle nekog vremena sve je krenulo na bolje. Pozdrav

Također i kod mene veliki pad reacha na postovima. Mislim da je to trenutno zbog praznika i mnogo je objava tipa čestitki, obiteljskih fotografija itd… a facebook mnogo više forsira objave prijatelja u odnosu na objave stranica…Očekujem poslije prvomajskih praznika da će se stanje malo poboljšati…

1 Like

ja bih ti rekao da ne ocekujes… vjerovatno ti je domena flagovana ko clickbait i sve sa nje ima malan domet ( a neke druge stranice prolaze posve ok)

Ako sam dobro skontala, ti imas isti broj posjeta na stranici kao inace, ali zarada na Adsense ti je rapidno opala? Ako je tako morao bi otici na svoj Adsense konto i vidjeti da li ti se ne pojavljuju reklame na stranoici (vrlo vjerovatno) i ostale parametre (ctr, impressions, cpc itd.) i znaces vise nego da ti ovdje neko nagadja. Ako imas neki penal, Google uobicajeno salje obavijest, bilo da je u pitanju automatski ili manuelni. Dakle provjeri postu i Adsense account