Adsense od očajne zarade do "sumnjivo"

Ovo je ocajan CTR. Najbolje zaradjuju slijedeci adsense formati:
336x280 postavljena na pocetak teksta ulijevo
728x60 postavljena u sredini ili u header
336x280 postavljena na dno clanka ulijevo.
Inace tezi se tome da reklame budu postavljene u obliku slova E jer je to prirodna tendencija ljudskog oka.
Znaci prva reklama NE prije teksta nego je orjentirana ulijevo a s njene desne strane je tekst posta.
Reklame u sidebaru izbjegavajte jer ih nitko ne klikce.

1 Like

Nekada davno u pocecima to je bilo slovo F :slight_smile:

Sidebar je malo zapusten zato sto je to “druga kolona” (ispod prve) u scrollu na mob-u… inace na desktopu nije toliko, ali su mob. preuzeli stvar i tu je stvare skoro pa zavrsena

Na mobitelima se uopće adsense reklame ne pojavljuju na themi kad uključim i za mobilne prikaz. Koristim samo deskop prikaz, jer se ne pojavljuju na mobilnim prikazima.

Probaj sa page level ads ili ovaj novi auto ads za mobilne.

Znači ne koristiš responsive temu. Uključi mobilni prikaz i postavi reklame za njega. Bez toga puno gubiš i sa AdSense i sa posjetama.

Kako da postavim reklama za mobilni prikaz, odnosno da se te mobilne reklame prikazuju na mobitelu, jer kad sad posjeti sa mobitela prikazuju se ove koje su već postavljene.

Da jer ti se otvara desktop verzija bloga. Ako lijepo sve složiš imat ćeš reklame posebne za mobilni prikaz, posebne za desktop. Ili, još bolje da koristiš responsive temu pa da imaš responsive reklame

Ovo možda za desktop, treba uzeti u obzir da danas većina posjeta dolazi sa mobilnih, tako da ovo otpada, osim ako ima mogućnost da podesi ovaj za desktop a manji za mobilni i tablet.

Ne znam, moje posjete i jesu vecinom sa mobitela ali koliko vidim računa mi i prikazuje to sve, upravo sam mobilni prikaz theme iskljucila jer na mobitelu uopće ne prikazuje reklame, samo deskop verzija onda pokazuje kad udje i sa mobitela.
Stvarno ne znam kako na mobilni prikaz podesiti jednu reklamu a na deskop drugu, jer adsense mi je u postu, jedan kod i pojavljuje je i na mobitelu i na deskopu, tabletu, jer je isključen mobilna thema.

Postoje interaktivni oglasi koji se sami prilagode visini i širini.

Ove banere 336x280 sam gledala kod nekih blogova na blogspot stave u post odmah na početku i jedan dole na dnu. Ja sam umetnula jedan 336x280 u post na sredinu, da se pojavljuje nakon 2 paragrafa, evo ima preko 2500 pregleda i 21 klik.
Obzirom da su 336x280 postavljena na tri bloga, na dva je ispod postova a na ovom jednom je unutar.
Mislim da ovaj unutar mi dobro sad ide.
Možda griješim, ali gledala sam kod nekih koji pišu tako vijesti i stave ga odmah na početak ispod slike pa ide tekst, ja sam nakon 2 paragrafa da se pojavljuje.
Hvala vam na savjetima, da treba isprobati sve mogućnosti i pozicije, upravo to radim.

Izvinjavam se

edit posta, možda nije mjesto, koliko blogova je dozvoljeno imati. Imam tri, blogspot bloga, i ubačen jedan kod oglasne jedinice u sva tri.

Ne znam koliko, ali bio je neki limit. Možda 100 na jedan acc ali nisam siguran.

Da se vratim na temu, bolje ti je kako si uradila, nakon 2 paragrafa nego odmah nakon slike. Mislim da je efekt bolji i nisi u sivoj zoni pa da dobiješ warn ako je oglasna blizu slike isl…

Hvala ti na savjetima. Lično mi izgleda ružno ispod slike, a to imaju neki blogovi na blogspot, meni izgleda ružno odmah ispod slike.
Hvala ti.
Ja sad imam tri i to mi je dovoljno.