Adsense odbio web lokaciju - što napraviti?

Ja imam problema sa news sajtom :confused:

Kad se doda nova domena na adsens,koliko traje “Pregled”…

odbiju te u roku 36 sati

2 Likeova

meni ce sad 48 sati i još na pregledu xd

@tim121 Jel ti bjese onaj sto pravi sajtove za adsense? :smiley:

1 Like

Meni još nisu odgovorili na onaj request od prošlog tjedna.

Kad su odbijali, odbili su u roku 24 sata.

Fejsbuk je umro prošle godine u proleće. Ceo internet se teško razboleo, zarazili su ga paraziti i sada umire sve brže i brže. Očekujem tačku smrti za oko 4-5 godina. Do tada će se stanje pogoršavati sve više.

Vreme je polako da se razmatraju i oblasti koje će tek da imaju 5-10 godina slobode kao što je to bio slučaj sa internetom. Te oblasti bi mogle biti VR i AI, koliko god to imalo neku drugu pozadinu, tu će biti velika šansa u narednim godinama, dok naravno i te oblasti ne udju u fazu potpune kontrole, kao što će to uraditi sa internetom za par godina.

meni je čovjek u srebreniku govorio prije 3 godine da fejsbuk umire ja mu nisam vjerovao, sad vidim koliko sam glup ispao hahaha

samo se sa ovom tvojom prvom rečenicom donekle mogu složiti, ovo ostalo ne mogu potpisati

nije sve tako crno

1 Like

Voleo bih da nije sve tako crno, ali bojim se da jeste. :slight_smile:

Takodje, ko garantuje da i za ostale stvari još nisi dobio dovoljno informacija da bi izvukao drugačiji zaključak kao što je to bio slučaj sa fejsbukom? :slight_smile:

A zasto FB umire?? i zasto umire tako brzo?

Ne umire FB, FB se širi, nego je ovima što varaju sada puno teže, pa se razočarali :smiley: a navikli da varaju, pa de ti sad njima objasni da postoje i drugi načini za zaradu od varanja…

1 Like

Gde se širi? :smiley: U Mozambiku, Keniji i ostalim zemljama? Pa džabe što se tu širi kada su stari korisnici, a ujedno mlada populacija otišli polako sa fejsa. Mnogo je spor, mnogo je smor.

Zašto smor? Pratiš ljude koji pišu nešto pametno, staviš adblock da ne vidiš reklame i eto :smiley: naravno da je smor ako imaš 500 prijatelja koje ne poznaješ i pratiš njihove objave + milion nekih bezveze stranica… evo primjer ja povremeno otvorim tviter, zapratio nekoliko zanimljivih profila i meni je uživancija čitati njihove objave :slight_smile:

A uglavnom se širi, nebitno gdje i s vremenom će sve više korisnika biti. Neki će naravno odlaziti, neki dolaziti, to je sasvim normalno.

1 Like

S obzirom da je Facebook po svim statistikama jedan od 3 najposjecenija sajta u balkanskim drzavama, nema sanse da je mrtav niti da su korisnici otisli, cak sta vise vjerovatno ostvaruje rekordne zarade.

S druge strane, moguce je da su odredjeni sistemi i nacini promocije na FB mrtvi ili ce izumrijeti u skorijoj buducnosti.

3 Likeova

A dobro, to je sad već subjektivna stvar sa fejsom.

Da se vratimo na temu. Gugl je počeo da zajebava definitivno. Jedan novi sajt koji je super, ima 100 unikatnih tekstova, starost preko godinu dana. Juče ga tek stavio na oglase, nisam forsirao dok se ne razvije i dobije posetu preko 200 dnevno. I smarači kao odbili. Sad tražio review, nema se šta izmeniti, sve je super, nego selektivni crap kao i za mnoge druge stvari.

Videćemo baš šta će biti, ali ovo je jedan težak udarac za dalji razvoj i monetizaciju sajtova, kupoprodaju istih i slično. Ko ne vidi u kom ovo sve pravcu ide i opravdava to nekim mainstream frazama, bolje bi mu bilo da se probudi što pre. :slight_smile:

u pravo to… ljudi se bune sa organic reach zato sto imaju manje nego sto si imali prije 5 godina a npr prije pet godina u Srbiji bile dve stranice sa preko 200k lajkova… a danas ih ima preko 200.

Odnos objava i broja ljudi koji gledaju objave je daleko gori nego prije, ali ne zatos to je fb propao nego bas suprotno- zato sto ljudi danas objavljuju vise nego ikad prije

A da li je sada uopšte moguće dodati adsens reklame bez prijave sajta? Jel napišu konkretnije šta ne valja ili te ostave da nagađaš? ako ne napišu šta ne valja, a vjerujem da ne napišu, mogli su neki tool bar napraviti kao onaj za brzinu i da ispiše probleme koje je našao pa da čoek ispravlja šta ne valja, jer vjerujem da im tool pregledava stranice bar dok se ne zatraži review. Ovako ostavljaju ljude da gataju

1 Like

Prije 5 godina ih je bila gomila preko 200k, ne kao danas ali bilo ih je dosta, možda (vjerovatno) prije 10 godina da ih nije bilo. Znam da sam dogovarao da kupim neku sa 250k fanova za 300 eura a meni bilo tada puno para (nisam imao) eh da sam bio pamet pa digao neki kredit od 20k do sad bi zaradio milion :smiley:

1 Like

Sad si mogo biti gazda da nisi bio cicija.

Nažalost ništa konkretno nisu napisali, kao sajt nije još spreman za oglase. A ne može spremniji biti. :slight_smile:

UPDATE: Evo upravo su sajt odobrili i počeli su tu oglasi da se prikazuju. O tome vam pričam. Selektivni crap kao i za mnoge druge stvari na ovom svetu. Kako ti se zalomi, bez konkretnih i jasnih argumenata.

2 Likeova