Adsense oglasi se prikazuju manji nego sto ima prostora po visini

Ovaj problem mi se javio od pre 10-ak dana od kako su najavili iz googla (dobio sam mail) da su uveli oglase koji se automatski menjaju u zavisnosti od velicine ekrana.
Ovo je za mobilnu verziju sajta, gledano preko mob telefona.

Ranije su je u tom delu, pre njihove najave, ads oglas sam pravi prostor i prikazivao se oglas koji je ispunjavao kvadrat.
Nakon njihove najave i izmena koje su izvrsili oglas se je prikazivao po visini jako malo, do 100-inak piksela, onda sam ja u CSS povecao visinu na 300px u nadi da ce se i sam oglas prikazivati normalno kao i ranije, ali uzalud, i dalje ne ispunjava prostor (vidite sliku).

Jel zna neko sto ciniti, jer na ove manje znatno manje klikcu?

Pa imas oglase za mobilne sajtove,ne znam im tocno dimenzije,pa makni ovaj koji je responsive i stavi obicni.

Jasno to, nego sam mislio da se ne petljam oko toga, da pravim sve te nove oglase, a sdruge strane, kad se telefon okrene po horizontali, onda taj fiksni oglas koji bi bio npr velicine 300x380px ne bi odgovarao vec bi bilo potrebno da se izduzi oglas, da promeni visinu i duzinu.

U mene su i dalje kako sam stavio prostor sa tim da ja naglasim width 100% i po potrebi height 100%

Kako si naglasio height 100% :grin:, taj height moze samo ako div iznad ima vec neku definisanu visinu?

Da, negdje moraš imati definirane dimenzije.

Evo jednog koda za oglasnu jedinicu, čisto da vidiš, pa složi sebi nešto

.adslot_6 {width: 100%; height: 100%; }
@media (min-width:768px) { .adslot_6 { width: 100%; height: 100%;} }
@media (min-width:1281px) { .adslot_6 { width: 100%; height: 100%; } }

Evo još jedan pa valjda nešto pomogne

.adslot_3 {width: 100%; height: 250px;}
@media (min-width:768px) { .adslot_3 { width: 100%; height: 180px;} }
@media (min-width:1281px) { .adslot_3 { width: 100%; height: 180px;} }