Adsense pitanja

Evo imam 3 pitanja

  1. Da li naplacuju postarinu do hrvatske i ako da kako se placa, jel ti maknu odma sa ceka ili moras placat kad ti stigne? Kolka je postarina? I odakle oni to tocno slaju
    2)Jel imaju neki adovi koje placaju po prikazu (a ne po kliku) i kolko placaju
    3)nevezano, jel trebas bit punoljetan da unovcis cek? Ako trebas jel ga moze neko punoljetan unovcit za tebe ak je na tvoje ime?

hvala

Ako ti salju normalnim putem ne placas nista…ako odaberes secured delivery placas 24$. Cek ce ti poslati ili iz USA, Irske, Svedske, Njemacke…

Da, ali se ne zna tocan iznos.

Maloljetan ne mozes participirati u AdSense programu!

Ali kako oni znaju da li si ti maloljetan. Ti mozes pogresno popuniti formular. Da li neko drugi moze da unovci cek na moje ime?

Treba osobna, ne mozes ti samo tako doci u banku s cekom na ime “Tanja Maric”…Kuzis ?

treba=treca

pa imam ja osobnu (imam 16 god) ali nisam punoljetan

Mislim da maloljetan neces moci… Ali nazovi u pondjeljak ujutro neku banku na besplatni telefon, recimo zaba na 0800 0024 …

Vezano za unovčavanje čeka kao maloteljetna osoba, moguće je bez problema unovčiti ček.

Prije sam unovčavao dva puta, samo sam došao u PBZ, dao osobnu, potpisao se na poleđinu čeka i odmah dobio isplatu, nesjećam se samo dali gotovinu na ruke ili na žiro račun !

[quote=“sezam-picika”]Ako ti salju normalnim putem ne placas nista…ako odaberes secured delivery placas 24$. Cek ce ti poslati ili iz USA, Irske, Svedske, Njemacke…

Da, ali se ne zna tocan iznos.

Maloljetan ne mozes participirati u AdSense programu![/quote]

To je laž i nije istina… ja imam 16 i nemam osobnu i dignem novce…

Jedino se podrazumijeva da su svote manje od 200 USD, jer tada ček ne mora na provjeru. Ako ček ide na provjeru morate imati otvoren devizni račun na koji se prebacuje novac nakon provjere !

Ma ja lažem ;)… Malo moras pripaziti kako pricas… Ima puno primjerenijih rijeci…

Pozdrav!!!

Odeš i na banku i uzmeš Izvedbu rodnog lista i podigneš… i više od 200$

Osobna treba za otvaranje žiroračuna, i bez osobne u nijednoj banci sigurno nećete moći otvoriti žiro račun, jedino možda ako će otvoriti i s putovnicom, koliko mi je poznato rodni list nije valjan dokument za takve stvari !

@Borg

Znači ti odeš u banku s čekom i rodnim listom i odmah ti daju na ruke XXX USD, koliko sam te skužio ? Koja je banka u pitanju ?

hm… Prvi put cujem ovako nesto.
Daj malo pojasni!

dajte ljudi ne laprdajte bezveze…
do 200 dolara ce vam staviti na knjizici mozete ih odma podignuti…a preko 200 dolara mora ici na inkas, tj. oni to zovu provjerom koja traje 2 tjedna i onda vam dode doma da dodete i onda vam upisu u knjizicu…

e sad okolne varijante: lokalna banka iz vaseg malog mista di oni sta rade na salteru nemaju vise od srednje skole, mozda ce vam iz neznanja dati no uzance banki su takve, mozda ce vam lokalni poslovoda dat odma lovu samo da ostanete u maloj banci…

ili mozete imati nekoga u velikoj banci da vam to priko veze sredi…

evo ja sam danas dobija svoj 14 ček … nisam još ni jedan unovcija dolar je pre slab da bi ga minja na 6.1 stoga vam savjetum ako vam lova nije hitna da pricekate jesen i to lipo prominite na 7.5 do 8 kn …

evo jedne anegdote iz poslovnice:

dobar dan , htio bi ovaj cek staviti na knjizicu,
ovo još nisam nikad vidjela,
pozovite nekog starijeg uvdje redovito to unovcavam
ma nece bit problema, rijesit ce mo nesto ,
molim hvala
oprostite , ovo vi primate novac od googla
da od googla
radite za njih,
da honorarno
pa lijep novac za honorarno,
pa vremena su tehnologija i inovacija, za prave radnike nikada placa nije prevelika
da dobro kazete, drugi put kad dodete da necekate red javite se pa cu vas uzeti preko reda
a neugodno mi je preko ovih penzica ulazit…
ma slobodno, dac cu vam moj broj pa kad budete zovnite prije pa cu vas primiti u uredu…
hvala vrlo ste ljubazni

i eto kako mi je google pomoga da skuvam zensku
google Bog te blagoslovio

di si to uspio? :slight_smile:
meni se to dogodilo u privrednoj banci na kvartricu (u ininoj zgradi)…
samo nije mi se dogodilo da cek iznad 250$ prode bez inkasa… nikad!

A zar mislis da ce na jesen bit vise uopce od 6.5, ja sam dan prije badnjaka nesto prebacio u kune, jer tad je tecaj bio najvisi mislim u zadnjih 4mj.(oko 6.3 ako se ne varam)
ja osobno ne vjerujem da ce ic preko 6.8 u najboljem slucaju, jer prognoze za njemacu i ostale eu drzave su relativno ok kao i ostali cimbenici koji bi mogli utjezati na tecaj.
imas li mozda neku informaciju(link :slight_smile: ) gdje takvo nesto predvidaju analiticari?

zaboravih rec da i meni danas stigao cek :slight_smile:
nadam se da ce opet neka zanimljiva sluzbenica radit inace idem u drugu poslovnicu :smiley:

[quote=“ala brale st”]dajte ljudi ne laprdajte bezveze…
do 200 dolara ce vam staviti na knjizici mozete ih odma podignuti…a preko 200 dolara mora ici na inkas, tj. oni to zovu provjerom koja traje 2 tjedna i onda vam dode doma da dodete i onda vam upisu u knjizicu…

e sad okolne varijante: lokalna banka iz vaseg malog mista di oni sta rade na salteru nemaju vise od srednje skole, mozda ce vam iz neznanja dati no uzance banki su takve, mozda ce vam lokalni poslovoda dat odma lovu samo da ostanete u maloj banci…

ili mozete imati nekoga u velikoj banci da vam to priko veze sredi…

evo ja sam danas dobija svoj 14 ček … nisam još ni jedan unovcija dolar je pre slab da bi ga minja na 6.1 stoga vam savjetum ako vam lova nije hitna da pricekate jesen i to lipo prominite na 7.5 do 8 kn …

evo jedne anegdote iz poslovnice:

dobar dan , htio bi ovaj cek staviti na knjizicu,
ovo još nisam nikad vidjela,
pozovite nekog starijeg uvdje redovito to unovcavam
ma nece bit problema, rijesit ce mo nesto ,
molim hvala
oprostite , ovo vi primate novac od googla
da od googla
radite za njih,
da honorarno
pa lijep novac za honorarno,
pa vremena su tehnologija i inovacija, za prave radnike nikada placa nije prevelika
da dobro kazete, drugi put kad dodete da necekate red javite se pa cu vas uzeti preko reda
a neugodno mi je preko ovih penzica ulazit…
ma slobodno, dac cu vam moj broj pa kad budete zovnite prije pa cu vas primiti u uredu…
hvala vrlo ste ljubazni

i eto kako mi je google pomoga da skuvam zensku
google Bog te blagoslovio[/quote]

Jako zanimljiva anegdota ! :wink:

Vezano za tečak mislim da je to samo san i da $ neće više nikada biti kao prije. . . (Kina i sl. gluposti, gledao sam par puta poslovni klub, ovak amerima odgovara. . . )

sve zavisi za sta vam treba ta lova… ako je za razvoj onda dizite i ulagajte u razvoj, tecajeve, knjige i znanje… ako vam je ta lova za opijanje i izlaske onda trošite… a ako vam ta lova nije trenutno neophodna pokusajte je sto vise zadrzati… sicam se 1 čeka dolar je bija 5.8 a to je sad razlika 50 kn na 100 dolara… znaci kamata od banke i tih 50 kn daje 13 % sto spada u ekonomsku ispltivost…

dolar je do sada imao 4 velika up and down , nakon svakog rata bilo je up…
Kad je dolazio Euro 1 dolar je bija 9 kn. na 1000 dolara su ljudi gubili 3000 kn …
Amerima se isplati drzati nizak dolar jer su tada konkurentniji od kineza i japanaca… ako krenu na Iran mogao bi na 5.0 ako odu iz iraka do kraja 2006 u 2007 bit ce na 8…

good luck

Sve je to ‘visoka matematika’, svakako onome kome novci sada netrebaju netreba mijenjati u kune, a postoje i različite opcije da oroči novce, uloži u dionice i sl. pa tko voli nek izvoli :wink: !

Bitno je da čekovi stižu, a kako će se trošiti je najmanji problem ! :slight_smile: