Adsense podudarni sadržaj (Matched content)

Jel tko ima ovu opciju u svom Adsense računu?

Meni se javila danas ta nova opcija.
Koliko sam razumeo, moze da pomogne da vise okrece stranice sajta, vise se zadrzava na sajtu, a time je veca verovatnoca da ce zarada biti veca.
Nisam siguran da ce to da zadrzi korisnika na sajt, al’ mozda i zavisi od samog sadrzaja sajta i pozicija tih jedinica na sajtu.

Tako sam i ja shvatio…kao neki related articles.
Ovdje piše da bi trebala biti obavijest da li stranica zadovoljava ili ne uvjete, ali ja tu opciju ni nemam.

Verovatno ti nisu odobrili nijedan sajt. Meni jesu jedan odobrili, imam tu mogucnost da postavljam taj podudarni sadrzaj.

Koliko vi imate stranica u vlasništvu?

Gledajući taj dio postavki “Upravljanje web lokacijama” (Site management), kada kliknem na tu opciju ja imam 1629 u vlasništvu (Owned).
Navodno maksimum je 500, ja uopće nisam dodavao ove url-ove ovdje? Jel ovo predstavlja neki problem ako je preko 500 URL-ova?

I da, nemam opciju podudarnog sadržaja, a tako dobro bi mi došla jer su mi tutorijali međusobno povezani :frowning:

Ja imam trenutno 4 i sve sam sam rucno dodao.

jesi li ubacio ovaj matched content na svoje sajtove? kako to izgleda?

Jesam, ubacio sam jedan veritkalni 120x600, ali nije nesto posebno, lepse izgleda kad je veca sirina.
Postavlja se isto kao oglasna jedinica.

1 Like

[quote=“drmko, post:6, topic:21405, full:true”]
Ja imam trenutno 4 i sve sam sam rucno dodao.
[/quote]Ne znam kako tako malo i koliko ti je star web?

Pogledaj ovaj image i na njemu broj 76

Ja imam 1629 a u dnu stranice piše “od mogućih 500”. ?
Nije mi jasno kako su se ovih 1629 našlo tu, ja sam ručno dodao negdje oko 300 onih koji su mi bitni kod pojavljivanja Ads jer ako nisu na popisu Ads ne ostvaruje earnings. Web mi je starosti oko 10 god.

Webmajstori ima li tko iskustva?
Što, kako i zašto?

Taj jedan je star evo peta godina.
300 sajtova imas u vlasnistvu?
Kako si uspeo toliko da ih napravis, nezamislivo za mene :smiley:

[quote=“drmko, post:10, topic:21405”]
300 sajtova imas u vlasnistvu?Kako si uspeo toliko da ih napravis, nezamislivo za mene
[/quote]Iz ovog bih zaključio da me nisi dobro shvatio

  1. web sajt koji si ti izradio i vlasnik si istih
  2. web sajtovi “za autorizaciju” koje Google kopira u područje “u vlasništvu”

Ja imam dva sajta i nekoliko blogova
Web sajtovi “u vlasništvu” ne moraju biti striktno tvoji. Kako sam ja to razumio ovo su domene
koje imaju zahtjev za oglasima (tako nekako) ili se AdS prikazuju na njima.
Nisam ni ja baš siguran, zato sam se i uključio u ovu raspravu jer i mene to zanima. Ali koliko vidim ovdje “webmajstori” čuvaju svoje “tajne i znanje” :wink:

Moje mišljenje je npr: ako ti imaš web sajt sa domenom “tema.blogspot.com” i na AdS na njoj.
Ako na tvoju stranicu preko Google dođe netko iz Indije. Njemu će biti prikazana domena “tema.blogspot.in” ali tvoji AdS neće ostvariti zaradu jer tu domenu nisi dodao na popis za autorizaciju. Kada se moj blog pojavi na nekoj domeni koju nemam na popisu ja dobijem upozorenje da su mi se AdS prikazali na toj i toj domeni. Tada je ja dodam na popis za autorizaciju. Google također kopira u područje “u vlasništvu”. Ako imaš AdS na tom blogu a nisi autorizirao određenu domenu, na njoj nećeš ostavriti zaradu.

Barem sam ja to tako shvatio, pa neka me netko ispravi tko ima više iskustva?

Zbog toga i mene zanima zašto je ovako puno domena kod mene “u vlasništvu”?

Nisam ni ja iskreno siguran. Izraz “sajtovi u vlasnistvu” sam tako shvatio, da na taj nacin pokazujes da su to tvoji sajtovi.
Neke detalje oko toga nisam citao. Ne mogu da se setim, kad sam dodavao, da li mi je trazilo neku verifikaciju.
A ovo “Ovlascenje za sajt” je nesto drugo gde imas mogucnost da upises stranice na koje zelis da se oglasi prikazuju i od kojih bi trebalo da dolazi zarada.
Ako si to cekirao i nisi uneo sve sajtove, od tih koje nisi uneo nece biti zarade. Na toj stranici “Ovlascenje za sajt” ja nisam unosio nijedan, samo na stranici o vlasnistvu.
A tu pise sad videh, da te sajtove koje tu uneses se automatski dodaju na stranici o vlasnistvu.
Ako neko poznaje bolje ovo i zeli da podeli, neka napise slobodno :smile:

Ja nemam ovaj matched content, mada adsense koristim 8 godina.

Zar nitko više od “webmajstora” sa ovog foruma ne želi podijeliti svoja iskustva i znanje?

Ne kužim točno o čemu je riječ ali mislim da svoje blogove ne trebaš dodavati, jer kako si i sam spomenuo oni se po geo lokaciji mijenjaju automatski. Ja blogove ne stavljam, pa uredno imam klikove i na .com i na .au isl
Blog je automatski u tvom vlasništvu jer ide putem istog google računa.
Domene ipak trebaš, jer izgleda da dodavanje domene u WMT nije garancija da je ta domena tvoja, barem što se tiče pojavljivanja oglasa na njoj. To je u neku ruku i dobro, jer može biti da ima slučajeva kada koristiš adsense na nekoj domeni koju nisi upisao na WMT

bas mi je to uvjek bio upitnik kaj to znaci stranice u vlasnsitvu… i dodal sam ih nekidan i onda mi se pojavio i ovo matched content za par dana… ne na svima…na vecim stranicama rekao bi cca vise od 1000 posjeta dnevno…cini mi se mozda ce bit zgodno za ove html stranice kaj nemaju wp plugine…

[quote=“vladowsky, post:16, topic:21405”]
i dodal sam ih nekidan i onda mi se pojavio i ovo matched content za par dana
[/quote]Eto vidiš, da ih nisi autorizirao ili dodao u vlasništvo ne bi imao možda “matched content”, iako ne znam po kom algoritmu radi omgućavanje te opcije. Neki web sajtovi stari 1-2 godina imaju tu mogućnost a neki stari 5-10 god nemaju tu mogućnost.

Koliko sam ja shvatio taj “podudarni sadržaj” je dobar za web sajtove koji imaju dosta teksta vezanog za istu tematiku na sajtu (nešto kao interni linkovi).

[quote=“vladowsky, post:16, topic:21405”]
bas mi je to uvjek bio upitnik kaj to znaci stranice u vlasnsitvu
[/quote]Pogledaj ovu temu, pisao sam na njoj moja razumijevanja istog