Adsense problem - CTR 40%

Večer…

Kao što naslov govori imam problem sa CTR na Adsenseu.

Sustav mi pokazuje velik broj impresija, ali jako malo page viewsa.

adsense

Jel netko imao sličnu situaciju?

Hvala

CTR 40% !?? Imaš ozbiljan problem, na 282 otvorene stranice imas 108 klikova… pa neki nemaju na 28.000 Page views toliko klikova.

1 Like

Analytics pokazuje preko 20.000 page viewsa. Pa vidite da je broj impresija velik.

Evo danas je stranica na kojoj je ovo imala 4.500 korisnika i 6.000 pregleda po analyticsu.

ctr mi se cini normalnim na broj impresija i pregleda… mozda malo statistika kasni- kontaktiraj google preko help-a :smiley:

Zezas se? 38.30% ctr nikak ne moze biti normalan, sve preko 1-4% je muljanje.

Auto-refresh na 3 sekunde+pop up sa reklamom= ovo gore navedeno , nema sta drugo bit.

isli bi i page pregledi sa refreshom.

Njemu CTR nije toliki, nego statistika sto se pregleda tice kasni… Vidis po impresijama… a i sam je rekao da ima preko 20k pregleda (po analitici) tako da ovo nije toliko nadrealno…

A je, tocno tako ovo je uracunat ctr na ovih 282 pv zat je ovoliko…

Portal je danas imao 5.000 korisnika i 10.000 učitavanja stranica… Adsense pokazuje svega 800 učitavanja - 200 klikova… CTR opet previsok.

Pa kakva ti je zarada, ima li tu izmjena?

Ma zarada je ok. Ali me brine da se nekome u Googleu ne upali crveno svjetlo zbog CTR. Danas je bilo 60 tisuća impresija.

A gle jel ti tak pokazuje na sivm platformama i mobile i desktop? Jer ocito je sam problen u statistici ucitavanja, pa onda na 800 ucitavanja racuna i 200 klikova zat je toliki CTR, ali problen je i impresije ne moze na 10k pv imat 60k impresija. Jer bi to znacilo po stranici 6 reklame…

Javi se adsens timu preko help- pa imas tamo contact…

Objasni svoj problem, pa vidi st ace oni rec