AdSense problem - reklame se ne prikazuju na jednom od sajtova

Napravio sam novi akaunt na google adsense-u i dodao kodove na jedan sajt, nakon 24 sata su mi odobrili akaunt i reklame su postale vidljive… nakon toga iste kodove sam dodao na drugi sajt medjutim ovde i dalje nisu vidljivi.
U mailu odobrenja su mi napisali da slobodno mogu dodavati oglase i na druge stranice i sajtove.
Da li neko zna, da li je potrebno da provere i taj drugi sajt pa zato nisu vidljivi oglasi ili je u pitanju neka greska?

Sacekaj da prodje neko vrijeme, postat ce vidljive ako je sve regularno.

Kako misliš iste kodove dodao na drugi sajt?
Jedna oglasna jedinica na dva sajta?

Da, ista oglasna jedinica na drugi sajt. Plus sam dodao jos jednu novu oglasnu jedinicu i postavio na taj drugi sajt a ni jedna od njih nije vidljiva na tom drugom sajtu. Malopre sam u podesavanjima AdSense-a dodao taj drugi sajt, ali opet se nista ne desava.
Ranije sam imao nalog koji su mi ugasili zbog napada nekih botova, posto je sajt protivrezimski u Srbiji i tada su mi ugasili reklame koje sam postavljao sa tog naloga na svim sajtovima.

Svaki oglas - nova oglasna jedinica
Nemoj dvaput koristit isti kod.

A i oglasi nisu odmah vidljivi na sajtu, treba proći par sati

OK, sacekacu jos malo, ali znam da sam na starom profilu od kreiranja do vidljivosti oglasa cekao maksimum 10-ak minuta. Ovo je sada vec 10-ak sati, pa mi je zato cudno.

Pa ako je 10 sati onda nešto nisi napravio kako treba, dosad je već sigurno trebalo biti prikazano.

Provjeri u postavkama da nemaš možda uključenu opciju da se se oglasi prikazuju samo na domenama koje ti dodaš, a taj drugi sajt nisi dodao

Postavke, onaj zupčanik - Pristup i autorizacija - Autorizacija web-lokacije, ako ti je uključeno dodaj domenu ili isključi to

Proverio sam. Banovali su mi taj sajt kad i prethondni nalog. Svakako hvala.

[quote=“Sprinter, post:5, topic:19782”]
Svaki oglas - nova oglasna jedinica Nemoj dvaput koristit isti kod.
[/quote]Zašto?
Imaš neka iskustva ili si samo onako napisao?

Možeš li pojasniti argumentima?
pozz

Pa ponajviše zbog praćenja oglasa, znaš gdje ti se određeni oglas nalazi, koliko klikova imaš na njemu…itd
A sad kako google gleda na to da postaviš jednu oglasnu jedinicu na dva različita mjesta i još različite domene ne znam

Pa ako ti je taj drugi sajt baniran od adsensea normalno da se nece prikazivat reklame, mozes ti napravit jos deset novih adsense accounta.
P. S. Istu oglasnu jedinicu mozes postaviti i na 100 razlicith web adresa, to nema veze s prikazivanjem nego ovo sto sam gore naveo.

@drmrgood shvatio sam to, ali kasno :wink:

mislim… koji savjeti…
Gdje si to procitao?

Sta sam trebo pročitat?
Jel ti napraviš jedan oglas i poljepiš kod na 10 različitih stranica, i onda nemaš pojma gdje ti je ko šta kliknuo…

jel nije preglednije, lakše, profesionalnije i bolje za svaki oglas napravit novu oglasnu jedinicu

Ako se znaš služit adsensom, potpuno ti je svejedno da li ćeš jedan oglas 250x250 stavit na 50 webova, ili ćeš za svaki radit novu jedinicu…

Malo prouči adsense, vidjet ćeš da ti je statistika dostupna i ovako i onako.

Ja sam naviknuo svaki oglas posebna jedinica, a sad svatko si pravi kako njemu najbolje odgovara… :slight_smile:

Što je za tebe oglas, a što oglasna jedinica? Što je sa URL kanalima? Zbunjujuće, a nevažno za problem koji je postavio @Chema

Dozvoljeno je staviti dva, ili više, puta kod. Kako si ti napisao ispada da je zabranjeno. Također zbunjujuće, a kao želiš pomoći

Par sati? Ne bih rekao. Sve tri gornje strane i nisu toliko bitne.

Ovdje ima dosta članova koji imaju Adsense acc još od vremena kad nisu prihvaćane HR stranice. Većina bi rekla da je opitavanje majka.

Najvažnije je pridržavati se pisanih (i ponekih nepisanih) pravila. Najvažnije je ne dobiti ban prije prve isplate, što je vrlo često, a čini mi se i u ovom slučaju.

Kako će organizirati oglase, oglasne jedinice i kanale… za to uvijek ima vremena. Svatko ima neki svoj sistem i već će doći do njega. Ako ne popuši ban

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey