Adsense problem sa prikazivanjem oglasa

Zdravo. Koristim Adsense oko godinu dana na dva google bloga, i već sam dobila prvu zaradu ovog mjeseca. No problem se pojavio otprilike prije nekih 7 dana.
Oglasi se normalno prikazuju na početnim stranicama dok na drugim lokacijama i kad objavim novi post mjesta na kojima su postavljeni oglasi je bijelo.
Kad objavim novi post na blogovima, oglasi se ne pojave odmah, već je bijelo, dok se ne pojave potraje i po nekoliko sati.
Uglavnom moja posjećenost iz BiH. U ploči za kršenje pravila nemam kršenja pravila. No kako mogu skontati čitajući adsense forum masa ljudi diljem svijeta ima ovaj problem.
Zanima me da li neko sa naših prostora ima ovaj problem i zna riješenje.
Prije par dana na mom adsense računu se pojavila obavijest Pojavile su se pogreške alata za indeksiranje koje mogu dovesti do izgubljenog prihoda.

I ima nekoliko blokiranih linkova, sve to normalno funkcionisalo godinu dana, dok nisu nešto iz adsense-a promjenili.

Ubacila sam i oglasni.txt u svoje blogove, pokušala sam editovati robots.txt, datoteku i mijenjala to par puta, ali ništa, i dalje moji oglasi se otežano prikazivaju.

Da li neko zna kako riješiti ovaj problem.

Hvala.

Moguće da postoji više oglasnih jedinica na stranici nego što je adsense dopušta, pa zbog toga reklame budu kao bijeli kvadrati ili ih uopće ne bude. Što znači u tom slučaju vjerojatno ćeš vidjeti prve oglase na pravi način, ali sve oglasne jedinice iznad ograničenja prikazat će se kao prazni blokovi ili bijeli kvadrati.
https://support.google.com/adsense/answer/48182

Također probaj otvoriti stranicu u drugom pregledniku. Moguće da je google bot zapamtio…

Na oba bloga koristim po dva oglasa jedan 728x90 i 300x600 bannere na oba bloga, s tim da na jednom koristim i oglase u postu. Problem je od nedavno, i kako mogu primjetiti masa ljudi ima isti problem

https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense/ENUwp4WBOPw;context-place=mydiscussions
https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense/NsBTChr7Hfo;context-place=mydiscussions

samo ne znam u čemu je kvaka, da li ja moram nešto ručno raditi ili moram čekati da oni to riješe.

u mom adsense računu je prije par dana se pojavila obavijest

Pojavile su se pogreške alata za indeksiranje koje mogu dovesti do izgubljenog prihoda.

Jučer ove obavijesti nije bilo, evo danas opet stoji sa blokiranim linkovima u indeksiranju.

Molim vas može li konkretna pomoć, šta trebam napraviti.

Godinu dana koristim adsense, imam dva bloga, sve ok, stigla prva isplata, želim nastaviti dalje, ali su nešto zeznuli, neki pišu da su promjenili neka pravila.

A sto ti prikazuje, jesu li nepostojeci linkovi ili? Kod mene se to isto pojavilo, zadnjih nekoliko dana. Ali radi se o tome, da linkovi nepostoje…primjer mojsajt .com/clanak/sutra i neko doda 299 i on je nepostojeci. Logicno.
Tako da oko toga, nemas brige. Pregledaj prvo, koji su to linkovi.

Ti linkovi su linkovi članaka, postova koji još postoje na mojim blogovima.
Radim blogove sa člancima, ništa ne brišem, i ne znam koja im je fora, jer neke alat za indeksiranje blokira.
Evo sad gledam, linkovi koji su navodno “blokirani” u alatu za indeksiranje, jedan od njih mi pokazuje adsense oglase.

Pojavile su se pogreške alata za indeksiranje koje mogu dovesti do izgubljenog prihoda.

Još uvijek stoji. I moja zarada je opala. Odnosno RPM i CPC.

Fora koju ne mogu da skontam je to da je prošlog mjeseca dnevno mi bilo više dana prikazivanja oglasa ispod 1000 nekad i ispod 500 prikazivanja, evo sad gledam tri dana prelazi preko 1000 prikazivanja, a nemam toliko posjeta ovih dana na blogovima. Ne kontam?

Meni se to recimo desava “DIJELOM” u Firefoxu, ali recimo u Chrome ili Edge browseru je sve popunjeno!

Mislim da to ima dobrim dijelom veze s ratom browsera, iako to “almajti Gugl” nece nikada priznati

Koristim Chrome i Firefox, da primjerim i ja razliku. Kod Chrome nekad neće da pojavi, dok kod Opere se vide. I dalje me nervira to što kad objavim novi post oglasi znatno kasne na mom blogu, a imam dobru posjetu kad objavim neki post odmah to navali da čita.
I danas mi stoji preko 2 200 prikazivanja oglasa, a smijem se kladiti da danas nemam toliko posjete na blogovima.
Zadnjih dana se nešto čudno dešava sa adsense.

Možda je bot zapamtio stranicu u prijašnjim verzijama, pa sad uvijek otvara isto. 100% imaš neki dodatak koji blokira oglase u tome trenutnom pregledniku.

npr Firefox ima novu zaštitu praćenja, koju trebaš “onemogućiti”. Tako što ideš . Options/Preferences > Privacy".

Ali pokušajte vidjeti linkove sa adsense foruma, masa ljudi diljem svijeta se žali da im se oglasi prikazuju na početnoj stranici normalno, ali kod drugih lokacija ili kad objave post je bijelo.

Čak neki sugeriraju da se umetne prilagođeni oglasni kod u blogger u odjeljku ads.txt, ja sam to ubacila još jučer, neki kažu da je u pitanju robots.txt da treba nešto izmijeniti, testirati.

I da evo opet pišem preko 2200 prikazivanja na moja dva bloga, a opet vam kažem kladim se da nema toliko posjećenosti (barem danas)

Imal neko stučan da mi da neki konkretan prijedlog šta da uradim, i imam pad RPM CPC

Šta mi predlaže ko da uradim???

Hvala

Broj oglasa nema veze sa neprikazivanjem. Ako je to blogspot blog mozda je kod njih problem.

To je da kažem normalan problem koji se počeo javljati kod adsense oglasa u poslednja 2-3 meseca. To je sve tehnički do njih, tako da nemaš razloga za brigu, sa te strane je sve u redu, što se tiče tog dela da se oglasi ne prikazuju odmah ponekad na novim postovima.

Hvala ti puno na odgovoru. Redovno čitam adsense forum i kažem vam masa ljudi diljem svijeta ima isti problem, pa me zanima da li neko i sa naših prostora je to primjetio.
I dalje čekam. Objavim, ne prikažu se odmah, već kasnije. Nadam se da će se riješiti. Neki piskaraju po adsense forumu imaju problem i mjesec dana.

Da, taj problem je široko rasprostranjen, tako da je to do gugla koliko god oni nekad pričali kako nije do njih. Vremenom će već naći gde je problem i srediti to. Svakako nije ništa strašno jer novi postovi ubrzo dobiju oglase, a do tada ih svakako skoro niko ne bi ni čitao.

Imam dobru posjećenost na oba bloga kad objavim nešto, ali je problem što se odmah ne pojave ti oglasi, već kasnije.

Cijelo jutro tražim preko google način kako da ubacim adsense oglas da se pojavljuje u svakom postu koji objavim na blogspot blogu, ali niti jedan mi nije uspijevao.
Zna li neko kako da ubacim da mi se oglas pojavljuje automatski svaki put kad objavim post, ja sam danas postavljala nekoliko primjera i nije mi radilo.
Pomoć.
Hvala.

Koje si načine probala i gdje zapneš?

To da uradiš trebaš editirati temu i doraditi kod. Ja sam to dosta puta radio, ali nisam ima već i godina dana. Gledam po blogovima i sada sve uredno radi. Ako javiš gdje zapneš onda ću pokušati da pomognem.

Pronašla sam kodove, ubacila oglas kod u to, i u html temu, ali neće da se prikaže

primjer

tako sam googlala jutros i pronalazila neke kodove, umetnem sve kako piše, objašnjeno, da u html temu, ali neće da se pojavi oglas.

Posalji meni ili nekome iz ove teme URL svog bloga da probamo da vidimo u cemu je problem. Mozda treba da se podesi div tag ili nesto slicno.

Jesi li dekodirala (ako se tako kaže) originalni AdSense kod?

da upravo na toj stranici