Adsense problemi prije nekoliko sati

nekad smo sa adsense domaćom publikom na hiljadu domaćih posjeta imali 1 € … sada rate isti kao na popupovima :S

Ja na hiljadu pregleda imam oko 0.8e u prosjeku… Adnow manje reklama od gugla, a skoro ista zarada :smiley:

adnow reklame su greyhat u poređenju sa adsenseom, ali šta te briga ako donosi pare haha

Svi se nesto zale na njih, meni je nerealno koliko su dobri… Pazi sad, 2,5 centa po kliku… na adsensu klik malo jaci, al dosta manje klikova pa se to na kraju izravna… Danas eto neki sugav dan, malo pregleda, nadam se da nije flag, ali eto, do ovog trenutka zarada na adnow 36km, google malo manje od 34 :smiley:

1 Like

I meni je odprilike tako najlosije 0.90, a ovo nisam vidio od 2012…nadam se da ce se vratiti u normalu.

meni je page RPM između 1.5 do 5 eura, a impressions RPM mi je između 0.6 eura do 1.5 euro.

inače kada uđete u google adsense account stoji obavijest: Some metrics for May 1 and May 2 have been delayed. We are working to fix the issue. There is no impact to ad serving or payments.

pitanje, pa ako može odgovor.

dali vi na vašoj facebook stranici objavljujete samo isključivo vijesti koje su vezane za vašu facebook stranicu ili objavljujate razno razne teme ?

te koliko puta dnevno objavite takav post ?

hvala

To obavestenje imamo svi,to se pre par godina cesto desavalo.

A dosta su stroziji i zahtevniji od popup mreza,propeller ima isto banere,pop ads ima onaj neki baner koji se treba kliknuti x da se ugasi.i adnov ako treba moze,jer sve sto placa dobro dodje u ovo ludo vreme.

Sto kazu stranci,pa nije gugl jedini i posle gugla nije kraj sveta nego novi pocetak.

To će se sve vratiti u normalu, ali problem koji je počeo od aprila sa drastično slabijom zaradom na svim mrežama je veći problem :slight_smile:

Znači i kod tebe isti april, premda uvijek raspravljamo o ovoj temi, po meni to više imea veze s time koliko Google zapravo želi, ili ima na stanju, novca podjeliti s nama izdavaćima

Pa da, i ja sumnjam na to. Generalno pošto sam od Ezoica dobio detaljno po mesecima kakvo je stanje zarada od advertisera, mogu reći da je ovo najgori april bio u poslednje 3-4 godine. Iz godine u godinu se vidi blago povećanje zarada po mesecima za publishere, ali ovaj april je razvalio koliko je bio loš na svim mrežama. Maj nema znake oporavka, i počinje ovo da mi liči na možda neke prve znake svetske krize, da li će to imate veze sa ovim videćemo, ali ne miriše ovaj trend na dobro.

Kod mene je identicno. Ocekivao sam da ce Maj razvaliti, povecao sam traffic u odnosu na prosli Maj 30-40% zarada manja :D.

1 Like

Pa to. Ja pitam i MGid i Contentad šta je bre ovo, dajte malo povećajte nam zaradu (tj vratite kako je bilo), oni sve nešto polugenerički kao pa advertiseri biduju za vaš traffic, i da biste povećali zaradu trebate poboljšati kvalitet traffica.

Reko šta pričate ljudi, traffic USA + malo ostali Tier 1, sve organska top kvaliteta, ništa se kod mene nije promenilo, a kod vas jeste da ste prepolovili zaradu koju dajete.

Al džabe pričati, prave se blesavi svi. Uglavnom cene su usitnile bez ikakvog realnog objašnjenja na skoro svim mrežama, što mi opet kažem miriše na prve signale nove veće krize.

ne mora značiti, ne znam šta misliš kada kažeš kriza … mislim na globalnu ekonomsku krizu ili?

ja recimo na domaćoj publici ne primijetim neku razliku, rpm na popads i na mgidu isti kao prošle godine

činjenica je da advertiseri diktiraju cijenu koja će se publisherima isplatiti, ako se rpm prepolovio znači da nema advertisera, ili da barem ne upumpavaju onoliko koliko su upumpavali … ako neko prati ove vijesti oko affiliate/cpa svijeta, mnoge affiliate mreže trenutno stenju zbog toga što su google i fejsbuk pooštrili kriterijume, njihov AI je pametniji, drugi su algoritmi i dosta greyhat affiliate igrača je ispalo iz igre, što uzrokuje lančanu reakciju i utiče na cijelu industriju, to odmah znači da se i whitehat i greyhat affiliatei fokusiraju na druge stvari i imaju manje budžeta da ulažu u dosadašnje kampanje za testiranje

prije 5 godina je sve cvjetalo jer je bilo milion fake affiliate ponuda, neviđenih spam scripti, blackhateri su varali ljude kako su stigli, pare su se zgrtale i od strane advertisera, i od strane publishera, i od strane ad mreža … ali i ulagale nekontrolisano, zato su na svakoj mreži i na svakoj vrsti oglasa rateovi bili dobri, sada kako se okrećemo clean-ads vremenu, pametnije se ulaže, ne rasipa se novac

ovo je moje neko razmišljanje, šta znam :smiley:

1 Like

Nisam nikada nigde placao reklamu,pa me zanima da li je onda i cena reklamiranja pala.
Hteo bi da platim reklamu za 10k pregleda na dan pa koja bi mreza bila najbolja i najjeftinija i koja bi cena bila za to?

šta prodaješ, najbitnije pitanje :smiley: ako su šminke, ogrlice, prstenje, igračke za cuke i mace onda je instagram story za to majka :smiley:

1 Like

Hocu sajt koji pripremamo ono sa video snimcima koji se placaju i gde ce biti zadaci iz matematike,fizike… da reklamiram.