AdSense skida zaradu?

Pozdrav, imam pitanje vezano za AdSense odnosno sta se zapravo desava, dostignem neku zaradu recimo i kroz par sati sta znam drasticno opadne, nije bila neka zarada u pitanju, nisam koristio nikakav popup sve normalno ide, ako neko zna objasniti sta se desava zapravo, imao sam i prije slicne probleme kada isto tako opada

I meni se isto to desava

i meni cesto…

u zadnje vrijeme

Skidaju invalid clicks. Sasvim normalno,ljudi slucajno kliknu na reklamu dok skroluju i takve klikove odbijaju.
Kod sajtova koji imaju povecan broj takvih klikova uvodi se double click sistem. Sto u prevodu znaci da mora korisnik da potvrdi da je kliknuo na reklamu. Kad dodje do toga, obicno padne zarada dosta.

3 Likeova

Odkud Google zna da je invalid click?

Meni to smesno

1 Like

Sta da ti kazem ,smej se onda.

3 Likeova

Meni je smijesno dok je reklama na mobilnoj temi postavljena na pola i kad skrolas u 90% slucajeva kliknes na nju. Znam neke portale koji su imali tako, dobili su dupli klik i tad su maknuli takav raspored.

1 Like

A vjerovatno imaju podatke koliko se vremenski zadrzis na toj reklami ili nešto slicno dok ubacujes kod njihov i sl.
Malo glupo al eto, i ono malo sto se zaradi skidaju hahaha

čuj kako google zna da je invalid klik hahahahahaha

znači ti se pitaš kako zna da je invalid klik firma koja je slikala kompletnu planetu, još je prošla kroz sve ulice pola zemalja svijeta, slikala sve, evidentirala bazne stanice, wifi mreže, sve sve, plus ima informacije o vjerujem trećini stanovnika zemlje, što se tiče sajtova ne da znaju ko je gdje kliknuo nego prave heat mape razvrstane po uređajima, rezolucijama, mrežama, sistemima i sve to svakodnevno analiziraju … i ti se pitaš kako znaju da je invalid klik hahahahahaha a jeste smiješno fkt

sorry na offtopicu ali morao sam

./ontopic

zarada se ne gleda u toku dana, zarada se gleda sutra za prethodni dan … dakle sve što bude u toku dana nije uopšte relevantno, gledajte sutra ono što ste zaradili jučer, a još relevantniji je obračun pred isplatu

dakle danas ako piše da si zaradio 5 € … NISI ZARADIO … ako sutra bude pisalo 5 € onda je to stvarna zarada za danas

to da znate, nijedna advertising mreža na svijetu ne obračunava realnu zaadu svaki sat, mora proći najmanje 24h da se to sve fino izniveliše

4 Likeova

Ma smece je adsenae. Vidi sta se desi kad izbacis display reklame:

1 Like

Moze “prevod” slike?

1 Like

Nije smeće sigurno, ali kužim što si mislio napisati.

Ljudi, koji je najveći iznos koji ste podizali od adsensea preko Western Uniona? Mogu bez problema podići po 2000-3000 €?

1 Like