Adsense traži porezne podatke

Da li ste i vi dobili obavijest na Adsense-u (i isplate su stopirane):

Important: Check if additional tax information is required from you. All YouTube creators and partners are required to submit tax information to ensure any applicable taxes on your payments are accurate.

Što je najbolje ne zarađujem od Youtubea… i spominje se samo US law, US ovo, US ono, šta nije Google Ireland u EU?

Kako ste vi to ispunili?

Imam isti problem, stigla notifikacija.

Objavih na postu foruma “Bavi li se itko Youtube-om ovdje?” baš to pre sat vremena Ne bih da spamujemm
Evo vam video koji objašnjava kako na koji način ko i kome se plaća porez Ovaj porez vezan je za youtube kreatore ne za adsense oglase koji vam se vrte po sajtovima (koliko sam skontao) USPUT pročitajte linkove ispod videa i zakačene linkove od strane youtbe4 creators

ugl. jel ovo samo za “amerikance” ?

Ovo je za ljude koji su izvan SAD

Meni jeAdsense racun na hrv adresu i bankovni racun, ali sam rezident i druge drzave.
Buduci da imam relativno niska primanja do par 100$, je li bolje odabrati ne ili da.
Vidim da moja drzava boravka trenutno ima sporazum sa SAD, najradje to dvoje nebi mijesao i unosio porezni ID, zato me zanima ako odaberem NE znaci li to da mi mogu prihode skratiti za 30%, vecina prihoda je EU ili samo smanjuju na US prihode?

i je li samo za youtubere ovo ili ?


stiglo i meni. Da li je isplata stopirana? sta da radim za dalje…

Meni isto stiglo… vodim se kao fizicko lice, nemam nikakav obrazac. Nisam jutjuber, vec imam svoj sajt… sta da radim za dalje?

Evo vam linka pročitajte poslednji tab pri dnu šta kaže za poreze ustvari koga ne mrzi može sve da pročita :stuck_out_tongue:
https://support.google.com/youtube/answer/10391362?hl=hr#zippy=%2Cшта-је-задржавање-пореза%2Cда-ли-ово-важи-на-моја-друга-примања-са-adsense-а-осим-youtube-а%2Cprimjenjuje-li-se-to-na-moju-drugu-zaradu-u-adsenseu-koja-nije-ostvarena-na-youtubeu

PA da li ovo vazi samo za jutjubere?


Ne kontam kako Srbija nije navedena? Šta odabrati

Kao što sam stavio i u postu “Bavi li se itko Youtube-om ovdje?” koliko znam i koliko piše na sajtu PU Srbije Srbija nema sklopljene poreske sporazume s SAD a evo i linka porezne SAD ajd tako da kažem. Tako da moraš odabrati NE pod opcijom Sporazum o porezu

I šta se onda dešava ukoliko izabere NE, skidali bi 24% od ukupne sume?

Iskeno ne znam ali mišljenja sam da to važi samo za zaradu od gledalaca/čitalaca iz SAD i da će 24% posto skidati sumu to jest zaradu koju su ti napravili korisnici iz SAD
Otiđi na forumski post Bavi li se itko Youtube-om ovdje? i pročitaj ujedno i pogledaj video koji sam podelio i pročitaj linkove zakačene od YT creators i ispod videa Takođe pročitaj ispod mog videa j postove da ne bi sad spamovao ovde

2 Likeova

U redu. Hvala ti. Pročitao sam već i na toj temi dosta. Nego me buni to što su rekli od ukupne sume koja je zarađena a ne samo US.

pa i mene iskreno taj zadnji deo " How will my earnings be impacted?" što je micos podelio buni malo je nejasno da li na ceo iznos zarade ili oni misle na svetski prosečni porez od 24% će uzimata za posetioce/gledaoce iz SAD ko bolje poznaje engleski nek protumači ako grešim(o)

I ja ovo sto sam pregledao shvatio sam da se odnosi samo na dobit u USA, to jeste sto donesu njihovi pregledi.

da , ali pogledaj screenshot što je okačio dejan9090
uluge adsense izgleda da imaju i za sajt da se valjda jel…mora isto tako kao i za youtbe poslati poreski podaci koliko sam skontao :thinking:

Ma iskreno ovo sve s porezima j*bo lud zbunjenog :dizzy_face: (da me izvinete) Kad pročitate sve te dostupne linkove njiihove piše da važi samo za YT a psole kad otvorite aplikaciju piše i za usluge adsense i još neke njihove google porizvode/usluge Ne znam… ja ću sačekati da vidim šta će se desiti

Ne razumijem ovo kod dejena ne znam cirilicu. Ali sad gledam "na zaradi koju ostvarite od gledatelja u SAD-u. "

Dole u dnu je :

Primjenjuje li se to na moju drugu zaradu u AdSenseu koja nije ostvarena na YouTubeu?

Ako pošaljete važeće porezne podatke, porez po odbitku za SAD prema 3. poglavlju primjenjuje se samo na vašu zaradu ostvarenu na YouTubeu.