Adsense varanje - jadranka-kosor.com

Malo ja tako surfam i citam rssove (od jednog korisnika s foruma) kad na jednom od njih jedan zanimljvi portal… Ne samo da sprdaju aktualnu vlast nego i varaju na adsenseu…mora da su iz SDP-a

www jadranka-kosor.com

www jadranka-kosor.com/donirajte-portal
bez linka :smiley:

Cimnem ujutro advisora da ih malo pogleda…

lol… naklikaj malo :smiley:

Nisu ovi neki sta kradu veliki broj klikova, ali su za ban.

LOL… :smiley:
ne mogu da vjerujem da to radi stranica ovakvog karaktera

http://www.jadranka-kosor.com/

:slight_smile:

**** cenzura ***

Bome je slab taj adsense kad kazu “Donirajte 0.25 lipa:eu:

Oni vjerojatno ni ne zanju da se to ne smije…

Iako nama to zvuci ko dobro jutro, klinci danas odrastaju uz PTC programe i slicne prevare i uopce ne shvacaju koncept PPC-a :slight_smile:

nevidim ništa loše u takvom tipu stranice a to što w00t kaže ja sam 99% siguran da oni neznaju da je to zabranjeno…Mislim da bi bilo ljepše da ih se obavijesti o tome da je to zabranjeno nego ih odmah prijavljivati…

Gledaj, ako je istina da ih je net.hr i ostali veliki webovi promovirali, ti su likovi imali lijep promet, a siguran sam da im je svaki drugi posjetitelj kliknuo na oglas da podrze te “webmastere”…
Tu se javlja da su oglašivači sigurno osteceni za neki novac, a nisu nista od reklame dobili osim sto je moraju platit.
Tu lovu dobiva samo “webmaster” i google jer ce ovi kad vide da je google adwors neucinkovit spucat google u k… a domaci webovi iz dana u dan na taj nacin gube raznovrsne oglasivace i nakraju ce ostat samo njuskalo s 5 lipa/klik.

Ma takva smo nacija uglavnom (cast iznimkama) i gotovo. Da pola vremena kojeg utrosimo na razna zaobilazenja i prevare upotrijebimo za stvaranje necega ispravnog gdje bi nam bio kraj ??
He he, sve u svemu nisam uopce iznenadjen niti zaprepasten. Dizemo u oblake kriminalce i neradnike a za ljude koji rade nasto dobro niti neznamo. Takva nam je slika cijelog drustva danas. Nadam se da ce se to promijeniti (ali sigurno ne uskoro).

Valjda 0,25 kn ili 25 lp. Još da je pismen.
Ovo treba hitno prijavit, tjera nam oglašivače i provocira nas koji pošteno zarađujemo.

[quote=“sime_zd”]Valjda 0,25 kn ili 25 lp. Još da je pismen.
Ovo treba hitno prijavit, tjera nam oglašivače i provocira nas koji pošteno zarađujemo.[/quote]

Šime, nemoj me krivo shvatit, uistinu te poštujem, ali pazi sad ovo; na tvojoj stranici gdje je recimo 95% posjetitelja u dobi od 9-13 godina te još su djevojčice, vrti se maksimalan broj google oglasa.

Ovi na stranici naše premijerke barem ti kažu čemu to služi, a kod tebe djevojčice koje nemaju pojma što to zapravo jest klikaju na to i oglašivaču, koji je za to platio, oduzimaju dragocjen novac.

Opet ponavljam svaka čast tebi i velikom broju posjetitelja na tvojim stranicama, ali mislim da bi se mogla povesti rasprava što je ovdje zapravo pošteno.

Šime ne krši pravila a oglašivači mogu blokirati prikaze na njegovoj stranici.
Velika je razlika…

Ti mora da se šališ, jel ti kužiš razliku između navođenja na klikanje i šimina sajta na kojem nisam vidio da negdje ljude moli da mu klikaju po oglasima.
Ako od njegova sajta oglasivac nema koristi blokirat ce ga, a kolko vidim tu su uvijek slicne reklame, sto znaci da ima koristi.

Ti bi isto lako mogo popit ban, jer uz golišave slicice ne ide adsense.
www e-muskarac.com/fani_stipkovic

[quote=“hrvoje_j”] Ti bi isto lako mogo popit ban, jer uz golišave slicice ne ide adsense.

http://www.e-muskarac.com/fani_stipkovic
[/quote]

Ja tu ništa ne vidim :zub:

Ovako, meni su kristalno jasna pravila adsensa i naravno da ovo ne podržavam što su ti ljudi napravili, dapače to osuđujem.

Pokušati ću ti dati jednu glupu usporedbu sa ova dva slučaja. U prvom slučaju imaš samo ■■■■■, a u drugom slučaju imaš ■■■■■ umotano u najljepši mogući ukrasni papir. Kada odmotaš taj papir imaš ■■■■■ jednako onom prvom.

Ovdje nije bilo riječi o adsense pravilima, nego sam samo htio rasčistiti što je poštenije. Dakle ono ■■■■■ koje odmah vidiš ili ono koje moraš odmotavati.

Enigma, pričaš gluposti.
Kad bi to bilo tako gdje bi bila cjela industrija sa igrama, googlaj malo girl games pa češ vidjeti što rade sajtovi koji imaju alexu u top 1000, ti sajtovi imaju po 200 000 posjeta dnevno.

Ja bih rekao da je barem 50% sajtova ne netu koja su neozbilje tematike, a mladi su večina net publike.

Uz to kao što drugi kažu, tko se ne želi oglašavat kod mene lako me blokira a i sami oglašivači dodaju tag igre, zato i jesu tu i na još tisuče hr sajtova sa igrama.

Ja sam mirne savjesti, ne radim ništa što nebi trebao…

Kad smo več kod koristi oglašivača, ja barem ne prodajem jedan prikaz po 20 lipa.
Znaći jedan klik ispadne po cca 30 ak kuna, to je oglašivačima super isplativo…

Uh… znao sam da nisam trebao ništa pričati, ali ajmo sad polako redom.

Kao prvo, Šime tebi svaka čast i vjeruj mi želim ti da zarađuješ i 10X više od ovoga što zarađuješ, a pretpostavljam da to nije malo.

No da se vratim na ova dva različita slučaja kod kojih je cilj/rezultat/nazovi kako god hoćeš, jednak. A on je da webmasteri, odnosno vlasnici stranica, zarade novac od adsensa.

U prvom slučaju čovjek je čisto, otvoreno, lijepo rekao da će tako zaraditi pokoju lipu klikom na oglas. U drugom slučaju veliki broj oglasa (jednostavno ne možeš, a da ne klikneš na njih) na web stranici koju uglavnom posjećuju djevojčice i nesvjesno klikaju i donose vlasniku zaradu.

Sad se ja pitam, da li ja to imam nekakvo drugačije poimanje toga što je pošteno odnosno poštenije? (pustimo sada ovdje pravila adsensa)

U oba slučaja posjetitelji koji su kliknuli na te reklame vjerovatno će u roku sekunde zatvoriti tu stranicu; ovaj prvi jer su mu rekli da će tako donirati 25 lipa, a ove druge jer vjerovatno tamo neće biti nikakvih igrica.

E sad, da li ja uistinu pričam gluposti kada su u pitanju ljudi koji plaćaju te oglase? Mislim da se odgovor nameće sam od sebe.

Boli ga đon jesu oni svjesno ili nesvjesno kliknuli na oglas, on igra po pravilima i pošteno zarađuje, da je nekom problem taj neko bi ga blokao.
A kad oglasivac dodje i vidi da ima onih koji navode na klikanje i da takvima google nista mjesecima ne cini (jer ih sam tesko skuzi bez prijave) oni jednostavno vide da to nikud ne vodi i da bacaju pare bezveze - sto dovodi do manje oglasivaca, manje konkurencije i manje cijene klika.