AdSense zarada općenito

Ako Google kaze da je nesto crno, onda samo ponovi “jeste, crno je gospodaru” i odes dalje :slight_smile:

1 Like

I meni stiglo za neke clanke, mada sam ga ja preterao sto se toga tice, al sta cu kad narod voli golo dupe pa to ti je :smiley:
Sad mora da brisem 59 clanaka i slika sa dupicima pa onda da vratim adsense :smiley:

1 Like

I ja sam prije 2 mjeseca dobio mail o krsenju pravila: KOPIRANI SADRZAJ. Udjem u onaj centar njihovi i samo jedan clanak na portalu je bio oznacen. Uklonim ga i posaljem provjeru.

Neki besplatni ili komercijalni WordPress plugin koji blokira/ne prikazuje AdSense reklame za određene države? Inače me ubiše ovi klikovi 0,01 € iz BiH :confused:

1 Like

Da li je istina da se ne sme postavljati embedovani youtube video snimak na neku objavu na sajtu,gde ima adsense. Citao sam negde da se i to vodi kod njih kao krsenje autorskih prava jer kao treba neka dozvola od vlasnika tog snimka.

nikad nisam naišao na takvu informaciju, vlasnik koji uploaduje snimak ima mogućnost da zabrani prikazivanje snimka u embedu a i dok sam radio sa adsenseom imao sam trećinu vijesti sa embedovanim youtube snimcima

2 Likeova

Ipak ovde kazu da i nije bas dozvoljeno imati puno embedovanih video snimaka,evo stare vesti iz 2011 ali ne verujem da se od tada ista promenilo u adsense politici.

Oznacen je kao najbolji odgovor

https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense/pM4iy7t77XU

Ko ne razume engleski,pise da adsense moze da raskine nalog po svojoj zelji,ako ima puno embedovanih video snimaka a malo kvalitetnog i originalnog sadrzaja.

Da li nekome radi adsens odlicno u zadnje vrijeme? Kakav oporavak od pocetka januara :smiley:

Ubija me ovaj Adsense. Imam legit domaci site s brdo originalnog contenta dnevno, imam par tisuca legit i stalnih hrvatskih posjetitelja dnevno i u cijeli mjesec ne zaradim 4 jebena eura. CPC 0.05, a jucer 0.02, na 2000 pageviewa i 7 klikova zaradio 0.12 eura. Mislim da cu ugasit sve

Nakon 8-9 godina rada sa adsensom, nakon puno truda muke i jada, pokusavao ovdje kod nas na Balkanu nije islo, pokusavao spamat fb grupe sa clickbaitom nije islo, pravio kompletni SEO od guest postinga, outreach-a…da ne nabrajam, kompletni SEO, cak i malo blackhat metoda, zarada je bila tek da pokrijem osnovne troskove kao sto je internet i hosting,domena…mizerija, to je trajalo jedno 2god… i da, odlucio sam sve ispocetka. :smiley: Znate onu klasicnu pricu…roditelji te hrane i pricaju koj k… sjedis doma i drkas po kompu, znaci totalno bačeno vrijeme i novac, u to vrijeme sam odjeb. faks i reklo bi se sjedio za kompom i “igrao igirce”. No, u medjuvremenu sam shvatio da jednostavno moram pocet radit za strano trziste jer ovdje kod nas Adsense je gubljenje vremena (barem prema mojem iskustvu). Nakon par mjeseci skrepanja po stranim blogovima napravio sam odlicnu suradnju sa par dobrih blogera na kraju sam napravio partnerstvo sa jednim od njih… profesionalno se bavimo bloganjem za USA, UK, CAN…da skratim, fokus na premium zemlje, u timu je par ljudi koji rade content, skrepanje, LB, razne SEO tehnike, ugl. tim ljudi… Vani to moze biti itekako profesionalan posao sa full-time radnim vremenom. :slight_smile: Ovo je samo dokaz da se moze… ovo pisem cisto da vidite koliko je moguce radit i zaradit ako se poslovanje usmjeri u pravom smjeru. :slight_smile:

Da ne shvatite pogresno, ovo saljem samo kao dodatnu motivaciju i uvid u zaradu koja je moguca ako stvari radite ispravno i ustrajno. Mogao sam odustat nakon 2god. :slight_smile:

16 Likeova

bravo čovječe, ti si na konju, pogotovo jer je sve white hat

koja je niša ako smijemo znati?

Naravno, nije nikakva tajna. :slight_smile:

1.DIY “how to make”, content + video…ugl. su to stvari rucne radinosti.
2. Druga niša su review mob. applikacija za IOS (Top 5 best apps for…), content + video content.

Ovo su mi najprofitabilniji niche sajtovi koji donose 70% zarade, ostalo generišu mikro sajtovi/blogovi.

9 Likeova

Cije YTvideo snimke koristite ako koristite YT ?

Content i Video content prave uglavnom ljudi koji su placeni za isto. :slight_smile:

Kao početnik, proslo je 8-9god … radio sam copypaste sto se pokazalo kao totalni “waste of time” sto zapravo jeste… Ako ides na long-term i ak’ se mislis bavit sa time svakako preporucujem da krenes sa unique things… :slight_smile:

Znaci vas YT kanal na vasem sajtu,tako i ja radim. Ma da ! Ne moze copy paste,jer onda nema dobre pozicije na guglu jer je kopiran sadrzaj,pa je onaj od koga je kopirano ispred tebe. A i moze i DMCA prijava…

1 Like

Evo, nakon skoro mjesec dana adsense je proradio na mojim blogovima. Kaplje po malo, ide nekako, gura se.
Nego zanima me, ako je neko primjetio, u adsense računu u postavkama prije je bilo ono Centar za pravila da vidiš ako slučajno ima neki link koji krši pravila, ja to sad ne mogu da nađem u mom računu.
Kao što rekoh tamo gdje ranije bilo u Postavkama sa lijeve strane nema, ili su ga uklonili, ili su ga negdje drugo premjestili. Molim pomoć, jer stvarno to redovno pregledavam da li imam kršenja pravila. Jednom sam imala neki link, i morala sam obrisati, od tad pratim to redovno, ali se trudim da ne kršim, bio neki naslov malo sekspilan pa sam morala izbrisati.

Od adsensa nikakve koristi.

Molim vas može li mi neko dati uputu gdje se sada nalazi onaj Centar za kršenje pravila u adsense računu, prije bio sa ijeve strane u Postavkama, sad tu idem nema ga, nešto su čabrkali zadnje vrijeme pa mi adsense nije normalno ni radio.
Evo tri dana imam zaradu 0.80 eura i RPM iznad 0.30 eur
Posjete su najviše iz BiH
Imam postavljen kod Oglasi u postu pojavljuje se iznad svakog posta, da li je to dozvoljeno, taj mi oglas donosi najviše zarade, ne bih da kršim pravila, pokušavam naći, ne uspijevam.
Pomozite.

Naravno. Oglas može biti na početku, na kraju, na sredini texta… Pa čak i kombinacija svih pozicija :slight_smile:

PS Oglas mora biti u skladu s TOS-om, tj ne smije zbunjivati korisnike (npr isti izgled kao i sadržaj stranice), niti ih navoditi na klikanje i slično.

Ma na ne navodim, barem ne moljakam po blogu. Imam blog sa vijestima na blogspot (dva bloga), i imam postavljen taj kod od nedavno, jer sam primjetila da mi donisi zaradu za razliku od ovih ostalih. Postavljen je automatski da se pokazuje iznad svakog postaa pojavljuje se i na početnoj stranici

Donosi mi znatnu zaradu evo tri dana za redom pa ne bih da nagrabusim haha. Postavljen je kod i on se automatski pojavljuje kad neko otvori mi članak, da li to smije, da se ne ubacuje ručno u neke postove, stoji i automatski se pojavi na svim člancima. Ispod je slika kako izgleda na početnoj stranici

Dalje, dolje je sprikaz kako izgleda kad neko otvori članak, pojavi se odmah iznad