Adult affiliate zarada

Pozdrav…
Nadam se da ima netko tko se susretao sa adult affiliate zaradom i da je upoznat sa programom Erodate.hr affiliate pa me zanima dali ima netko iskustva sa ovim programom u smislu zarade,naravno …pozdrav i hvala :slight_smile:

Ovdje http://www.offervault.com/erodate-affiliate-programs/? i ovdje http://odigger.com/?s=erodate&nw_id=&post_type=affiliate_offer&is=1&num=&bcp= mozes vidjeti isplate za taj offer kod razlicitih CPA networka. Najbolje bi ti bilo da pitas svojeg affiliate managera kakve su konverzije za taj offer ili da ides direkt kod advertisera i pokusas dobit bolji deal. U tom slucaju ocekuj da ce te trazit odredeni volume (vrlo vjerojatno barem 1000 lead-ova mjesecno).

Free trafficom neces puno napraviti (citaj spamanjem okolo). Sve ti ovisi koliki budzet imas za testirati i za kupnju oglasnog prostora. Ugl. tube traffic ces moci dobiti za nekih 0,05$ CPM, a plug traffic za manje od pola centa po kliku. Ako ces ici direkt publisherima, te cijene mozes prepoloviti ako znas pregovarat :). No, po meni se to ne isplati jer neces radit vise od 20$ dnevno jer nema traffica bas. Preporucam da ciljas na zemlje sa minimalno 10-15mil. stanovnika ili ako vec hoces manje zemlje, onda ciljaj skandinavske za koje offeri imaju neusporedivo vece payoute nego mizernih 25 centi po registraciji. Nisam expert za tu nichu i ne radim bas adult (vise sam radio mainstream dating offere), ali u globalu pristup u svakoj nichi je isti kad se radi “arbitraza” :). Bottom line, fokusiraj se na vece zemlje sa vise traffica i kvalitetnije offere koji isplacuju vise $$$.

Hvala na informaciji…iako do sada nisam radio sa adult affiliate zanimalo me jer sam naletio na ovaj koji vazi i na prostoru balkana.Iako su manje cjene volio bi testirati nase podrucje sa ovakvim nacinom,ali neznam koji program isplacuje za nas teritorij.

Svi affiliate networci isplacuju bez obzira gdje se nalazis, barem velika vecina posto novce obicno salju payoneerom, paypalom, wire-om ili cekom tako da njima svejedno koji nacin ti odaberes. Samo pazi da se joinas u neki respektabilan network koji ima dobru reputaciju.

A sto se tice offera za hr, nema ih bas puno jer je isplativost slaba advertiserima iz 2 razloga. Malo traffica i low CR.

Nista lakse nego dobiti domaci trafik na adult sajtove. Blog od 50000 posjeta dnevno iz hr sr bh je manje vrijedan od bloga sa 4000 posjeta iz norveske.

Stvari stoje otprilike ovako. Recimo da imas 50 000 visitora dnevno. Da ti je CTR na ATF banneru 300x250 nekih 0,3%. Prosjek je nekih 0,2-0,3%. To ispada nekih 150 visitoa prema offeru i da ti je CR 10%. Ispada da imas 15 registriranih dnevno na CPA offer koji isplacuje 0,25$ po registraciji. Znaci manje od 4$ dnevno. Naravno to je samo za jedan banner, mozes ih naravno vise postaviti po stranici. Ili jos bolje ako se radi o blogu da na kraju svakog artikla napravis nekakav Call to action gumb za registraciju te bi svakako bilo puno puno vise od 150 visitora na sam offer. To je vjerojatno bolja opcija. Razlog zasto je skandinavski traffic bolji u bilo kojoj nichi (ne samo adult) je cinjenica da offeri isplacuju visestruko bolje jer se traffic bolje konvertira.

Primjer za mainstream dating. Za usa dating offere imam pristup offerima od 3$ do 7-8$ za DOI registraciju, Za skandinavske offere od 12$ do 20$ po registraciji. To definitivno nesto govori o kupovnoj moci i kvaliteti samog traffica ovisno o geolokaciji. Ako neko placa 20$ po registraciji, on vjerojatno ima prosjecan lifetime value po registriranom korisniku barem $40. Tipa od 100 registriranih , 10% njih uzme nekakav membership i oni povrate za sve leadove koji mu se nisu konvertirali u paying customere. Sad je jasnije zasto nas traffic nije bas nesto na cemu treba zasnivati biznis, tj. barem ne ocekivati nekakve velike cifre jer se kao prvo slabo converta, a kao drugo 50 000 dnevno je malo kad je u pitanju adult.

http://zaradaonlinemodel.blogspot.com krenuo sam sa novom stranicom, zamolio bih iskusnije forumaše da pogledaju i daju sugestije.